Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichésen nem normális...

Pszichésen nem normális embernek, hogy lehet segíteni? Ha ő nem fogadja el, hogy beteg, de kárt tesz a környezetében? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátomnak az anyukája teljesen megőrült. Nagyon vallásos, már elvont módon. Eléget mindent, amiről egyszercsak azt gondolja hogy átok van rajta. szétverte a házat már. A fia cuccait ruháit elégeti ha épp azt gondolja hogy átok van rajta. Átkozódik, köpköd és el lehetetleníti a fia életét szó szerint. Orvoshoz nem megy mert szerinte normális. A fia barátait is zaklatja, leszólítja az utcán. Üvöltözik. Ez az állapot már több éve tart.


Mit lehet vagy kihez lehet fordulni ilyen esetben?

Nem szeretném ha tovább szenvedne a barátom.



2016. szept. 23. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Hívnék hozzá egy papot, mert megsállta az ördög.

2016. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg rábeszélni, hogy menjen el egy pszichológushoz. Ez szerintem egy komoly mentális betegség. Kezelni kell.
2016. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha önként nem akar orvoshoz menni, akkor semmit nem tehettek addig, amíg nem áll elő olyan helyzet, hogy mentőt vagy rendőrséget kelljen hívni.

A barátod hány éves?

Ha nagykorú, akkor el tud költözni. Ha kiskorú, akkor a gyámügynek lehet szólni.

2016. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem megy orvoshoz, én félek is a nőtől mert engem is kinézett már magának az utcán, ráadásul közelben lakom. A fia se tudja rábeszélni.
2016. szept. 23. 13:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha a környezetében már kárt tesz, akkor az elmeorvosnak kell megállapítania, hogy nem normális. Be lehet őt utalni egy pszichiátria osztályra, addig is nyugtotok lesz tőle. Ha meg nem javul, akkor egyértelműen irány a bolondok háza. A nyugalom fontosabb. Egyébként meg általában az ilyen túlbuzgó vallásos emberek kattannak meg.
2016. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de nem mehetsz helyette el te egy elmeorvoshoz hogy márpedig tessék már oda menni és kapja el és segítsen neki :D
2016. szept. 23. 13:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz, azzal a különbséggel, hogy nem közölném egyből, hogy megszállta az ördög, de elmennék a helyi plébánoshoz, elmondanám a helyzetet és megkérném, hogy beszéljen vele. Ha valakire hallgat (kétlem), akkor az egy egyházi személy lesz. Ha meg nem, akkor pedig marad az, hogy elkerülitek mindketten messziről.
2016. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A pap azért nem jó megoldás, mert szerinte a papok is megvannak rontva. Sőt azóta lett ennyire elmebeteg miután volt egy lelkigyakorlaton vagy min ahol egy pap teletömte a fejét ezekkel a dolgokkal.
2016. szept. 23. 13:49
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen , és hasonló embereket szoktak meggyógyítani ilyen istentiszteleteken egyébként..gyülekezetekben stb, én nem vagyok az a komoly hívő de láttam voltam ilyen helyeken és elég sok érdekes dolgot láttam...és nem biztos az, hogy megörült, hanem szimplám démonok támadják (mert van ilyen), és isten is van akár tetszik akár nem..a buta ember tiltakozik. Szóval szerintem vidd el valami gyülekezetbe akárhogyan is.
2016. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ÉS SEMMIKÉPP NE PAPHOZ MENJ...
2016. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!