Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám jobban kontrollá...

Hogyan tudnám jobban kontrollálni a felgyülemlett agressziót amit bennem van társas szituációkban?

Figyelt kérdés
Az életem során nagyon sok sértés és baszogatás ért, részben szerintem azért mert hallgatag, visszahúzódó voltam, másrészt pedig volt amivel kötözködni, hiszen voltak/vannak testi hibáim. Emiatt már kamasz koromban kifejlődött bennem egyfajta önvédelmi mechanizmusként egyféle agresszív reakció, dühkitörés, gyakran elvesztettem a fejemet és nekimentem az osztálytársaimnak és ütöttem, rúgtam őket ahogy csak bírtam. Ez sajnos csak megerősödött az évek során, fiatal felnőtt koromban is, hiszen ezek a fajta támadások egyáltalán nem maradtak ki, még mindig sértegetnek, baszogatnak, és gyakran előtör belőlem az agresszió. Legtöbbször leállnak amikor leüvöltöm a fejüket és fenyegetően rájuk nézek, de van aki folytatja és csúnyább véget ér a dolog. Hogyan lehetne másként kezelni az ilyen szituációkat, egyszerűen nem tudom elengedni a fülem mellett, visszaszívatni, visszaszólni meg kis óvodás dolog szerintem.
2016. jún. 19. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
sportolsz valamit?
2016. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Edzőteremben szaladok meg súlyzós edzést végzek. De általában utána még indulatosabb vagyok.
2016. jún. 19. 16:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Helyes! Nem kell megváltoznod! Azok változzanak meg, akik baszogatnak. Legközelebb is jól verd meg őket. Helyesen cselekedtél, tehát nem kell félned, hogy veled van a baj.
2016. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Szerintem a futás-súlyzózás jó ötlet, de ha csak mégjobban "felpumpál", akkor nem biztos, hogy ez a jó irány (ha nem akarsz agresszív lenni). Olyasmi kéne amivel ezt megtanulod kezelni, ha levezetni nem tudod. Az úszás, jóga (jó tudom, ez egy pasinak nem túl vonzó, de otthon is lehet videóval :D) vagy bármilyen küzdősport ahol kontrollálni tanulod magad, célravezetőbb lenne.

Mondjuk amíg nem építed fel az (egészséges) önbizalmad, addig semmi sem fog ezen segíteni. Csak azért tudják felhúzni az agyad, mert elhiszed vagy jogosnak érzed amit mondanak. Az az ember, aki képes a testi hibáiért, vagy bármi olyanért cs.esztetni egy másikat, amiről az nem tehet/nem tud rajta változtatni, egyszerűen ostoba dolog. Nem szabad foglalkozni vele.

2016. jún. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Önbizalmat építeni jó dolog, de szerintem az nem állítja le őket, hogy beszólogassanak, lekezeljenek. Az emberi természet egyszerűen ilyen, a buták vannak többségben, ők irányítják a társaságokat. Elengedni a fülem mellett, nem foglalkozni az ilyenekkel egyszerűen nem tudom, hiszen pont ahogy te említetted, olyan dolgok miatt szólnak be, amiről nem tehetek, és ezt vehetjük úgy is, hogy igazságtalanság ér. Az igazságérzetem szerintem nagyon nagy, és nem tudom tolerálni az ilyesmiket. Küzdök-harcolok az igazamért, gyakran semmi nem érdekel, csakhogy igazságot tegyek. Ezért az agresszivitásomat gyakran teljesen jogosnak érzem, mert egy eszköz arra, hogy igazságot tegyek.

Persze a társadalom elítéli ezt, manapság az a menő/elfogadott ha valaki az ilyen helyzeteket karizmával és nem karizommal oldja meg. Ezzel nem értek egyet, mivel csendes, visszahúzódó típus vagyok, nem tudom szópárbajban legyűrni őket, amit meg ráadásul férfiatlan csatának is tartok.

2016. jún. 19. 17:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyet értek veled kérdező. De nyugodtan baszogasd vissza te is őket.
2016. jún. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem csak futkároznod kellene meg súlyzózni,hanem lemehetnél ökölvívó edzésre,hogy megtanulj hatékonyan és perecízen fájdalmat osztani.
2016. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7 Korbács


Ez mondjuk egy jó ötlet. Egyrészt azért amit te mondtál, másrészt visszafogja a nagyszájúakat az ha tudják, hogy valamilyen küzdősportot űzöl és lehet, hogy inkább be sem szólnak.

2016. jún. 19. 18:17
 9/14 anonim ***** válasza:
Irigyellek, hogy nálad ez a védekezési mechanizmus alakult ki, nem úgy, mint nálam.. Amúgy pontosan mi miatt baszogatnak és milyen emberek teszik ezt? Ha leírnád, lehet, hogy hasznosabb tanácsokat tudnánk adni.
2016. jún. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ismerek nem egy srácot, akik fenyegető helyzeteket us de csak dumával nagyon lazán megoldanak. Ha beléjük is kötnek vagy át akarják őket verni vagy csak bekostolják mások, minden szitut képesek átforditani hogy a végén tisztelik vagy jofejnek tartják vagy be is veszik a bandába stb


Szoval javaslom figyelj meg más embereket hogyan reagálnak zűrös helyzetekben és tanulj belőle.

2016. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!