Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én szenvedek az emberektől?

Csak én szenvedek az emberektől?

Figyelt kérdés

Aki ki akar osztani, tegye, nem érdekel. Lehet hogy valami mentális betegségem van vagy szimplán életunt vagyok de úgy érzem nem bírom már. Nem bírom a begyepesedett gondolkodást, a rugalmatlan merev unalmas embereket. Azt figyeltem meg hogy két csoport van. A túlságosan érett és megváltoztathatatlan személyiségű öregedők vagy öregek, befásultan gondolkodnak, mondják a magukét figyelmen kívül hagyva a másikat. Nem veszik észre az érdeklődés hiányát a másik fél felől. Be vannak zárva a világukba.


Sokszor mondják rám hogy döntésképtelen vagyok, ami igaz, túl sokat akarok, és benne vagyok bármilyen hülyeségbe bizonyos határokig. Vannak elveim de amit nem ismerek arról csak azután alkotok véleményt miután tapasztalatot szereztem. Nem élek indokolatlan merev szabályok szerint. És most jön képbe a másik csoport. Az olyan emberek akik sz.rt se tudnak arról amit elutasítanak és nem tudják hogy amit akarnak, azt miért akarják. Visszanyögik ami valójábsn csak beléjük épült az évek során és szentül hiszik hogy az ő világképük a helyes és meg se próbálják megérteni a másikat de ugyanúgy képtelenek is rá. Ha nekem valaki azt mondaná, hogy van egy repülőjegyem Kínába, induljunk...minden le lenne szervezve stb. Gondolkodás nélkül felszállnék a repülőre itthagyva az egész életemet hogy tapasztalatot szereztek és ennyivel többet tudjak a világról. Nos... több embertől megkérdeztem már hogy nem-e lenne kedve velem elköltözni valahová? Mindenki viszolygott, úgy hogy közben utálja a helyet ahol lakik és az itteni életet. Most ott tartok hogy teljesen egyedül kell megtennem ezt a lépést, az életről még nem sokat tudó fiatal lányként.

Mindegy, eltértem a témától. A legfőbb problémám az emberek merev és görcsös hozzáállása az egész élethez. Mintha alapból szomorúság és szenvedés lenne a sorsunk és a világ egy pokol lenne szörnyetegekkel, és az a feladatunk hogy ezen a szörnyű helyen a boldogságért és a biztonságért küzdjünk aztán ha megtaláltuk elbújjunk a kis egérlukunkba amit az életünknek tartunk. Sajnálom, ezt most ki kellett adnom magamból.


2016. szept. 15. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egészségedre!

Üdv a nagybetűs életben!

2016. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sok embernek hasonló véleménye van, de neked meg azt kell elfogadnod, hogy vannak ilyen emberek. Ha te ezt képtelen vagy elfogadni, akkor ugyanolyan vagy, mint akiket bírálsz... :\
2016. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Üdv a birkaólban.
2016. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2. Én PRÓBÁLOM megérteni az embereket. Kivétel nélkül mindenkit. Az elfogadás más tészta. Ha elfogadok valamit ami nem jó, az számomra egyenlő azzal hogy nincs igényem a változásra.
2016. szept. 15. 21:24
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan látom, sokan depisek és befelé fordultak és csak a búskomorságban élnek, ha valaki meg életvidámabb, kiutálják mert nem olyan mint ők.

És sok ember meg játssza magát, folyton menőségét mutatja, amivel barátokat szerez, olyanokat, akik csak a menősége miatt bírják.

Azért vannak nyitott emberek is sokan, akik jókedvűek és nem undokként viselkednek.

De vannak sokan akik azt mondják ne akarj más lenni, mint az átlag, vagyis az ilyen rugalmatlan, unalmas életfelfogást és szokást kövesd.

2016. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok: Rendben, én is próbálom. De eljutottam odáig, hogy én is ugyanolyan rejtély vagyok. megpróbáltam a saját kis dobozkámat (világomat) külső szemmel méregetni, és rájöttem, hogy hasonlóképp bizarr. Most ez van, az egész egy kész irracionális történet. Én is furán nézek a leírt kérdésedre.

Egyébként meg egyáltalán ne hibáztasd, azért az embereket, mert a nyugalomra törekednek, a legkisebb aktivitásra...

2016. szept. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Üdv!


"Azt figyeltem meg hogy két csoport van." Csak egyet írtál, melyik a másik?


