Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki minden nap, minden beszélg...

Aki minden nap, minden beszélgetést úgy kezd, hogy "hogy telt a napod", komolyan úgy gondolja, hogy az emberekkel minden nap történik valami mesélni való?

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Pusztán etikett kérdése, megérdeklődni a másiktól, hogy mi történt vele, amire azért 1-2 tömör mondatban illik is válaszolni, mekem speciel halálom, ha valaki annyit nyög rá, hogy "sehogy, vagy jól" általában az ilyen ember nem akar velem beszélgetni, szóval 2-3 ilyen alkalom után már nem is nagyon teszem fel a hasonló kérdéseket.
2016. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem most eléggé egysíkúak a történések, és a napokban beszélgettem valakivel, aki minden beszélgetést így indított, de zavarta, amit mesélni tudtam.
2016. aug. 26. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

A) udvariassági kérdés

B) valóban érdekli, hogy mit történt veled, és ennek nem kell valami nagy dolognak lenni, minden érdekli, amit te elmondasz neki, ez nem kell, hogy egy különleges történés legyen, lehetnek akár az érzéseid is

2016. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

en angliaban elek itt mindenki megkerdezi hogy vagyok jol vagyok-e mi tortent velem meg az idegenek is a boltba nagy tescoba... eloszor furcsa volt de ez itt cask egy itektt kerdes igazabol senkit nem erdekel mi van velem cask megkerdezik kb olyan mint egy hello vagy szia


de Neha ha unatkozom elkezdem meselni mi van velem olyankor meg cask kapkodnak es neznek hogy miii? (persze latom rajtuk hogy nem erdekli de vices a kepuk hogy igazabol nem is erdekli oket :D )


szoval sztem ez mar otthon is kb ilyen

2016. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem egy tök üres, fehérre festett szobában ülsz egész nap, akkor ne mondd már, hogy semmi nem történik veled, semmi érdekeset nem láttál...
2016. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ami történik velem, az a beszélgetőpartneremet nem érdekelte.
2016. aug. 26. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen udvariasság, de én is utálom, mikor a melóhelyen folyosón naponta többször hallom, hogy "szia! hogy vagy?"

úgyis csak egy "jól, köszi, és te?" a válasz, mivel épp megyünk el egymás mellett.

nem látom értelmét, furán is venné ki magát, ha leállnék elmesélni egy ilyenre, hogy múlt héten orvosnál voltam, és rossz lett a laborom.

jópofizás az egész.

egy képmutatás, amit nem bírok.

elég lenne egy kedves szia is.

nekem is furcsa, hogy idegen országokban ez mennyire divat, mennek az ismeretterjesztő csatornákon a realityk-k, és ott mindenki ezt csinálja.

nem valóvilágra kell gondolni, hanem a zálogházak, ebből van vagy 3 féle műsor, talajkutatók, jáde-város, halászos, fafaragós, házépítős stb. műsorok, és bárki bemegy bárhova, vagy összefut valakivel, elhangzik az "Üdv! Hogy van!"

Számomra olyan természetellenes.

Az egyik zálogházas műsor angol, és ők híresek a távolságtartásról. Mégis telefonon mikor felhív egy idegent, hogy 200 fontra becsülte fel az aranyóráját, ezzel kezdi, hogy hogy van. Nem életszerű egy idegentől ilyet kérdezni, de valamiért divat lett belőle.

2016. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6: Akkor ne beszélgessetek.
2016. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én lezártam a beszélgetést az illetővel, csak fura, hogy így reagált, és még ki is akadt. :-)
2016. aug. 26. 21:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól tetted :)
2016. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!