Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az én bajom, Miért vagyok...

Mi az én bajom, Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, férfi.

Nem vagyok depressziós meg ilyenek, nem akarom megölni magam.


Az óvodát, iskolát gyűlöltem, volt egy csapat osztálytársam, akik folyamatosan szekíroztak. Magamnak való voltam, mindig kilógtam. Előfordult, hogy két hétig nem szólaltam meg. Egyáltalán. Csak ha kérdeztek. Persze voltak akik így is elfogadtak, de a gondolat ott járt a fejükben "miért ilyen?". A saját fantáziám világába gubóztam be.


Mert fantáziálni azt tudok. Sok mindenről tudok fantáziálni. Például a körülöttem lévő emberekről. Ha lejátszok a fejemben egy beszélgetést, akkor mindenféle opciót megvizsgálok.

Ő mit mondana, én mit mondok, hogyan reagálna stb. Miután lejátszottam a fejemben a dolgokat, nem mondok semmit, vagy csak valami egyszavas választ.


Mindent előre, pontosan részletesen eltervezek. Tökéletesen képes vagyok a legapróbb részleteket is megfigyelni, és mindegyikre vissza is emlékszem. Mindig odafigyelek a részletekre. Nem csak tárgyaknál, embereknél is. Reakciókra, érzelmekre...


Érzelmek kimutatására viszont képtelen vagyok. Néha még köszönni is nehezemre esik. Bunkó, mondják sokan. Pedig nem. Egyszerűen nem vagyok képes magamat megkedveltetni egy emberrel sem. Nem érdeklek senkit (amit nem csodálok). Barátaim sem voltak soha, csak ideiglenesen emberek, akikkel beszélgettem a suliban is. Még ők is ott hagytak egy idő után. "Párkapcsolataimra" vagyis próbálkozásokra is ugyanez jellemző. Nem vagyok valami magas, sokszor ezzel a kifogással jöttek. 170cm alatti férfi, nem férfi.


Általában mosolygok, viccelődök. Sosem lehet szomorúnak látni. Szoktak is ezzel viccelődni, hogy nem tudok rosszkedvű lenni a legpocsékabb helyzetekben sem. Sohasem terhelek másokat a problémáimmal. Nem mondom el senkinek, még családtagnak sem, mert nem bízok senkiben. Csak úgy teszek mintha, de magamban úgy érzem, nem bízhatok senkiben.

Magamról sosem mondok semmit, csak ha kérdeznek, persze azt is 1-2 szóval elintézem. Ha más beszél magáról, azt szeretem. Olykor vissza is kérdezek. Csak nekem ne kelljen beszélni.

Középsuliban és itt munkahelyemen is elfogadnak, "szeretnek" (amíg munkában vagyunk, utána már nem írnak vagy hívnak sehova. Mondjuk én sem mondom, hogy mennék), de sokszor kérdezik, miért vagyok ilyen csendes, visszahúzódó. Én meg csak megvonom a vállam és azt mondom, nem tudom. És mosolygok.


Van egy lány, akivel nemrég ismerkedtünk össze. Bejelölt facebookon, ő írt rám először. Tök gáz. Ő is bír engem, én is őt. Találkozni akar velem, de én tök béna vagyok. Nem is értem miért akar ilyen emberrel találkozni.ha ír nekem valamit, megnézem és több 100 féle beszélgetést lejátszok a fejemben mit kellene mondani vagy mit nem. Aztán meg benyögök valami orbitális hülyeséget. Nem tudom mi legyen. Tiszta gáz amit ide leírtam, jó nagy össze-visszaság, de ha valaki tudja a válaszokat, írja meg.



2016. aug. 13. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy pasinál tök fontos, hogy jó dumája legyen, azzal el lehet szédíteni a nőket. Nem tudsz élőben kommunikálni, de írásban látom, megy. Remek író lenne belőled pl, a leírtak alapján, ahhoz nagy fantázia kell, párbeszédek lejátszása, emlékezőtehetség. Ha ennyire emberkerülő vagy, ne csodáld, hogy nem hívnak sehova, Neked is kellene kezdeményezned, ne várd, hogy emberi kapcsolatok az öledbe fognak hullni, anélkül, hogy tennél érte valamit. Barátságok sok közös élményből születnek, és ápolni kell őket.
2016. aug. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

íme a válasz-

amikor írsz a lánnyal a beszélgetésben törekedj a mielőbbi találkozásra.

találkozás előtt verd ki a farkad,úgy nem leszel olyan feszült.

kicsit beszélgetsz vele,aztán üljetek be valahova egy piára.

kicsit isztok,aztán hazaviszed és megdugod.

dugás közben és után ráébredsz majd,hogy bakker ezért érdemes élni,kéjjenckedni a nők gyönyörű testén.

