Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 20 éves férfi létemre nagyon...

20 éves férfi létemre nagyon félénk és töketlen vagyok miért és hogyan neveljem át magam?

Figyelt kérdés

Nem merek véleményt mondani, képtelen vagyok kiállni magamért.

Valamiért sose merek ellent ondani másoknak, ha mégis akkor az nagyon jól esik, de egy erős személyiségű ember simán kicsinálna.

Mindent olyan bénán csinálok, elrontom.

Kis esetlennek nevezném magam.

Multkor az orvosnál be voltam tojva, mindig mondja hogy hevesen ver a szívem és be van feszülve mindenem ezért sokszor nem tud normálisan megvizsgálni, pszichiátriára is adott beutalót.

Suliban nem merek megszólalni a többiek előtt mert akkor is félek.

A hangom is olyan kis nyenyenye, nem tudom kimondani a gondolataimat, furán fogalmazok,az arcom is olyan tipikus nyomi, nem keltem férfi benyomását. Iskolában sokszor voltam csesztetés áldozata.

Az emberek gyakran úgy beszélnek hozzám mint egy kislányhoz, ilyen gügyögő hangon. "Drágam,kicsim"

Olyan vagyok akin látszik az hogy szorong, látszik rajtam hogy félek. Ha azt mondanám magamról hogy férfi szerintem kiröhögnének. Alapból a testfelépítésem nem férfias.

Annyi még hogy apám nem nevelt kis koromban csak ott volt és sokat ivott.anyám foglalkozott velem de ő sokat és neki is szorongós, meghunyászkodó viselkedése van valószínűleg tőle vettem át.(nem haragszok rá ez miatt)

Tisztában vagyok a gondjaimmal de ezek már ilyen reflexszerű dolgok, mégis hogyan neveljem át magam? Az oké ha az orvos ad szorongásoldó gyógyszert de attól más lesz a személyiségem?


2016. szept. 20. 19:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Régebben sokat sportoltam de nem sokat segített.
2016. szept. 20. 19:50
 2/11 anonim válasza:

Basszus, mintha én írtam volna ki a kérdést! Várom a válaszokat én is!

20/F

2016. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

same

21/F

2016. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy szociálisfóbiád van (ez csak tipp)

mert nekem van ilyen ismerősöm ő is ilyen :(

nagyon sajnálom hogy ilyen problémával küzdessz te is.

Próbálld meg jobban kiépíteni az emberi kapcsolataidat, gyakorold otthon a (hangos)beszédet, és próbálj meg több embert meg ismerni(próbálj velük beszélgetni és kimondani a gondolataidat)

és amit írtál,( hogy az orvosnál szorongtál stb.)

ha ilyen helyzet van próbálj egyenletesen lélegezni (számold a levegő vételeidet) gondolj valami jóra, és lazitsd el az izmaid! lehet ez nehéznek tűnik, de ismerősömnek ez bevált.

2016. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
félénk fiúk nyami :D
2016. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 egybaba ***** válasza:

Vannak így elég sokan. Max még elmondani se merik senkinek. Orvosi vizsgálatok szerint a népesség 2 %-a legalább ilyen. Vagyis 100 emberből legalább kettő. A psichiátrián ki tudják deríteni az okát. Ez nem elmebetegség hanem egy másfajta tudatállapot. Ennek még nincs külön orvosi szakága, ezért foglalkoznak vele a psichiátrián. Régen a pszichológusok foglalkoztak ilyesmivel. sok film is készült róla , meg könyvek is.

A másik dolog - van hogy valaki férfi testbe születik de amúgy meg minden gondolata érzése nő. Sokan önmaguk sincsenek tisztában ezzel. Szakorvos meg tudná állapítani mi a helyzet. Valószínúleg nem gyógyszerekkel kéne elnyomatni ezt az érzést hanem az okát kideríteni - sok sikert !

2016. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az okat már nagyjábol átlátom csak megosztani nem tudom másokkal. Ha kérdezik mi van velem. Én:semmi, megvagyok.

Szerintem ezek lehetnek:

Másoknak való görcsös megfelelni akarás.

Önértékelési zavar.

Ezek lehetnek

2016. szept. 20. 20:05
 8/11 A kérdező kommentje:
A gyógyszer mondjuk segíthetne eltüntetni a szorongás érzését és tudnám fejleszteni magam
2016. szept. 20. 20:07
 9/11 anonim ***** válasza:
2016. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondolj egy kényelmetlen helyzetre, amit nehéz kezelned.


Érezd át. Lehet egy régi emlék. Ha megvan az érzés, húzd fel mindkét vállad.


Ok. Gyere ki.


Most gondold át milyen erőforrásra van szűkséged, abban a helyzetben, hogy kezelni tud.

Vidámság?Béke?Önbizalom? Valami más?


Nem mond meg. Csak gondolj rá, az érzésre. Ha megvan válladat engedd le, húzd ki magad, egyenes hát.


Jó. Most Menj bele abba a kényelmmetlen régi eseménybe. Húzd ki magad,vállak le,egyenes hát.

Lássd az arcokat,ami megijesztett,elbizonytalanított.

Húzd ki magad, ez kapcsol az új erőforrásodhoz.


Érezd át. :)


Lehet majd arc helyett, a hangokra figyelsz pl. Gúnyos kacaj.


De az új erőforrással másképp éled meg pl. magabiztosan nevetsz majd.

2016. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!