Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valamivel le lehet küzdeni az...

Valamivel le lehet küzdeni az erősen introvertált személyiséget?

Figyelt kérdés
Telefonálni nem merek,társaságban szótlanul ülök..barátaim nincsenek.. 18/L

2016. aug. 25. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, őszintén szólva telefonálni én sem mertem soha, ha rendelek internetről valamit és tudom hogy a futár aznap hozza teljesen meg vagyok lőve, még a WC-re is magammal viszem a telefont hogy mikor hív már. Ugyan ez van a csengetéssel, ha bárki jön akit nem ismerek és egyedül vagyok itthon 1000% hogy nem nyitok ajtót. Pedig alapvetően már nem vagyok annyira introvertált, sok emberrel találkozom, sokat ismerek, de ezek a dolgok egyszerűen nem múlnak el.



18/F

2016. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én hivatalos dolgokat sem merek elintézni..Pl egy bankba nem tudok megszólalni..ha megyek boltba 1000x elismétlem mit fogok mondani..ajtót én sem nyitok soha semmilyen esetben..ha kaját rendelek akkor inkább online..valamelyik nap rendeltem pizzát nyers volt..írtam nekik és írták hogy hívjam fel őket és adnak egy ingyen pizzát..hát inkább nem kérem :/
2016. aug. 25. 09:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor te még bátrabb vagy mint én, én biztos hogy nem írtam volna nekik hogy nyers, csak többet nem rendeltem volna tőlük :D Hát nézd, ezen csak egy féle képpen lehet segíteni, mégpedig úgy ha folyamatosan kilépsz a komfort zónádból. Menj el vásárolni gyakrabban, ha egyedül az elején nem megy akkor ha valamelyik családtag megy kísérd el, az a lényeg hogy szokd ezeket a helyzeteket. Az elején nagyon rossz lesz, de aztán szép lassan bele fogsz jönni. Most még csak 18 vagy, nem annyira ciki ha hibázol, valamit rosszul diktálsz be, stb., de ezen a kitapasztalási időszakon most kell átesned, minél idősebb leszel annál jobban fognak az emberek furcsának találni. Én legtöbbször anyummal megyek vásárolni, de próbálok elszakadni tőle a boltokban, amíg ő próbál én is próbálok a saját részlegemen, már csak a kasszánál találkozunk. Mindig próbálgatom, hogy milyen lenne ha most egyedül lennék itt, mert tudom hogy még 1-2 év és már egyedül kell majd csinálnom mindent. Például most nyáron a műtétemet szinte teljesen egyedül csináltam végig mert a szüleim ugye csak a váróteremig jöhettek, egyedül kitöltöttem vagy 2 papírt és csak az irányítószámom rontottam el, ez már haladás :D
2016. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Párommal most fogunk menni nyaralni holnap..előre leszögeztem,hogy nem beszélek a szállodában..:D De tényleg ki kell lépnem a komfortzónámból úgyhogy eldöntöttem én fogok beszélni és ha megyünk étterembe ott is :D csak eléggé rossz,hogy 1 hivatalos ügyet sem tudok elintézni..pl most nincs háziorvosom mert nem merek beszélni..ugye át kell jelentkeznem felnőtt orvoshoz..csak eljutok egyszer odáig is
2016. aug. 25. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne akarj mindent egyszerre, én is nagyon introvertált voltam, sok rossz élmény miatt teljesen magamba fordultam, de évek alatt szépen lassan kinyíltam. Még mindig nem vagyok a társaság közepe, de erőt veszek magamon, odamegyek ismeretlen embereken, felhívok néha munkatársakat csak hogy ne mindig chaten kelljen beszélni. Gondolom írásban nincs ilyen problémád csak személyesen, mert nem sokszor beszéltél idegen emberekkel míg felnőttél. El fog múlni apránként ha összeszeded bátorságod, nyitsz és ezekből az apró sikerekből erőt merítesz.

Drukkolok, hajrá!

2016. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez inkább szorongásnak, szégyenlősségnek tűnik, nem keverendő a személyiséggel.
2016. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fuck off ismerős.. Valahogy csak le lehet küzdeni valamennyire
2016. aug. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Valahogy csak le lehet küzdeni valamennyire"

Igen, le lehet. Gyakorlással.

2016. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is ilyen voltam tizenkilenc éves koromig, aztán felkerültem a fővárosba, egyetemista lettem. Addig a szüleim, barátaim segítettek, ha boltban vagy hivatalos helyen voltam, de ugye aztán már nem volt aki elintézze ezeket helyettem. Most sem a legkellemesebb dolog számomra telefonálni, vagy kérni 15 dkg sonkát, de annyiszor csináltam már, hogy viszonylag hozzászoktam, és kevésbé is érzem magam ezektől rosszul, mint rgen. Ne aggódj, ahogy idősebb leszel neked is biztos jobban fog ez menni :)
2016. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!