Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik itt azt írják, hogy ők...

Akik itt azt írják, hogy ők nem használják a Facebookot, azok itt csinálják ugyanazt, mint mások a Facebookon. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Nem MINDENKIRŐL van szó, ezt hangsúlyoznám. Amikor van egy kérdés, mondjuk a facebookozási szokásokról, és valaki odaírja, hogy ő nem használja, az jogos, mert a kérdésre válaszol. De észrevételem szerint itt bárki feltesz egy facebookos kérdést, hirtelen csak olyan válaszolók jönnek, akik nem használják. Ez csak azért gondolkodtatott el, mert sokszor ezek teljesen irreleváns válaszok. Valaki mondjuk feltesz egy technikai kérdést (pl. hogy lehet valamit beállítani), és mindig van egy-két ember, aki odaírja, hogy "na, ezért nem használom", vagy "nem tudom, én nem használom". Ez kit érdekel? Csak azt tudom elképzelni, hogy az illető ugyanarra használja ezt az oldalt, mint mások a Facebookot: itt leírja, hogy ő mennyivel sokkal intelligensebb vagy bármi, mint akik hszsnálják. Ez szerintem alig különbözik a lájkvadászattól. Most őszintén: nem mindegy, hogy valaki a Facebookra írja ki, hogy vett egy pár új cipőt, és ettől érzi magát valakinek, vagy itt oktat ki mindenkit, hogy neki bezzeg van élete, és ettől érzi magát valakinek? Mindkettő internetes önigazolás, csak valamiért egyes emberek szemében ez itt úgy látszik nagyobb presztizsértékű. A dolog ráadásul komolytalanabb, amikor f..osbookot, failbookot írnak, legalábbis a szememben (sosem tartottam érettnek, hogy ami nem tetszik, annak adjunk gúnynevet, még ha igazunk van is).


Fontos megjegyzés: biztos lesz legalább egy ember, aki most azt válaszolja, hogy "jó, akkor menj, és rakd fel a reggelidet Facebookra". De én nem azt mondom, hogy a FB-ra baromságokat feltenni jó. (Lehet azt is jól meg rosszul használni.) Azt mondom, hogy itt játszani az élet császárát pont ugyanannyira szánalmas.


Kíváncsi vagyok véleményekre.


2016. szept. 20. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ja, elég gyakori, hogy az emberek késztetést éreznek arra, hogy ők nem használnak vagy néznek dolgokat. Mintha ezért vállveregetés járna:D
2016. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.


Az itteni százalékolás is kábé olyanna, mint a lájk. Mármint nem kéne olyannak lennie, de sokak úgy értelmezik.

2016. szept. 20. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek.


A "csak odaböfögöm a véleményem" válaszokat én sem értem. Alapból, hogy miért. Nekem nincsenek állataim, nem megyek az állatok kategóriába mindenhova odaírni, hogy "honnan tudjam, mit eszik a macska, nekem nincs".


Ma a "nincs facebook-om" pár évvel ezelőtt a "nincs tévém" volt. Vagy van, de csakis-csakis Discovery-t nézek rajta.

2016. szept. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem egészen mert ez egy névtelen fórum és nem adjuk ki önként az adatainkat. Emellett nem lógunk folyamatosan itt hanem csak napi sokat mondok 1 órát de azt sem mindig egyben. Itt nem kukkoljuk a másik képeit és nem írjuk oda alá hogy milyen "cuki kutyus" /broáf/ vagy "te híztál". Az értékeléseket meg lekakkantom. Legföljebb erre reakcióként én is nyomom a piros kézt vagy a zöldet. Az élet császárát meg névtelenül elég nehéz eljátszani a többi névtelennek. Mert most akkor kinek játszanánk el? Idegeneknek akik azt se tudják kik vagyunk?

Itt inkább jól lehet szórakozni egyes kérdéseken vagy válaszokon. Ez ennek az oldalnak az értelme. Csak a kötelességtudat nem fog rávenni idegen embereket hogy igyekezzenek segítséget nyújtani. De akiben van is ilyen hajlam az inkább itt élje ki mint hogy a való életben ezzel az idegeire menjen az ismerőseinek.

2016. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Én a Facebook egyetlen jellemzőjét kiemelve vontam a hasonlatot. Nyilván nagyon sok különbség van. Pl. zöld a háttér, magyar az üzemeltető stb. De nem ez volt a lényeg. Egy jellemvonásról volt szó. És amúgy a 2 oldalt nem hasonlítottam össze. A 2 embertípus MOTIVÁCIÓJÁT vetettem össze.


"Az élet császárát meg névtelenül elég nehéz eljátszani a többi névtelennek. Mert most akkor kinek játszanánk el? Idegeneknek akik azt se tudják kik vagyunk? "


Nehéz? Ne viccelj már, úgy a legkönnyebb. Volt a 90-es években egy Savage Garden-dal, a santa Monica, az szólt arról, hogy telefonon nem látnak, annak hazudod magad, akinek akarod.


És miért ne segítene bárki jószándékból?



Igen, egyetértek, a nincs tévém a másik. Szerintem akinek nincs tévéje, hogy ne nézze, akartgyengébb, mint akinek van, de csak az értelmeset nézi benne.

2016. szept. 21. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy vannak olyanok akik itt is magukat megjátsszák. De ennek semmi értelme. Hiába azt mond amit akar valaki ha azt se tudja a többi ismeretlen hogy ki mondja.

Facebookozol és bánt téged ha valaki leszólja a facebookozókat? Nem mindegy ha valaki ezt névtelenül teszi? Számít neked egy névtelen idegen véleménye?

Itt ha valaki számodra hasznosat mond ami előrelendít a problémád megoldásában akkor azt hasznosítod a többit figyelmen kívül hagyod.

Különben azt figyeltem meg hogy sok embernek megvan a napi vita igénye. Mindegy miről csak vita legyen. Ezt is akkor inkább itt éljék ki mint a családdal vagy a munkatársakkal. Látod mi is vitázunk lényegében a semmiről.

2016. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed. Nem az zavar, hogy ki mit gondol, hanem hogy nem lehet hasznos választ egy kérdésre, ha pl. kiírom hogy lehet valamit megcsinálni Facebookon. Egyébként pedig nem gondolom, hogy a semmiről vitázni haszontalan lenne. Szerintem elég nagy baj, hogy vannak olyan emberek, akik csak arról és csak akkor vitáznak, amikor az életük szerves része lesz. Néha ki is kell nézni a burokból.


Köszönöm a véleményed.

2016. szept. 23. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!