" Ha nekem valaki azt mondaná, hogy van egy repülőjegyem Kínába, induljunk...minden le lenne szervezve stb. Gondolkodás nélkül felszállnék a repülőre itthagyva az egész életemet hogy tapasztalatot szereztek és ennyivel többet tudjak a világról." Ez elég felelőtlen döntés lenne, főképp hogy fiatal lány vagy Ázsiában meg virágzik a szexipar.


"A legfőbb problémám az emberek merev és görcsös hozzáállása az egész élethez. Mintha alapból szomorúság és szenvedés lenne a sorsunk és a világ egy pokol lenne szörnyetegekkel, és az a feladatunk hogy ezen a szörnyű helyen a boldogságért és a biztonságért küzdjünk aztán ha megtaláltuk elbújjunk a kis egérlukunkba amit az életünknek tartunk."


Az élet nem játék, bármennyire is szokták ezt mondani... vagyis felfoghatjuk úgy, de akkor viszont nem babra megy... így csak komolyan, mereven lehet hozzáállni, nem pedig komolytalanul mindenféle felelősségérzet nélkül. És akár tetszik akár nem, alapból szomorúság és szenvedés a sorsunk vagy legalábbis sivár az életünk, és igenis meg kell küzdenünk azért, hogy elnyerjük a boldogságot és biztonságot, ez nem fog csak úgy magától elénk pottyanni. Talán paradoxonnak tűnhet, de az élet az ellenségünk, nap mint nap megpróbál megölni, lopja a pénzünk, szívja a vérünk, próbára tesz és tesztel, és ezt bizony nem lehet félvállról venni. És egyébként meg ha megtaláltuk a boldogságot és a biztonságot, akkor persze hogy abba bújunk, kapaszkodunk, hisz számunkra az a kedves, miért akarnánk elveszíteni? Egyébként se értem egészen a végét, az életéből senki nem léphet ki anélkül, hogy meghalna vagy ideiglenes bizonyos tudatmódosítószerekkel lehet ezt elérni... de alapvetően az a normális, ha az emberek a saját életükben vannak, abba bújnak, főképp ha az kellemes, mert megtalálták azt a két b betűs szót.

2016. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem fogalmaztam érthetően. Én úgy tudnám ezt elképzelni, (az életet) mint egy hatalmas nagy akváriumot, és mi vagyunk a benne úszó halak. A víz alapjáraton mindig meleg és tiszta, tele van oxigénnel. De mi halak pedig jóidelye... Betegesen és zavartan úszkálunk. Mi valamiért azt hallucináljuk, hogy fuldoklunk, hogy ez a víz hideg, sötét, mint a szennyvíz és bármelyik zugban ott lapulhat valami vadállat ami csak arra vár hogy ketté harapja a gerincünket. De mi vagyunk a szépséges kis aranyhalak akik menekülnének de valójában nincs is hová. Az igazság, a valóság, hogy mi jónéhányan tényleg gyönyörű aranyhalak vagyunk. De nem azért szenvedünk mert olyan borzasztó ez az akvárium. Hanem mert túl jó volt ahhoz hogy elszaporodjanak benne és nálunk nagyobbra nőjének a gonosz halacskák aki összeszarták nekünk a vízet és beprogramoztak minket a hallucinációra, hogy ilyen az élet.
2016. szept. 15. 22:32
 9/16 anonim ***** válasza:
Már értem, mire gondolsz, de sajnálom, nem értünk egyet, az akvárium alapvetően hideg, ha nem küzdünk nap mint nap, hogy felmelegítsük, akkor elpusztulunk. Az, hogy miért lett ilyen, ne firtassuk, gyakorlatilag nem is lehet tudni pontosan mióta ilyen, de ilyen és kész, ezt el kell fogadni. Gonosz halak pedig nincsenek. Se jó halak. Csak halak vannak, akik mind mást és mást akarnak, mást és mást gondolnak, másban hisznek, másak az eszközeik, mást jelent nekik a két b betűs szó, amelyet mindnyájan keresnek. Abban viszont igazad van, az akváriumból nincs kiút, hisz ha egy hal kikerül onnan megfullad... persze sok hal keresi a kiutat, és időnként néhányan meg is fulladnak... őket megölte az élet.
2016. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Csak halak vannak, akik mind mást és mást akarnak, mást és mást gondolnak, másban hisznek, másak az eszközeik, mást jelent nekik a két b betűs szó, amelyet mindnyájan keresnek. "


Ez így van, és bizonyos halak eszközeinek mellékterméke ez a helyzet. A gond, hogy minden csak öncélú, és a szenvedés értelmetlen.

2016. szept. 15. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!