Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha nem merek...

Mit csináljak, ha nem merek elfogadni senkitől semmit ezért bunkónak hisznek?

Figyelt kérdés

Anyám kiskoromban úgy nevelt, hogy senkinél nem fogadhattam el semmit. Ha mentünk rokonokhoz, és meg kínáltak innivalóval és kértem, anyám mondta egyből, hogy nem kell neki, ne adj neki. Aztán egyszer egy másik rokonunk meg akart kínálni puffasztott rizzsel, mert éppen azt evett, erre anyám jött, hogy jajj ne hülyéskedj már, nem kell neki.

Akárkihez átmentünk ha akartak üdítőt adni mindig mondta, hogy jó nekem a víz is. Egyszer a szomszédban voltam a barátnőméknél és ettek, megkínáltak engem is, pont akkor jött át értem az anyám és kiabált, hogy mégis mit csinálok, legszívesebben szét verné a fejem stb. Sok ilyen sztorit tudnék még mesélni.

Az a lényeg, hogy senkitől nem merek elfogadni semmit, még a mamámnál sem, egyszerűen annyira bennem van, hogy anyám miket mondott mindig. Másnak is feltűnt már, hogy milyen vagyok és vissza hallottam már, hogy bunkónak hisznek. A mamám a szemembe is megmondta.



2016. aug. 13. 09:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Ő persze mindig evett-ivott mindenhol.
2016. aug. 13. 09:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha elfogadnád, meg két pofára tömnéd a kaját akkor meg azért lennél bunkó ám . Vetkőzd le a félelmedet, ha valamit kívánsz, megkívánsz akkor nyúlj érte aztán fogadd el és kész .
2016. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem normális.. Idegenektől tényleg nem szabad elfogadni semmit, de azért a rokonoknál meg mamádnál más, az meg megint szép h ő eszik te meg nézzed...Szerintem a barátaidtól elfogadhatod, idegenektől nem ennyi.. Anyukád meg ha veszekszik h hogy mertél enni abból amivel megkínáltak, akkor mondhatod neki hogy már untam nézni ahogy eszel és inkább én is ettem..
2016. aug. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem veszek soha semmit. De nem trauma miatt, csak nem vagyok kunyerálós. A végeredmény ugyanaz, de még senki nem mondta, hogy bunkó vagyok, amiért nem eszek a kajájából.
2016. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy kis gyereket valóban arra nevelünk, hogy idegentől ne fogadjon el semmit. Régebben voltak az u.n. cukros-bácsik, akik a cukorkát elfogadó gyereknek a bokorban mutogatták a "tehetségüket".

A mai világban persze a drogosoktól féltik a szülők a gyermekeiket.


No de hogy rokonságban, régi barátoktól, jó ismerősöktől, szomszédoktól se... ez hülyeség! Hacsak édesanyád fejében nem az a gondolat van, hogy ha bármit is elfogadsz, fordított esetben "illik vissza-kínálni", és egyáltalán nem biztos, hogy éppen akkor lesz mivel!


Szóval ezt alaposan át kellene beszélned édesanyáddal!

2016. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha megkérdezik hogy miert mond el.
2016. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az is bunkó dolog ha vissza utasítod ha kínálnak,
2016. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem idegenekre gondoltam.
2016. aug. 13. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!