Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan emberekről, akik gyakorta használják a "kvázi" szót kommunikációjuk során?

Figyelt kérdés
Szerinted ez milyen jellegű szó, mire szolgál az ilyen embereknél?
2016. júl. 17. 19:06
1 2
 1/11 Roland G. ***** válasza:
Engem valami miatt zavar ez a szó,de nem tudom miért :))
2016. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Engem kvázi nem zavar.
2016. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem hidegen hagy, csak nem sok értelmét látom. Pontos jelentését nem tudom, bár tudom mikor kell alkalmazni, de nem nagyon van olyan helyzet, hogy valamit ne lehetne magyar szavakkal kifejezni. Ha valaki már túl sok idegen szóval tölti ki a mondatait, az már kicsit okoskodásra vall, pedig én azt tartom okosnak, aki magyarul is kitudja magát fejezni változatosan, szóismétlések nélkül.
2016. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Inessential ***** válasza:
Ennyi alapján nem alkotok véleményt.
2016. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én pl. (gáz vagy nem) újabban szoktam használni. Nem kifejezetten tudatos, meg nem is nagyzolni akarok vele, csak a "gyakorlatilag" helyett használom néha.
2016. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen ismerősöm, szerintem semmi baj nincs ezzel :D


Az a szó ami engem irritál az a "mirelit pizza". Lakótársam szokta használni meg tudnám fojtani akárhányszor kimondja, és nem tudom hogy miért, csak irritál a szó :'D

2016. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Inessential ***** válasza:
100%
Engem az "outfit" szó irritál.
2016. júl. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Outfit? Fúúú, azt én is rühellem.
2016. júl. 18. 00:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Okoskodónak tűnne.
2016. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem azok irritálnak, amiket a kiejtésük végett nehéz helyesen kiejteni magyar szövegkörnyezetben, ezért elég bután hangzik, mikor közé erőltetik a helyes angol kiejtést, mint pl. a manapság divatos life coaching. Én töredelmesen bevallom a youtube-t is "jutubnak" mondom a hétköznapokban, hiába "jutyjub", annyira hülyén hangzik a magyar beszédben.

A kvázi nem tér el magyar hangok képzésétől, de fölösleges, és okoskodós.

2016. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!