Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzéketlen lennék, amiért nem...

Érzéketlen lennék, amiért nem tudok bánni a 'szenvedőkkel'?

Figyelt kérdés

16 éves srác vagyok.


Ha valaki elkezdi nekem mesélni a problémáit/fájdalmait és azoknak VAN ÉRTELME, akkor én azt nagyon-nagyon szívesen meghallgatom.. Bár tanácsot nem nagyon tudok adni, de szeretem az emberek sztorijait hallgatni.


Viszont, ha valaki azt csinálja, hogy nem mondja el mi a baja, csak utalgat rá, hogy ő szerinte nagyon-nagy baja van, akkor az az ember számomra idegesítő.. Hiába írogatja nekem volt osztálytársam is szinte mindennap, hogy öngyilkos lesz, én egy 'oks'-nál többet nem tudok/akarok erre mondani, mert nem vagyok hajlandó megalázkodva "naaa, mi a baj? :( ne butáskodj, mesélj máááár, de ha nem mondod el nem tudok segíteni, ne csinálj hülyeséget, szeretnek téged és számítanak rád, mondjad mi a baj" kaliberű monológokat előadni, pedig tudom, hogy erre vágyik az illető, és, hogy az öngyilkossággal való fenyegetőzéssel is csak figyelmet akar kapni, de valamiért ez engem annyira elközönyösít a bizonyos személytől, hogy utána próbálom még jobban kerülni az illetőt, hiába ő pont az ellenkezőjét akarja elérni.


Mások is vannak így ezzel, vagy bunkónak kéne éreznem magam ilyenkor?


2016. szept. 10. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy bunkó, akiből úgy kell kiharapófogózni, az inkább tartsa meg magának, nagyon max 1-2 emberrel vagyok hajlandó olyat játszani, amúgy meg rinyáljon annak, aki vevő erre.
2016. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy érzéketlen, simán nem akarsz mindent mások helyett megoldani. Semmi gond nincs veled.

Anno segíteni akartam mindenkin meg nagyon jó ember akartam lenni. Az ilyen öngyi jellegű embereknek is segítettem. Semmi értelme az egésznek.

2016. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy érzéketlen. Te írtad, hogy ha valaki hozzád fordul a problémájával, meghallgatod, akkor is, ha nem tudsz segíteni. Ez egy elég együttérző, odafigyelő karaktert takar szerintem.

Azt megértem, ha nincs türelmed olyanhoz, aki csak kéreti magát a panaszával. Bevallom, engem is idegesít az ilyesmi, valahogy az az érzésem, hogy aki ezt csinálja, annak nagyobb a vágya a figyelemfelkeltésre, mint a problémája.

2016. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!