Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik elvégeznek egy gépészmérn...

Akik elvégeznek egy gépészmérnök képzést, vagy hasonló komolyabb szakot pl "szívsebész" azok maguktól teszik, vagy családi mintára?

Figyelt kérdés

Ezekre a tanulmányokra általában olyanok vállalkoznak akik, a karriert helyezik előtérbe és szinte csak maguknak élnek. A családban is volt főiskolás srác, semmi nem érdekelte egy bográcsozás, egy horgászatra, quadozásra nem jött volna el. Csak tanult, a fiatal évei mind úgy múltak el hogy bár művelődött, képezte magát, de szociálisan teljesen elzárkózott minden emberi tevékenységtől.

Amikor még Ő tanult 24-26 évesen én már 19 évesen álltam először teljes munka időbe, és mai napig dolgozok, igaz engem a fizikai erőnléti dolgok érdekelnek, amiben a kutyám is részt vesz, tehát sokkal színvonalasabb, élményekkel telibb az eddigi életem.


Már rájöttem hogy erre tette fel az életét szerintem, amolyan elvont magának való zseni féle.


Illetve ahogy eddig láttam, a nagyon komoly szakra járók mind zárkózottabbak, konzervatívabbak, zenei ízlés terén is visszafogottabbak.


2016. szept. 20. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Látszik is, hogy téged a "fizikai erőnléti dolgok érdekelnek", sajnos más téren nem igazán lennél sikeres.


Válasz a kérdésre: Aki egyetemre megy az általában saját érdeklődése vagy családi mintára teszi, a szakot is így választja. Mint ahogy "munkásosztály" körében is van, aki saját érdeklődésre és van aki családi mintára választ szakmát (ismerek olyat, ahol már a 3. generáció lesz asztalos).

Nincs olyan, hogy szívsebész szak.

2016. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyik nagybátyámnak gyerekkorában gondok voltak a szívével, olyan szinten, hogy életmentő műtéten is átesett. Ő akkor döntötte el, hogy orvos akar lenni, és ő is meg akarja menteni mások életét. Egyébként szegény családban nőtt fel, a nagyszüleim nem lettek diplomás emberek, bár nagyapám jó eszű volt, mégsem volt lehetősége továbbtanulni, mert a család egyetlen életben maradt fiúgyerekeként dolgozni kellett, a gyerekeit viszont nem fogta vissza a tanulásban.
2016. szept. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Apám ugyancsak szegény családban nőtt fel, hozzád hasonló módon már korán dolgozni kezdett, csakhogy ő ott nem akart leállni és munka mellett tanult, diplomát szerzett, és továbblépett.
2016. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve ahogy eddig láttam, a nagyon komoly szakra járók mind zárkózottabbak, konzervatívabbak, zenei ízlés terén is visszafogottabbak."


A legtobb ismerosom valamilyen legalabb msc-t vegzett mernok, es semmivel sem zarkozottabbak atlagban mint a nepesseg tobbi resze. A szakmat es a tanulast komolyan veszik, de teljesen normalis csaladi eletuk, kapcsolataik vannak.


A visszafogottsag visoznt jellemzo rajuk, nem ok lesznek azok akik leszoritanak az utrol, vagy megkeselnek a metron, bedrogozzak a tini lanyokat a buliban es hasonlok.


A tanulatlan embereknel sokszor latom az onkontrol teljes hianyat, duzzogasbol artanak masoknak.

2016. szept. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám nemsokára doktorál elméleti fizikából, viszont egyáltalán nem mondható zárkózottnak, se konzervatívnak. Sose ült a szobájában magolva, még vizsgáim előtt se, sőt ahogy emlékszem, mindig beült a Tv elé és ott "tanult". Mindig kinn volt amúgy a barátaival, idén nyáron is barátaival ment nyaralni, kollégáival nagyon jóban van, bárhol bárkivel feltalálja magát stb. Na és saját magától tanul, nincs szülői nyomás.
2016. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gépek között nőttem fel, nem volt kérdés számomra, hogy mit válasszak, mindig is vonzott ez a világ.
2016. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dq ***** válasza:
Hogy jön ide a zenei ízlés? Most komolyan?
2017. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!