Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha sokszor elmond az ember...

Ha sokszor elmond az ember magának valamit, pl hogy buta vagy, vagy okos. Azt tényleg elhiszi egy időután? Vagy ezeknek is csak akkor van hatása a lélekre, ha tudatosan mondja, nem csak úgy ha eszébe jut felületesen?

Figyelt kérdés

#jyjssh
2016. szept. 12. 00:08
 1/9 anonim válasza:
100%
Mantrázásnak hívják és van hatása. Ez olyan, hogy úgy fogsz legtöbb esetben viselkedni, amilyen viselkedésre számítanak, amit elvárnak tőled kimondatlanul az emberek. Magyarul: "Olyan vagyok neked, amilyennek látni szeretnél". Magadra is igaz, amit gondolsz magadról, az fog beigazolódni és mások is olyannak látnak majd.
2016. szept. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan vizsgára készülök. Mily meglepő forgalmi. A szresszt így akarom majd leküzdeni , meg biztatni magam, hogy mennj fog. Addig még van 10 nap . Ha napi szinten elmondom magamban hogy nem fogok izgulni, és sikerülni fog 10 nap alatt kb 8-10szer/nap ha esezembe jut és ez alkalmakkal 4-5ször elmondom. Az szerinted használ? Valamit koncentráltan kell ezt tükör előtt mindig vagy elég ha pl edzés közben vagyok és pont eszembe jut aztán ott mondo el párszor, maj 2-3 óra múlva ha megint eszembejjt ajogsi akkor megint párszor? vagy mindig álljak atükör elé?
2016. szept. 12. 00:47
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
ennyire nem kell parázni, nem ez lesz életed legnagyobb vizsgája
2016. szept. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát figy.... Miután 3jára megyek, nem tudom mit gondoljak egy "túl későn raktad ki az indexet"( kanyar előtt kb 50-60 méterrel. Valamint egy belsősávban haladva félóra indexelés elenére sem emgedtek a jobb sávba az ott haladók, és hogy "miért nem soroltam ki mikor jobbratartás van?" mondom, látta, higy ne tudtam. Persze , hogy ne érdekelte. :) Na ezek után nem tudom mit gondoljak. :)
2016. szept. 12. 01:14
 5/9 anonim válasza:
96%

Rosszul csinálod. A mantrázásnak nem az a lényege, hogy tagadva csinálod, hogy nem leszek ideges. Akkor ezt erősíted, amittagadsz, tehát ideges leszel. Azt kell erősíteni, hogy "Nyugodt vagyok, éber vagyok, jól érzem magam, sikerül" Ezt mantrázd, napi 100x ismételd el, reggel-délben-este 33x legalább, minél többször, annál hatásosabb.

Kizárt, hogy 50 m-rel kirakod az indexet és megvágjon. Kérhetsz felülvizsgálatot, ha az oktatód is melletted áll ki, nem a vizsgabiztos mellett. Mert akkor már 2 tagadás, 1 állítás ellen. Olyan forgalmi helyzetért nem húzhatnak meg, amiben nem vagy hibás, hanem mások miatt balf-aszoskodtad el a szituációt.

2016. szept. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oktatók se kötelednek a vb-kkel mert utána rájuk állnak. a vb meg efy hatóságot képvisel, ergó az ő szava a szent.
2016. szept. 12. 01:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha meg felülvizsgálatot is kérek szerinted majd egy mezei diáknak adnak igazat? Ne kelljen már az NKHt bemutatnom, ismered Te azt szerintem elég jól mint mindenki. :)
2016. szept. 12. 02:02
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Rossz oktatónál vagy. Egy jó oktató már elég nagy haverságban van a vizsgabiztosokkal,hogy ne kössenek bele a tanulójába lépten-nyomon,max ha vedzélyes dolgot csinál.
2016. szept. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Önámítás helyett inkább tanulj, készülj rendesen!
2016. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!