Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az irodisták/ügyintézők miért...

Az irodisták/ügyintézők miért ennyire bunkók és citromba harapottak szinte kivétel nélkül?

Figyelt kérdés
Tegnap is voltam az egyetemi ügyeimet intézni és a TO-n épp csak el nem mondtak egy idiótának, pedig konkrét ügy miatt próbáltam segítséget kérni. Aztán ma egy mobilszolgáltató multicég egyik fiatal női alkalmazottja beszélt velem úgy, mint egy senkivel. Azon is gondolkoztam már, hogy azért rühellnek az ilyen helyeken, mert átlag alatti pasi vagyok (arcra átlag vagy talán afeletti is vagyok, csak testalkatra vagyok kicsi), de ettől függetlenül minden egyes normálisan viselkedő és kommunikáló ügyfelet ugyanolyan bánásmódban kellene részesíteniük kortól és nemtől függetlenül. Ez azonban mégsem történik meg. Bezzeg az utánam sorra kerülő, az ügyeit intéző 190 magas dús barna hajú szépfiúval a csaj egészen más stílusban beszélt. Épp csak el nem hívta vacsorázni. De a problémám a férfiakkal is előfordul, szóval csak nem a kinézetem az oka...Csak nem? Ja és természetesen kedves és kommunikatív vagyok. Egyébként fel sem tettem volna a kérdést.

2016. szept. 13. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Elhiszed, hogy rohadtul leszärják, hogy te hogy nézel ki? Én is "irodista" vagyok, bár rühellem ezt a szót, de nagyon nem nézegetem meg, hogy milyen kinézetű ügyfél érkezik a cégünkhöz, hanem azon vagyok, hogy minél hamarabb megoldjuk a problémát, amivel felénk fordul.

Ne gondold azt, hogy minden körülötted forog, mert baromira nem.

2016. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
#1 Én igazat adok a kérdezőnek. 170 cm vagyok, az ügyintéző csaj meg ,,miaf***omatakarez" fejet vágott, de akármerre járok, ez van.
2016. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Velem nem szoktak bunkók lenni az ügyintézők. Átlagos kinézetű vagyok. Volt, akin látszott, hogy fáradt, kedvetlenebb, de nem volt velem tapló, lekezelő.

Az utóbbi évben konkrétan egyvalakire emlékszem, aki nem tudott és szemmel láthatóan nem is nagyon akart segíteni, szinte sütött róla, hogy "húzzál már innen, ki akarok menni kávészünetre". Nem is nagyon értette a dolgát, hogy miért ültették oda, nem tudom. A néha-néha beeső hasonló eseteken kívül általában kellemes tapasztalataim szoktak lenni.

2016. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A TO-n kivétel nélkül mindenhol bunkók, ott ez szerintem felvételi követelmény. A többi helyen meg egy mosoly és pár kedves szó csodákra képes. Én ma mosolyogtam mindenkire, a boltban, a bankban stb. és érdekes, mindenki mosolygott, pedig egy dagadt nő vagyok.
2016. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként (és ez nem rólad jutott eszembe, kérdező, nehogy magadra vedd) nem nagyon értem azokat, akik egyenesen elvárják, hogy a bolti eladó dobja fel a napjukat vagy a hivatalban az ügyei kezelése mellett kapjon még külön lélekmasszázst és egófényezést is. Szerintem nem ez a dolguk azoknak, akik ott vannak. Az udvariasság alap dolog, de a külön kedvességet én extrának tekintem, aminek örülök, főleg ha őszinte, de nem várom el. Mindegy, nem vagyunk egyformák.
2016. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Velem fele-fele arànyban taplók,de...ritkàn.Viszont-bàr ez nem kérdéshez tartozik-inkàbb az orvosok beszélnek úgy,mint màs a kutyàjàval se...Pl.ma is kezdő tàppéntes papirt kellett volna intéznem,mert anélkül nem lehet tovàbb lépni apàm munkahelyén nem értette meg ,hogy fontos..Kb. legszivesebben ràborítottam volna az asztalt..Csak a kislànyom tartott vissza aki vàrt engem.Szóval nekem is problémàim vannak az ügyintézőkkel,orvosokkal...
2016. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább múlik azon, hogy te is hogyan állsz hozzájuk.

A kommunikáció kétoldalú dolog ám.


Nem mondom, hogy nincsenek kötekedő ügyintézők, mert hát nehéz emberek mindenhol vannak (miért pont ott ne lennének), de általánosságban azt mondani, hogy mindenki olyan, nagy butaság.


Ha te mindig ezt tapasztalod, akkor lehet, hogy veled (is) van a baj...

2016. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#5: Nem várok el egofényezést, de az ember elég szarul érzi magát, amikor direkt (ösztönösen is) kedves, közvetlen vagyok a fiatal szöszi ügyintézővel és ennek ellenére úgy beszél velem, mintha egy betévedt 10 éves h***e gyerek lennék, aki az anyukáját keresi. Oké, a kettes válaszolóhoz hasonlóan én sem vagyok egy átlag pasi. Mélynövésű (170), sovány és kisfiús arcú vagyok, de azért az ember elvárhatná, hogy ha szépen nem is, de legalább egy közömbös pókerarccal mondja el a dolgokat nem pedig olyan stílusban, mint aki szinte élvezi, hogy idiótának néz és megvetendő stílusban beszél velem.
2016. szept. 13. 21:47
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Üldözési mániád van. És te se tegyél különbséget a dagadt macskás nő ügyintéző és a "fiatal szöszi" közt.


Agyam eldobom, szerinted ő társkeresés céljából ül ott? Nem, ez a munkája, lehet, hogy utálja. Lehet, hogy látszik rajtad, hogy elalélsz, ha nővel beszélhetsz.

2016. szept. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nyugi, nem teszek különbséget. A fiatal szöszit egész egyszerűen azért írtam, mert konkrétan ő volt az ügyintéző, de a "cicasimogatós" duci Brünhildákkal sincs kellemesebb tapasztalatom.
2016. szept. 13. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!