Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobb lenne inkább visszaváltan...

Jobb lenne inkább visszaváltani? Eredetileg zárkózott vagyok, de akaratlanul túlságosan nyitott lettem, és nekem ez már sok.

Figyelt kérdés

Négy évvel ezelőtt kerültem a jelenlegi munkahelyemre.

Azelőtt és még a munkahelyen is eleinte nagyon-nagyon zárkózott voltam, megtartottam a távolságot a munkatársakkal, annak ellenére, hogy tizen dolgozunk egy helyen. Én alapvetően egy magamnak való, zárkózott ember vagyok.

Aztán ahogy teltek az évek, akaratlanul is kinyíltam.

Mára már annyira, hogy sokallom ezt.

Pl. hasonló okból úgy állítottam be a FB fiókomat, hogy a 10 munkatársam plusz a főnökünk ne lássa a megosztásaimat (úgy gondolom, a FB maradjon már privát, bár a többiek posztolnak, lájkolnak egymásnak). Én azt is soknak tartottam már, hogy a munkatársak ennyire belelássanak a magánéletembe, hogy kik az ismerőseim, mit kedveltem, stb.


Pár hónapja gondolkozom azon, hogy visszaveszek a személyes találkozások esetén, benn a munkahelyen is, a nyitottságból. Vagyis visszaváltok az eredeti introvertált állapotra, mert úgy jobban érezném magam.


Ti mit tennétek a helyembe, ha eredetileg ti is zárkózottak lennétek, és csak akaratlanul lettem nyitottabb ott benn, viszont már ez teher nekem?


2016. okt. 4. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én totál leszarnám a helyedben a 10 munkatársamat menjenek dolgozni csinálják amit kell te is megcsinálod max baromkodtok, hogy jobban menjen az idő aztán ennyi..a munkát felesleges összekeverni a magánélettel, de őszintén szólva én ilyenkor szoktam másik munkahelyet keresni, mert valahogy iylenkor már meg is unom az ottani embereket. Nyilván nem azt mondom ,hogy akkor most te is ez tedd, de nem oldja meg a problémadat az sem ha most hirtelen bezárkózol társaságban vagy stb, de legyen egy saját magánéleted...amúgy ha lenne 10 munkatársam és egy főnököm akkor max 2 munkatársam lenne facebookon:D aki eltudja mondani, hogy miért nem mentem ma dolgozni vagy akivel tényleg jóban vagyok.
2016. okt. 5. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyitott azt jelenti,szabadelvű,a prűd,konzervatív ellentéte.
2016. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A nyitott ez esetben azt jelenti, hogy megnyíltam az emberek felé. De mivel alapból zárkózott természetű vagyok, azért is sokalltam be. Ugyanis ideig-óráig lehet erőltetni, de nem a végtelenségig.


Egyébként bejött ez a zárkózottra való visszaállás. Ami nem egyenlő azzal, hogy elvonulnék vagy egyáltalán nem kommunikálnék velük. Két ember meg is kérdezte, hogy valami baj van-e, de rendesen megoldottam ezt is.


Egyébkén meg a többiek inkább nyitottak (extrovertáltak, ill. szabadelvűek is inkább), azért is nehéz egyensúlyoznom.

2016. okt. 9. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Arra mondják,hogy nyitott aki szabadelvű,toleráns és elfogad más kultúrákat,nincsenek előítéletei.
2016. nov. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó, akkor úgy fogalmazok, hogy a személyiségem, természetem alapvetően introvertált. De külső hatásokra megnyíltam, talán túlságosan is. És tudom, hogy ez számomra nem jó.


Remélem, így már kevesebb dologba lehet belekötni a megfogalmazást illetően. :)

2016. nov. 19. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!