Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a kondizással kapcsolatos gátlásaimat?

Figyelt kérdés
Már évek óta szeretnék elmenni, hogy megváltoztassam a testalkatomat, mert annyira nincs önbizalmam emiatt, de sosem sikerült összeszednem a bátorságomat. Mindig elképzelem magamban, ahogy nyikhajként lemegyek a terembe, ott bénázok valamit a gépekkel, rezzenéstelen arccal emelgetem a kézi súlyzókat a piszkafa karommal, miközben a csajok (akiknek a lába vastagabb, mint az én karom) kardiózás közben kaján módon összemosolyognak a fehérje shake-t szürcsölgető alfahímekkel és a metakommunikációjukból azt lehetne leszűrni: "Nézzétek már, hogy néz ki ez a szerencsétlenség". Én pedig nem vagyok az a fajta személy, aki képes elvonatkoztatni az egoista/lenéző attitűdöt sugalló emberektől, mivel elég introvertált vagyok. Biztos, hogyha kellemetlenül kezdeném érezni magamat egy ilyen helyen 15-20 perc után csomagolnék és végleg feladnám az egészet és ezt nem akarom. Régebben voltam kondizni, de az egyetemi tesi volt (szerencsére mindig kevesen voltak) viszont mindig azonnal elfáradtam az első sorozatok után (iszonyat gyenge vagyok). Tudna valaki mondani valami biztatót, hogy ne legyenek ilyen gátlásaim? Ja és írjatok pls. kezdő edzésterveket, mert amikor néhány alkalommal jártam konditerembe, ott is csak ingáztam egyik géptől a másikig, amíg el nem fáradtam. Illetve ami még nagyon érdekelne, hogy átlagban mikor szoktak a legkevesebben lenni edzőtermekben? Milyen időpontokban menjek, amikor nyugodtan a külvilágot kizárva tudnék edzeni, annak érdekében, hogy egy idő után teljes önbizalommal jó formában lépjek be a terembe bármikor, abban a tudatban, hogy már igazán "odavaló" vagyok?

2016. júl. 25. 13:39
1 2
 1/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
A konditeremben nincs olyan, hogy "odavaló". És teljesen jó a közösség. Én 3-ban is jártam és tag is voltam. A kigyúrttól a nyikhajig mind segítettek nekem. Egy a közös bennetek: oda mindenki azért jár hogy fejlessze magát! Te is, a 90 kilós szén izom ember is, és a fitnesszlédi is. Ahogy most már egyre több kövér ember cammog be az edzőtermekbe és kezdi el formálni a testét, minden diszkrimináció nélkül, úgy te is nyugodtan oda mehetsz, és kezdhetsz edzeni. Sőt, a tapasztaltak még segíteni is fognak a gépek beállításába, kezelésébe, edzéstervek kidolgozásába. Nagyon családias a hangulat, senki nem fog lenézni, mert fejlődni akarsz. Inkább biztatnak majd és segítenek.
2016. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szia! :) Szerintem nyugodtan lemehetsz az edzőterembe nem fognak kinevetni,kérhetsz teremedzőtől segítséget aki körbevezet megmutatja a gépek használatát,vagy edzőtől egy alkalmas személyi edzést (valakinél ingyenes az első alkalom) ő tud adni kezdő edzéstervet,neten is tudsz találni,kezdetben teljes testes edzés javasolt ,hogy belerázódjon a tested :) aztán lehet osztott is akár. Edzés mellett a táplálkozás és pihenés is fontos ! Én lány vagyok és bénáztam sokat ,most is előfordul pl bevertem a fejemet a rúdba,egy lábas felhúzásnál eldőltem a súlyzóval,volt aki nevetett rajta más meg odajött ,hogy minden rendben e. Nem kell attól félni,hogy összenéznek és kigúnyolnak,ha mégis előfordul ne foglalkozz vele,hallgass zenét közben csak az edzéseddel foglalkozz,legtöbben akik lent vannak edzeni járnak le. Nekem sincs mega önbizalmam ,ezért szoktam hajnalban járni ,ezenkívül idegesít mikor mellettem beszélik hogy milyen volt a hétvége.De előfordult mostanában,hogy csúcsidőben voltam és nem történt semmi,vannak gyakorlatok amiket majdnem a legkisebb súllyal végzek de nem röhögnek ki. Nálunk csúcsidő reggel 7-8 körül munka előtt,és 16-17-18 körül szintén,ráadásul ahova én járok jó pár fitness lány van,mellettük úgy festek mint egy nádszál de nem izgat,mert magamhoz képest rengeteget fejlődtem. Neked is a saját célodat kellene magad előtt tartani,ne hátrálj meg azért mert valaki kigúnyol a tested miatt! Egyébként meg a legfittebb emberek is elkezdték valahol ,lehet ők is piszkafák lehettek,mégsem hátráltak meg ,hanem csinálták. Hidd el hogy bele fogsz rázódni csak ne add fel, nincs annál jobb érzés szerintem mikor látod hogy fejlődsz erősödsz,vagy mikor edzés után érzed azt a kellemes fáradtságot,hogy most mindent megtettél :) Úgyhogy hajrá legyen bátorságod :)
2016. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress valakit, akivel tudnál közösen edzeni, úgy könnyebb. Akár itt írj ki egy kérdést, beválhat. Az emberektől meg nem kell parázni, a törzsvendégek mindig jó fejek, a gyökerek meg úgyis cserélődnek. :)
2016. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2016. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egy fontos kérdésem még lenne. Kezdőként muszáj az első néhány alkalommal személyi edző segítségét kérnem? Még akkor is, ha előtte alaposan belevésem magamat a témába/gépek használatába (YouTube, szakirodalom)? Mint már említettem nagyon introvertált vagyok (vagy akinek jobban tetszik: lúzer) és a kisebb segítséget biztosan elfogadnám, de a látványos "mentorálástól" (még akkor is ha kedves lenne az edző) nem tudnám magamat annyira elengedni. Ilyen szituációra gondolok: https://www.youtube.com/watch?v=7qM-DRn10SE

