Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem a mindennapi...

Hogyan kezeljem a mindennapi stresszt? Nektek mi segített, amikor nem voltatok jól? 29 F

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon stresszesnek érzem magam és már testi tünetek is kialakultak sajnos. Magasabb a vérnyomásom, amire gyógyszert is szedek már. Sajnos a kezdetekben alkohollal kezeltem a dolgot de ebből is kialakult egy függés, amit nagyon nehéz kezelnem. Most 3 napja nem ittam semmit, de ma iszonyúan rosszul éreztem magam. Új munkahely, dugók a városban meg a családom is felidegesített, szó szerint remegek az idegességtől. Ti mit tesztek ilyen esetekben?

2016. szept. 7. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Probald ki ezt: [link]
2016. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem vagyok mérvadó, mert eleve a megelőzés stratégiáját alkalmazom. Igyekszem távol tartani magamtól a stresszt, egyedül élek, és otthon tudok dolgozni, (többnyire éjszaka, amikor egy csengetés vagy telefoncsörgés sem zavarhat meg). A megrendelőkkel úgy egyeztetek, hogy ne csúcsban kelljen utazni, és ne egyiktől a másikig, hanem egyszerre csak eggyel, utána kényelmesen haza tudjak menni, akár egy kis kerülő sétával. Autóm sincs, elvonatozgatok.

Persze a hullámok az én fejem felett is össze tudnak csapni, vagy idegeskedek valami közeljövőbeli esemény miatt, aminek azért gyakran nagyobb a füstje mint a lángja (messze nem én vagyok a megtestesült nyugalom). Ilyenkor megpróbálom kívülről látni magamat, tudatosítani, hogy most ez az állapot van, és ez biza ѕzаr. De legalább nem tart örökké. Persze nem fogok ettől sem kicsattanni, de már jobban átlátom és megértem a helyzetet, elfogadom, hogy ilyenkor nehéz józannak maradni, érthető az indulat, meg hogy szeretnék ordítani, mivel idehaza senki sem hallja, nagy ritkán meg is teszem.

2016. szept. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok, új munkahely, ráadásul az eddigieknél jobb, magasabb, amilyet szerettem volna eddig is, ezért persze van megfelelési kényszer és egy "kis" félelem, stressz, hogy menni fog-e, jól csinálom-e, a főnöknek tetszik-e vagy le fog cseszni....

Tudom, hogy rossz.

Nem tudom, én ezért van hogy itthon is a munkával foglalkozok, olvasgatok stb kicsit, mert az elején természetes, hogy lassabban megy, és több energiába kerül.

Ilyenkor néha megnyugszom, mert tudom, hogy minden tőlem telhetőt megtettem és ha ez nem elég, akkor sem okozhatom magam, ha a főnöknek valami baja van.

Jobbat nem tudok sajnos.

2016. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Sajnos nem jó ez így, nem tudok otthonról dolgozni és napi 9 órát kell bent lennem...Itthon semmire nincs időm és kedvem sincs sok.
2016. szept. 7. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán ez a GYK kérdés is segített kicsit eloszlatni az idegességet. Ha lehet, azt a kevés kedvet próbáld még megragadni valami élvezetes elfoglaltságra. Végső soron azért akarsz dolgozni, hogy élni tudj, és nem azért élsz, hogy dolgozz.
2016. szept. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jarj hozzank mma-ra. Te is tiszta erobol fogsz utni vegig a zsakra es boldogsaggal tolt majd el. ( Az edzotarsakra vigyazunk. )

Az edzom sose erti, h a tobbi gyengen utoget es meg lengetem a zsakot :D

N

2016. szept. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Hát igen, nekem sem elég úgy néz ki.. Néha rám jön a szorongás, bőgés, idegesség, nagyon rossz. Azt hiszem jövő héten a háziorvost megkérem, hogy írjon fel egy adag frontint/xanaxot. Csak erre az egy hónapra/időszakra kb., soha többet , nem akarok rászokni.

De túlstresszelek mindent, és ezt nem akarom már tovább, az elmúlt pár hónapom nagyon rossz volt..

Az a durva, hogy külsőleg pedig erős személyiségnek gondolnak, de az utóbbi időben ez nagyon nem így van.

2016. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!