Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent a támadási felület?...

Mit jelent a támadási felület? Valaki meg tudja ezt magyarázni!? Körülírni? Milyen helyzetekben, milyen szituációkban mondják ezt és kiknek? Nem értem egyáltalán.

Figyelt kérdés
" Attól félsz, hogyha támadási felületet hagysz,akkor valaki ki is fogja ezt használni" ez mit jelent? Például hogyha elhízok és nem vigyázok az alakomra akkor kicsúfolhatnak?Valami ilyesmit jelent,?Vagy nagyon félre értem? Tud valaki egy értelmes szituációt felállítani ezzel a mondattal?? Támadási felület hagyás..hmm..Miii???
2016. szept. 17. 00:47
 1/7 anonim válasza:

Pl. anyukád megkér, hogy locsold meg a növényeket, de te elfelejted. Ekkor támadási felületet hagysz magadon, mivel anyukád teljesen jogosan kéri rajtad számon, hogy miért nem locsoltál meg.

Általánosságban olyan dolgot csinálsz vagy éppen nem csinálsz, amivel kiprovokálhatod mások jogos számonkérését vagy támadását.

2016. szept. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az igazán kemény és egyenes emberek vállalják magukat és beleállnak a pofonokba, nem adják fel az elveiket és az alapvető értékrendeket felvállalják.


Mások figyelmeztetik, "megfenyegetik" őket, hogy ez szerintük "támadási felület".


Jó részük, valójában, csak azt akarja elérni, hogy félelmet keltsen a másik emberben és rombolja a tiszta értékeket.


Sajnos vannak, akik direkt rámennek a másikra, csak azért, mert ő pl. keresztény, vagy jobboldali, esetleg vállalja, hogy hazaszerető ember. Megtalálják, aztán szórakoznak vele, vagy legalábbis megpróbálják, mert sok esetben az ilyen hitvány emberek, még arra is túl hitványak, hogy bosszúságot okozzanak.


Pl. bizonyos értelemben a mai posztkommunista, részben neoliberális világban "támadási felületet" jelenthet, hogy én felvállalom, hogy konzervatív jobboldali, keresztyén, Hazaszerető és családcentrikus ember vagyok.


Isten, Haza, Család!


Egy szegedi szennyfirkász nemrég, még politikai propaganda könyvet is készített a fenti hármasságot mocskolva. Ott álltak a könyvei a könyvesboltokban nagy halomban, közel a bejárathoz... Aztán eltűntek, valószínűleg újrapapír lett belőlük és lehúzták a WC-n őket, némi használatot követően.


Látod a valódi "támadási felület" az, ha szenny módon élsz, viszont ezt a tisztességes, egyenes ember nem teszi, így őt csak megrágalmazni lehet azzal, hogy "támadási felületet" ad bárkinek is.

2016. szept. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1.: Ez lustaság, nem "támadási felület", egy kis odafigyeléssel lehet rajta változtatni, nem eget verő hiba.
2016. szept. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Húha!!Az igen.Már kapisgálom .Köszi a válaszokat! Jók vagytok:)
2016. szept. 17. 06:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha támadási felületet hagysz, az azt jelenti hogy volt lehetőséged "elhárítani" a támadást xy cselekedettel, de valamilyen okból nem tetted meg. Ha nincs esélyed elhárítani, akkor van támadási felület, de nem te "hagytad", nem a te hibád.


Ha koszos a pólód és nem mosod ki, akkor támadási felületet hagysz, nem hárítod el. Ha eláll a füled, akkor esélyed sem volt "védekezni", nem hagytál támadási felületet.


Támadási felület akármi lehet. Tettek, külső, személyiség, értékrend, vallás, politikai nézetek, akármi ami miatt téged támadás érhet. Ez nem jobb-exkluzív, engem mióta eszemet tudom azért szidnak mert liberális vagyok, a szomszéd nénit meg azért mert dadog, stb.

2016. szept. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5.: Ha nyíltan fölvállalod, hogy te liberális vagy, eszerint az értékrend szerint élsz és következetes vagy, akkor téged is csak rágalmaznak azzal, hogy te "támadási felületet" adsz.


(Az, hogy liberális vagy, nem jelenti azt, hogy szélsőségesek a nézeteid, azaz "szenny" módon akarnál élni. Ha pl. szélsőséges liberális vagy és támogatod a könnyű drogok használatát, azzal viszont már egy "támadási felületet" adsz, joggal fognak támadni érte (ez ugyanúgy áll a szélsőséges jobboldalra, akik pedig halálbüntetést akarnak). Másik eset, amikor valaki nem vállal fel semmit, hanem hol ide, hol oda áll, vagy csak az övéi között legénykedik, máshol sunnyog, szemlélődik és alkalomadtán oda-oda szúrogat. Ez utóbbi esetekben szokott előfordulni, hogy valaki direkt ad "támadási felületet", ezt nevezzük úgy szerintem, hogy "provokál".)


A normális dolgokat fel lehet, kell vállalni. Támadás, csak az, ha joggal támadnak, minden más rágalmazás, így az arra szolgáló ok sem "támadási felület". - második válaszoló voltam

2016. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy lényeges van, a "jogot" ne mi magunk határozzuk meg, mert az "önbíráskodás".


Joggal, csak a hatályos törvények, a szabályok, rendeletek, ill. a mindkettőtök által elismert hitvallások, fontos iratok (ez lehet pl. a Biblia, de egy szerződés is akár - a kettő nem azonos súlyú természetesen) alapján érhet támadás.


Ha ezeket áthágod, azzal "támadási felületet adsz".


A fenti kéréses példa, szerintem azért nem jó, mert a kérés teljesítésére való kötelezettség nem biztos, hogy mindkét személy által elismert. Aztán ebből következne a "rabszolgaság"...


Nem a "megkér" a hangsúlyos, hanem a "megegyeztetek" a "támadási felület" szempontjából! A koszos pólós példa is csak akkor áll, ha az adott helyen olyan megegyezés van érvényben, hogy koszos pólóban nem lehetsz. Pl. egy sertéstelepen meló közben senki sem fog rád szólni ezért...

2016. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!