Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért próbálnak mások lebeszél...

Miért próbálnak mások lebeszélni az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és kb. 2-2,5 éve depressziós. A szüleim utálnak engem, soha nem foglalkoztak velem (és ezt nem félnek a szemembe mondani). Régebben kitűnő tanuló voltam, de most egyre csak romlanak a jegyeim, és azt vettem észre, hogy mindent utálok magam körül (beleértve magamat is), és nincs egy igaz barátom se, se párom, se senki aki szeretne. Így tehát az egyetlen ésszerű kiútnak számomra az öngyilkosság tűnik, a baj csak annyi, hogy még gyáva vagyok ahhoz, hogy megtegyem, de egyébként is mindenhol azt írják, hogy butaság és rossz döntés. Ha egyszerűen semmiért nem érdemes élnem, mert senki nem szeret és semmi örömöm nincs az életben, akkor miért néznék mások rossz szemmel, ha egyszerűen véget vetnék az egésznek? Úgy se törődne velem senki.
2016. ápr. 28. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Én pl azért, mert ismerek olyan embert, aki véget vetett az életének mondván úgyse szereti senki.. Ő ezt érezte, pedig nem így volt. Rengeteg fájdalmat hagyott maga után. Fiataloktól pedig külön katasztrófa ilyet olvasni, hiszen előttük még ott az egész élet, hogy fordítsanak a helyzeten. Nincs párod? Majd lesz. Még annyi minden fog változni az életedben és még annyi mindent kezdhetnél vele, ha nem temetnéd magad... Szomorú. Az emberek nem mernek,akarnak segítséget kérni, pedig sokszor tényleg segítene átlátni az

ön sajnálaton. Talán a szülők nem szeretnek, de ettől még lehet olyan rokon, barát, ismerős aki igen, akire nem is gondolsz, pedig fájna neki, ha elvesztene a rossz példamutatásról nem is beszélve. Küzdenetek kéne, fordítani a sorsotokon, változni, felnőni, élni.. Nem azt mutatni a többieknek, hogy rossz a gyerekkorom akkor meg se próbálom felnőttként. Ha 60 éves egyedül élő munkanélküli hajléktalan lennél, akkor talán megérteném..de így..Annyian megküzdöttünk hozzád hasonló problémákkal. Nem lehetetlen csak nehéz.. És segítséget kérni sosem szégyen..

2016. ápr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdező, hasonló helyzetben vagyok, mint te, csak én 37 vagyok és férfi.


Válaszoló, neked pedig annyit, hogy nálam is 18-19 éves koromban kezdődtek az öngyilkossági gondolatok, a depresszió, és hasonló dolgokat mondtak nekem, mint te, hogy lesz majd párod, előtted a jövő, stb. Hittem nekik, és próbálkoztam. Hát semmi nem lett jobb, csak rosszabb, és ez már több mint 15 éve tart. Ezek használhatatlan, hülye tanácsok.

2016. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!