Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlzott megfelelési kényszer,...

Túlzott megfelelési kényszer, vagy valami görcsös pszichés betegség?

Figyelt kérdés
Egyik gyermekkori barátomon már egy ideje észre vettem hogy elég görcsösen éli az életét. Már nem is járunk össze, nem is megy senki hozzájuk, senkihez sem mennek ők sem, amit találkozunk maximum a munkahelyen tesszük. Amit ahogy telt az idő észrevettem hogy mindenben a munkahelye az első, és hogy ott megfeleljen minden elvárásnak. Hiába van egy felesége és egy fia, nem nagyon foglalkozik velük, inkább "termel", plusz munkát vállal, és megjegyzem nem az anyagi problémák miatt. Ugyanezt észre lehet venni a felmenői felé is, 50 éves létére minden kedden matematikai pontossággal látogatja édesanyját. Tehát délután 2 óra 30-ra és oda, és 5 órakor indul el haza onnan, ez az időpont mindig etalon akármi is legyen. Autót nem mer venni, mert fél attól hogy a munkahelyén megtámadják miatta, esetleg fúrni fogják, ugyanez elmondható a felmenőiről is, ott attól tart hogy a testvére alanyi jogon fog kérni az édesanyjuktól szociális alapon ha meglátja hogy ő autót vett. Ez a görcs amiben él ezt nem tudom megfelelési kényszer miatt vagy más miatt alakult ki...

2016. okt. 4. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Benne van az is amit te mondtál bőven, és még én hozzátenném a maximalizmust is továbbá egy alapjában véve megkeseredett földhöz ragadt életvitelt él ami lehet az ő természete miatt van lehet valami más oka volt, hogy ez történt vele, de semmiképpen nincs megelégedve az életével sem. Próbál rajta változtatni remény után kapaszkodva de nem fogja meg senki a kezét és már nem is igazán keresi a kiutat nem mer belevágni valami teljesen újba, mert én ahhoz "öreg vagyok" szlogen stb...és inkább próbálja gondjait a munkába temetni ami lehet munkamánia is ,ha túl komolyan csinálja ezeket a dolgokat ami egyáltalán nem egészséges sőőt. Rengeteg ilyen ember van mostanában sajnos meg volt is...neki kéne változtatnia , de túlságoan földhöz ragadt, vagy kéne neki egy olyan barát aki ebből kirángatja kalandokkal kisebb változásokkal az életében nem annyira bonyolúlt ráéberszetni az ilyen embereket arra ,hogy valami nincs rendben, mert ők is tudják csak megkell őket "lökni".
2016. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az a baj, hogy hiába próbálunk vele beszélni, segíteni neki azt nem fogadja el, mert meg van győződve arról hogy amit ő csinál az a jó, és minden ember aki másképp gondolja az helytelenül gondolkodik, illetve nem fér bele a család szabályaiba, így nincs helye abban. Örökös dilemma az élete. A fia most akart venni egy Opel Astrát, és hatalmas balhét csinált vele, mert maximum Corsát vehet és abból is csak 1.2-est, mert ő nem fog magyarázkodni a munkahelyén, és a családjának hogy nagyzol a 26 éves fia...ezt nekem mesélte speciel, és hiába próbáltam elmagyarázni neki hogy nem nagyzolás egy 10 éves H Astra, pláne hogy megdolgozott a srác a pénzéért, és már nem is velük lakik...
2016. okt. 4. 09:24
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az a legjobb megoldás, hogy elfogadod azt, hogy ő ebben van, ilyen helyzetben, és tudod, hogy miután te szépen higgadtan elmondtad neki az őszinte véleményedet, minimum ezt, amit ide leírtál, már csak az ő döntése, hogy meghallja-e vagy sem.
2016. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kit érdekel... Segítségre van szüksége. Csak ez számít.
2016. nov. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Túlzott megfelelési kényszer, vagy valami görcsös pszichés betegség?"


Egy kicsit ebből is, egy kicsit abból is.


De ettől még nem biztos, hogy ő boldogtalan, sőt!

Ezt azért merem mondani, mert én is hasonló vagyok, azzal a különbséggel, hogy nálam a család nincs elhanyagolva és van kocsim.

Viszont ha valaki meg akarna változtatni, nagyon rosszul érezném magam.

Szerintem a világ sokszínű, nem vagyunk egymás klónjai, van akinek a rend és a rendszeresség kell a biztonsághoz, így nekik van helyük a Nap alatt.

2016. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kimaradt az utolsó gondolatból az "is"
2016. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A megfelelési kényszer a legsúlyosabb elmezavar,nincs rosszabb annál.
2016. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!