Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy viszonyultok a sok...

Blade Bone kérdése:

Hogy viszonyultok a sok világvége elmélethez?

Figyelt kérdés

Ma ismételten ráakadtam egy szép kis sztorira, miszerint valamilyen kék csillag majd halált hoz ránk, és amit augusztus elején fel is véltek fedezni az égen.

Mit szóltok hozzá?


Van, akik szerint az efféle jóslatok nem halált hoznak, hanem csak a megújulás szelét. Változást emlegetnek. :)


2016. aug. 15. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem viszonyulok sehogy. Ha vége lesz, hát vége lesz, egyszer mindennek vége, addig viszont kár ezen agyalni.
2016. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A csillagászati távolságokkal tudnak trükközni a bulvárhírekben. Ugyanis ami csillagászati léptékben közelit jelent, az emberi léptékben hatalmas és meg nem közelíthető. Megfigyelheted még a feltételes módban való írást, mert így lehet egy feltételezést vagy találgatást tényként előadni.
2016. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

2 felé szedném a dolgot: A reális tényekre és az ezós maszlagra.

Ha jön egy hír, hogy 5 millió év múlva belénk csapódik egy bolygó, akkor nem izgat. Az ezós világvégéknek (2012 stb.) viszont örülök. Könnyű kiszűrni vele, hogy kit nem lehet komolyan venni.

2016. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az a bajom ezekkel, hogy sosem magyarázzák el, mit értenek világvége alatt.

Az emberiség végét? A bolygó lakhatatlanná válását? A Naprendszer vagy az Univerzum megsemmisülését?

2016. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk alap esetben én is így állok a dologhoz, hogy ha meghalunk, meghalunk, mert egy ilyen becsapódást követően úgy sem lenne nagyon mit tegyünk, és valószínűleg nem is éreznénk sok mindent.

Hát, ezt a feltételes módot már én is megfigyeltem igen, erősen találgatnak, pletykálnak úgymond :D de igazi komoly tények nincsenek, persze én el szoktam gondolkodni azon is, hogy mivan ha tévedek és igaz amit állítanak.

Az ezós világvége, hát nem tudom, az a baj, hogy szinte kézenfogva jár a kettő. :/

2016. aug. 15. 19:29
 6/16 anonim ***** válasza:
Előbb érnek ide az ufók és felfalnak mindenkit mint a kék csillagok. Vagy a Boko Haram, vagy az alkohol és a drogok... Az Aids, a rák, a bélféreg, a villamos ami elé lefekszünk, ha kicsi az üstökösünk... Ki tudja, akármi, valami... Annyi minden van, nem pont egy kék csillag lesz az ami a halálunkat kiváltja, de reménynek szép, azt tényleg nem tagadom...
2016. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Tök furi különben, hogy miért nem jönnek ide. Pedig már a tudósok 99%–a mondja, hogy tele van a környék lakott égitestekkel... Infravörös fotók is készültek amiken vélhetőleg mezőgazdasági kultúrákat lehet felfedezni...
2016. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igazad van. :D

#4 Hát nekem mindig a bolygó halála ugrik be, valahogy nem tudnám az embereket világnak nevezni, hogy ilyen formában csaki haljunk meg. :/ Meg ez akkor inkább talán változás lenne. De hát nem tudom, tényleg furcsa, hogy sosem mondják, mire is gondolnak.

2016. aug. 15. 19:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Sehogy, ignorálom őket.
2016. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
leszarom. :D
2016. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!