Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet vkit lebeszélni az...

Hogy lehet vkit lebeszélni az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
Nem hallgat senkire, nagyon jó barátomról van szó.. már párszor meg akarta tenni, de nem sikerült neki 8elszakadt a kötél)... De ezúttal szerintem már úgy próbálkozik majd, hogy biztos sikerüljön.. ma éjjel akarja megtenni.. (16 éves)

2013. aug. 25. 20:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%

Egyre idiótább a mai generáció!!!

Mekkora problémái lehetnek egy takony gyereknek? Mondd meg neki kösse fel magát mégegyszer hátha sikerül!

2013. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

miért akarja magát megölni? komoly oka kell, hogy legyen.

beszélgetni kell vele, nem lebeszélni valamiről, hanem beszélgetni vele. a családjával mi van??? ha súlyos a helyzet, nem szabad egyedül hagyni.

2013. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
hogyha annyira öngyilkos akarna lenni, akkor nem kürtölné világgá -.-
2013. aug. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

a családja nem szereti.. ki akarják tenni otthonról..

nem kürtöli világgá.. én vagyok az egyetlen ember, aki tudja... bennem megbízik.. sztem ez kb olyan lehet, mint a 13 okom volt-ban.. h ad egy utolsó esélyt, hogy lebeszéljem róla..

2013. aug. 25. 20:47
 5/14 anonim ***** válasza:
miért nem szereti a családja? miért akarnak kitenni otthonról egy 16 évest? mit tett???
2013. aug. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

depressziós a fiú, de a családja úgy van vele, hogy biztosan csak megjátsza és már elegük van abból, hogy a fiú "megjátsza magát"... Pedig tényleg pszichológus kéne neki.. vagy pszichiáter.. (bocsi.. mindig is kevertem a kettőt..) és úgy gondolják, ha nem figyelnek rá vagy kiteszik, akkor észhez tér és abbahagyja..

mindig vagdossa magát... 11 vágás lett tegnap is a karján... de azok "csak" kicsik.. annyira nem komoly sérülések.. de lesz rosszabb is ma este, ha tényleg megteszi.. márpedig úgy ismerem, hogy megteszi..

2013. aug. 25. 20:59
 7/14 anonim ***** válasza:

valamit nem jól értettél, vagy ételmeztél: egy család nem akar kitenni egy gyereket, aki depressziósnak mondja magát.

ha van egy családban egy ilyen, akkor a szülő azért viszi orvoshoz, hogy meggyőződjön róla, hogy tényleg nincs baja.


de szerinted mitől depressziós? fél? menekül?

2013. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Bárzsing ***** válasza:
Kihívhatod rá a mentőket, ők meg beviszik a pszichiátriára. Ha már volt kísérlete, ráadásul valamilyen formában jelezte, hogy ma akarja megtenni, akkor tényleg nagy a rizikója, hogy megteszi.
2013. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hála istennek kb 5 perce sikerült lebeszélnem róla.. amit ígér, azt betartja és megígértettem vele.. azt mondta, hogy azért akarná, mert mindenki elfelejti.. majd én is.. legalábbis így gondolja.. és megígértettem vele, hogy addig semmit nem csinál, amíg ez nem következik be.. és az nem mostanában lesz.. max akkor, ha meghalok.. ő a legjobb barátom..
2013. aug. 25. 21:39
 10/14 anonim ***** válasza:
ez jó hír!!! ügyes voltál!!!! holnap beszélj vele személyesen, és ezután is mindig figyelj rá, hallgasd meg.
2013. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!