Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi időnként, és milyen...

Mennyi időnként, és milyen híreket néznek mások?

Figyelt kérdés

Beszélgetnek -az M1-en- a színészekkel, akiknek a darabhoz hétköznapi hírek ismeretére lett volna szükségük.


Erre azt mondja a fiatal színész, hogy egy külön meghívott szakértőtől tudta meg, hogy nemrég volt egy klímavédelmi konferencia, ahol 150 ország képviseltette magát, stb...


Napokig volt az M1-es híreiben akkor. Csak legalább néhány naponta megnézni a híreket elég lett volna, hogy legyen tudomása róla.


Úgy mutatta, mintha titokban lett tartva, hogy ő nem tudott róla. Hogy milyen érdekes, hogy nem is hallott róla. Értelmes ember, színész.


Lehet, hogy ez annyira normális, mint ahogy ő mutatta?



#információ #mindennapi hírek
2016. jún. 13. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a normalitás alapfeltétele lenne a kötlezeő híradó nézés. Én például egyáltalán nem tévézek, a neten meg nem futottam bele ebbe a könferenciába. Szóval magam sem tudtam róla. Több olyan hír is van, amivel itt a gyakorin találkoztam, kérdés vagy válasz olvasása közben. Ha érdekelt, rákerestem a neten. De csak azért, hogy a hozzád hasonlók szemében normális legyek, biztos nem fogom még " legalább néhány naponta" sem megnézni a híreket.
2016. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki milyen időnként néz híreket, M1-et. Személy szerint én, már 20 évvel ezelőtt sem néztem híreket, sem M1-et. Igaz, más csatornákat sem.
2016. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát nem érdekel, hogy mi folyik körülöttünk a világban?


Miről beszélgetsz akkor másokkal?


Ez pl. tényleg nagyon fontos esemény volt, még az amerikaiak és a kínaiak is aláírták, hogy csökkentik a széndioxid kibocsátásukat. Persze, még hátravan a ratifikálás otthon, de akkoris, eddig még nem volt soha ennyi . És folytatása következik.


Fontos tudnunk róla, rólunk is szó van.

2016. jún. 13. 17:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Sose nézek tévét, nincs is beállítva semmilyen tv adó, csak játszani szoktam rajta meg netezni. Híreket max véletlenül látok a neten. Magamtól nem nézem, nem érdekel.
2016. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Meg kellett volna kérdeznem, már a kérdésben; hogy hány évesek vagyunk?


Én majdnem 60.

2016. jún. 13. 18:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem érdekel, hogy mi folyik körülöttünk a világban?

Miről beszélgetsz akkor másokkal?"


Engem valahogy nem érdekel, hogy naponta hány ezer arab szivárog be Európába, és az egész kontinens kb. cseszik megállítani őket, mint ahogy az sem, hogy éppen ki kinek vágta szét a fejét egy baltával, hányan haltak meg a lezuhant repülőn, az X/Y város központjában öngyilkos merénylő általi robbantásban, de továbbisvanmondjammég?


Na most lehet, hogy nem csak ilyen fajta hírek léteznek, de a csatornák 90%-ban ilyenekkel vannak tele, úgyhogy őszintén nem csodálom, hogy egyre több ember válik meg a trubadúrdoboztól.

Beszélgetni meg nem csak hírekről lehet másokkal.

2016. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én csak az M1-et tudom ingyen on-line nézni. Másról nem tudom mit mondanak, de amit én a hírekben látok, az nem annyi és az, amit írtok.


Pl. a klímakonferencia lényeges volt. És csak a kékfény reklámjában írnak baltázásról, viszont a kékfényben érdekes csalásokról is írnak, ami tanulságos.


És az időjárás sem érdekel másokat? Ami még össze is függ a klímaváltozással.

Vagy a kulturélis programokról a bemutatók, vagy élelmiszerbiztonsági dolgok.

2016. jún. 13. 18:27
 8/9 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszoló vagyok és én is majdnem 60 éves. A TV, csak alváshoz kell. Nem villog, nincs duruzsolás, nem is tudok aludni. Ami esetleg számomra fontos, megnézem a neten. A hírek meg nem érdekelnek. Minden csatorna kötődik politikához. Számomra azt jelenti, mind ferdít, csúsztat.

Ez a klímavédelem mit érdekeljen? Környéken, rossz rongyokkal, cipőkkel, gumiabroncs darabokkal fűtenek. A nagyhatalmaknál meg úgy is a profit az elsődleges, bármit írnak alá.

2016. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De hát az ilyen égetés ellen tenni kell valamit.

Ha lenne rendes tüzelőjük, biztos azzal tüzelnének.


A politika meg benne van életünkben, attól nem lesz más, ha nem is tudjuk, mi folyik a világban. És ha összehasonlítom a külföldi forrásokat, a magyar köztévé még kevésbé politikus, mint mások. Bár rendszeresen csak az utóbbi években nézem, az is igaz.


De az is igaz, hogy engem mindig is érdekelt, hogy mi folyik a világban. Csak, hogy értsem, hogy mi hogy van, vagy lesz.

2016. jún. 13. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!