Inkább a saját magam, csendességében próbálnék fejlődni. Ez így lehetséges?

2016. júl. 25. 14:12
 6/12 anonim válasza:
100%
Nem muszáj természetesen :) nyilván lehet azért jobb egy kettő alkalom hogy helyesen végzed e a gyakorlatokat,nekem videókról nem mindig jött át pl :).De nem szakad le az ég ha nem jársz edzőhőz! És az introvertált nem egyenlő a lúzerséggel!!!!!!
2016. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
csinálj otthon fegyencedzést, akkor senki nem kell, hogy zavarjon. én is ezt csinálom már 2 éve
2016. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MZ.per.X ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, hogy nincs olyan hogy "oda való".


Edzeni nem azért jársz hogy másoknak mutogasd magad, hanem azért hogy fejleszd a tested. És amúgy is azt vettem észre, hogy alapvetően segítőkész emberek vannak, akik segítenek ha kell.


Én például mikor jobban nyomtam, segítettem másoknak, akik kezdők voltak, vagy nekem is segítettek, mutattak új edzéseket, meg mondták mikor mire kell figyelni. Azt is figyelembe kell venni, hogy ez nem egy egyszer odamegyek és csoda történik dolog, hanem tényleg folyamatos edzés, mozgás kell, és egy hosszú távú folyamat eredménye lesz, ráadásul ha elkezded, akkor jó ha a cél elérése után is tartod a szintet.


Meg alapból kinézni csak a majomkodni, dumálni lejáró kis nyikhajokat szokták, akik lemennek lőnek 2 szelfit és mennek haza. Ha valaki becsületesen dolgozik, akkor azt nem nézik ki.


Vagy ahogy írják, otthon is el lehet kezdeni, ha van 2 kézisúlyzód, akkor már tudsz vele karra, mellre, hátra edzeni, felhúzáshoz elég egy rúd a falon, fekvőtámasz, guggolások, stb...rengeteg olyan mozgásforma van amihez kezdetben elég az önsúly vagy kisebb súly.

2016. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb konditeremben meglepően segítőkészek az emberek. Ha bénázol és meglátják, valószínűleg oda fog menni segíteni, és nem kinevetni fog.

Ha ennyire félsz hogy bénázol, próbáld ki a street workoutot. Abban is szépen lehet fejlődni, szinte bárhol edzhetsz, és kezdőként egyszerű gyakorlatok állnak rendelkezésedre.

2016. júl. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyébként vannak még ehhez hasonló oktatóvideók?

https://www.youtube.com/playlist?list=PLfaj-Gf5BviEaxBm8i3gc..

Vagy ez nekem pont elég is lesz?

Mert gondolom a különböző konditermekben is hasonló elven működnek ezek a gépek.

2016. júl. 25. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!