és ezután mikor új értelmet és megvilágosodást nyertél megdugod mégegyszer és mégegyszer.

ezt kell tenned.

2016. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy buta, tudod magadtól is, hogy a kapcsolatokat építeni kell, hogy legyenek, ha viszont nem vagy képes magadat és az érzelmeidet belevinni, nem fog menni. Ezt is tudod.

Hogy miért vagy ilyen..? Hát, mert csak. Ennyi. Neked ismerkedés terén nehezebb feladatot adtak, amit meg kell oldanod.

Van olyan dolog, ami ellazít, amitől megnyílsz? Volt valaha ilyen?

Lazulj és bízz egy kicsit.

2016. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Hello..

Te irányítod a gondolataid, hagyd abba ezt a beszélgetés lejátszást mert nem hiszem hogy sok mindenre jó.

Lehet azt hiszi hogy csak akkor voltál ilyen visszahúzódó, és nem hiszi hogy mindig az is leszel.

Ha változni akarsz akkor itt a lehetőség, hátha segíteni fog neked ebben. Hajrá.

De persze simán lehet hogy valami személyiségzavarod van és lehet nem is tudsz változni, akkor szívás van.

2016. aug. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, miért vagy ilyen, de az biztos, hogy a kapcsolataid addig nem fognak működni, amíg úgy érzik az emberek, hogy nem tudnak közelebb kerülni hozzád.

Nekem pl. az lenne a benyomásom, hogy jól elvagy magadban, nincs igényed mások társaságára, nem szeretnél kötődni más emberekhez, kapcsolatokat ápolni. Fel sem merülne a viselkedésed alapján, hogy bármi ilyesmi is hiányozna neked.

2016. aug. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem is hasonlo problemam volt regen. Mindig csak a gondolataimban eltem es ott elkepzeltem mindenfele szitukat beszelgeteseket stb. Es amikor "helyzet" volt akkor viszont nem tudtam normalisan reagalni... Hagyd abba ezt a sok gondolkodast. Egyszeruen fogadd el hogy az nem valos, nem letezik... Hanem elj az adott pillanatban. Mondd ki ami eloszor eszedbe jut es ne erdekeljen hogy mi lesz az emberek reakcioja... Aki szeret az amiatt fog szeretni amilyen vagy nincs olyan aki mindig minden helyzetben a legmegfelelobb valaszt adja. Gondolj csak bele a legtobb ember mennyit dumal... Neked is ugyan ugy megvan hozza a jogod. Es ha te megnyilsz akkor a tobbi ember is szivesen kozeledik feled es igy tudsz kapcsolatokat epiteni. Kepzeld magad az o hejzetukbe hozzad szolnak de te csak par szoval reagalsz akkor ok ezt amolyan visszautasitasnak fogjak fel megha mar tudjak is h te ilyen vagy. Lehet hogy szivesen megismernenek de nemtudnak es ezert egy ido utan mar nem is probalkoznak csak elfogadnak.
2016. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Nagy vonalakban hasonlítunk. A szöveg első fele tökéletesen rám illik. Az emberek megfigyelése, helyzetek elemzése másodpercek alatt. Bennem ilyenkor az dolgozik, hogy hogyan tudnám a saját hasznomra fordítani a dolgokat. Annyi, hogy én amikor felszabadulok akkor kidumálom magam, nagy átéléssel, hévvel teszem mind ezt. Talán nagyfejűség is jellemző rám, meg néha túl nagy önbizalom. Attól függ milyen helyzetben vagyok.


Amit még megszoktam figyelni az a környezetem ahol épp tartózkodok. Az épület ilyenkor megnézem hány ablak van, kb mekkora a tér és hasonlók de ezek pár másodperc alatt.Úgymond felmérem a terepet. 22/F

2016. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szélsőségesen introvertált vagy. igyekezz erőlködni, és kijönni ebből, mindig egy kicsit rakd odébb a határvonaladat.

én is introvertált vagyok, kb. 14-15 évesen ismertem föl, hogy dolgoznom kell ezen, most már a liftben is beszélgetek az emberekkel, de évek munkája volt. mindig egy kicsit erőlködnöm kell, de lehet fejlődni. A lánynak pedig válaszolj legalább írásban valami szépet. Valamiért tetszel neki, valószínűleg a titokzatosságod miatt.

2017. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!