Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen undorító ez a...

Miért ilyen undorító ez a világ? Vagy én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Gondoltam felteszek erről egy kérdést, mert egyszerűen felháborítónak találom, hogy milyen undorító lett a világ.


Én mindig is kedves és rendes voltam, a többi ember azonban nem tartott engem semmire.

Ez oda vezetett, hogy mára egy eléggé megkeseredett ember lettem, nincs jó állásom, nem vagyok gazdag, nagyon kevés(tényleg csak 1-2) barátom van, barátnőm még nem volt és még lehetne sorolni.


Mivel én ugye kirekesztett vagyok, ebből kifolyólag sokat gondolkoztam a világ dolgain, az emberiségen stb

Rádöbbentem, hogy egy elcseszett világ ez.


Engem mindig, gyerekkorom óta piszkáltak az emberek.

Iskolába mindenki bántott, sértegetett engem és csak kihasználtak engem, pedig én rendes és jó gyerek voltam.

Mindig népszerűtlen voltam, mindenki úgy beszélt velem mint egy kutyával.


Ezek a dolgok nagy frusztrációt okoztak. Pszichológus meg sem fordult a fejemben. Még mit nem!

Az emberek azt mondják, hogy már az arcomról meg lehet állapítani, hogy egy megkeseredett ember vagyok.


Jelenleg is ez a helyzet velem.


Egyszerűen undorítónak találom az egész világot minden szempontból: az emberiség korrupt és dekadens, mindenkit csak a pénz érdekel és az anyagi javak hajszolása, a politikusok lerabolják az országot, kifosztanak minket, a világot érdekcsoportok irányítják akik mindent felforgatnak, az emberek bunkók, menőznek és mindig azt rekesztik ki aki rendes és még lehetne sorolni.


Mi az oka annak, hogy ennyire elkorcsosult a világ?



2016. szept. 19. 20:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

A hozzáállás a percepció szerves része. Ősi igazság.

Tehát ha te a világot negatívnak tartod, sokkal hajlamosabb leszel a negatív jelenségeket észrevenni először. Vagy általában.


A változás rajtad múlik. Nem állítom, hogy a világ nem elcseszett, hogy az emberek többsége nem ilyen vagy amolyan, de nem mindenki! Ez nagyon fontos, mert sokáig én is tévhitben éltem, és ez negatív spirálban tartott. Kezdeményezni sem mertem, hiszen "olyanok" az emberek... így esélyem sem volt arra, hogy "nem olyan" embereket ismerhessek meg.


Tudom, hogy nehéz zárójelbe tenni a múltat, de ha egyszer megpróbálsz ítélkezés nélkül rátekinteni a világra, lehet, hogy kedvező folyamatok indulnak el a saját életedet illetően.

2016. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló!


Durva ami veled történt sajnálom.

Én drogozni soha nem fogok, nagyon megvetem!

A frusztrációm miatt gyakran iszom és dohányzom, de azt megígértem, magamnak, hogy a droghoz egy újjal sem érek hozzá!


5-ös! Igen vannak boldog ember akik nem politikusok és milliomosok. És? Nem értem mit akartál ezzel mondani. Egy szóval nem írtam, hogy csak ők lehetnek boldogok.


Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszát!

2016. szept. 19. 20:59
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Arra akart kilyukadni (gondolom), hogy nem vagy az egyedüli, akit néha bántanak/bántottak, akinek nincs menő állása, nem gazdag és kb semmije nincs.

Sokan vagyunk így, a világot meg nem tudod megváltoztatni, de magadat és a hozzáállásod igen.

Ki nem sz.rja, le hogy más mire tart téged? Ez is csupán egy szubjektív tényező. Miért foglalkozol ennyire azzal, hogy a világ mit gondol rólad?

Éld az életedet.

"az emberiség korrupt és dekadens, mindenkit csak a pénz érdekel és az anyagi javak hajszolása, a politikusok lerabolják az országot, kifosztanak minket, a világot érdekcsoportok irányítják akik mindent felforgatnak, az emberek bunkók, menőznek és mindig azt rekesztik ki aki rendes "

Ebben mind benne élünk. De ez nem fedi 100%-ig le az életed, és nem is okolhatsz ilyen általános dolgokért a világot. Ugye tudod, hogy gyakorlatilag az egész világot hibáztatod azért, hogy mennyire rossz neked? Hadd ne magyarázzam, hogy ez miért butaság. EZ csak mutogatás a levegőbe, hogy ez meg az, meg ő meg ő a hibás.

Állj a saját lábadra. Találj normális embereket, amilyen te is vagy ( mert nem te vagy 1 a 7 milliárdból így, elhiheted). Nem okolhatod mindig a körülményeket mindenért, mert akkor ugyanott leszel mindig. Tegyél érte, hogy ez más legyen, mert más nem fog. Persze a világot okolni könnyebb, az biztos...

2016. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, igen ugy ertettem ahogy az elozo elmagyarazta.
2016. szept. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Wow, sokkal jobb ember vagy, hogy csak piálsz, nem drogozol...
2016. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%
Az tesz ilyenné, hogy valahogy mások határoznak meg. Ha a világ szar hely is lenne, neked még nem kellene megkeseredettnek lenned. Valahogy kényelmes a világra kenni a nyomorod. Zárd ki végre a világot és nézd meg úgy mit találsz.
2016. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, vagy felállsz a langymeleg f@sból, vagy maradsz így, megkeseredetten. Ha nyugatra mész, az sokat nem változtat, egyszerűen bevonzod ezt magadnak.
2016. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az Élet áldozata... hüp hüp
2016. szept. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!