Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a nagy ellenszenv...

Mi ez a nagy ellenszenv itthon azokkal szemben akik külföldre mennek dolgozni?

Figyelt kérdés
Többször tapasztalom, még itt is hogy elég sok ember akinek igazából fogalma sincs róla, hogy külföldön mi hogy megy, ki mennyit keres milyen munkával elkezdi szapulni azokat akik kimentek. Irigység?

2016. okt. 13. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem éppen,bár akinek van egy kis sütni valója itthon is feltalalja magát,tisztelet a kivetelnek persze aki esetleg uszik a hitelben vagy 2-3 gyereket tart el!
2016. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
52%
Irigység is lehet....Sok ember azt hiszi, hogy kolbászból van kint a kerítés.
2016. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Mert irigyek és ostobák. Irigyek, mert külföldön jobban él a honfitárs. Ők nem tudnak kimenni, mert nincs sem nyelvtudásuk és nem ritka esetben normális végezttségük sem. Ostobák, mert elhiszik, hogy külföldön csak mosogatni kell a magyar és multiba jó állásért nem. Elhiszik az Orbán propagandát.
2016. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

"Nem éppen,bár akinek van egy kis sütni valója itthon is feltalalja magát"

Nem mindegy, hogy 5-ös diplomával és c1 nyelvvizsgával 120 ezret keres, azt is Pesten vagy 800 ezret Ausztriában. Megtörtént eset a családban. Üdülő övezetben is jobban élnek kint, mint Magyarországon. Ráadásul egy fizetésből. Itthon max csokit kapott a gyerek, külföldön xbox és hozzá játék. Hatalmas a különbség. Nemcsak az életszínvonalban. Az emberek sem gyagyásak.

2016. okt. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez tipikus magyar mentalitas, hogy "dogoljon meg a szomszed tehene is..." 5 eve elek kulfoldon. Nem terveztem, h maradok, m Mo-on is jo allasom volt. Sajnos nem csak a mo-i magyarokra jellemzo az irigyseg es kicsinyesseg, hanem a kulfoldon elokre is. A legtobbje szerencselovag, aki azert jott el Mo-rol, m nem tudott boldogulni es azt remeli, h kulfoldon majd jobb lesz. Itt sem kolbaszbol van a kerites, de teny, h mondjuk egy takarito jobban keres, mint Mo-on. Nagyon keves magyar baratom van meg itt kulfodon is, m azt tapasztaltam, h ha egy magyar kedves hozzam, akkor tuti van vmi hatso szandeka es akar vmit, belolem akar hasznot huzni. Eleinte besetaltam a csapdaba es sajnos minden egyes alkalommal porul jartam. Egy olyan lany, aki baratnomnek mondta magat, es megkertem, h kuldje utanam az egyik borondomet, amit mar nem tudtam magammal vinni, kiarulta a ruhaimat a borondbol es semmit nem kuldott haza. Egy masik 1 het baratkozas utan kert kolcson egy akkora osszeget, amit meg a sajat csaladtagomnak is meggondolva adnek oda. A magyar baratnom adott kolcson es segitett egy sracot - nem volt koztuk semmi - aki aztan szo nelkul lelepett es a penzt soha nem adta meg...

Sajnos nem csak a kulfoldon elo magyarokkal szemben van meg az ellenszenv, hanem Mo-on egymassal is. Ezt akkor latom, amikor latogatoban otthon vagyok. Legutobb keso este vasaroltam a Tescoban es bemondtak, h bezarnak a kasszak fel orara a napi elszamolas miatt. Persze, mindenki sietett fizetni. Elottem egy ven pasas tetulassan pakolta ki azt a 4 db arucikket, amit vett, holott tudta, h mar csak kb 5 perc van a kasszazarasig es mogotte meg alltunk paran. Amikor fizetett, akkor nem ment arrebb, hanem ott kezdte el a sztyraba szinten tetulassan pakolgatni a cuccokat. En oda sem fertem a sajat dolgaimhoz, nem tudtam elkezdeni pakolni, igy szoltam udvarisan a ven f@*znak, h nem tudna-e kicsit arrebb menni, m nem tudok pakolni es egyebkent is, feltatrtja a sort, holott tudja nagyon jol, h percek mulva bezar a kassza. Erre ramfomedt, h nehogy mar en ebbe beleszoljak, m eg nem ilyenkor kell Tescoba jarni es ot nem erdekli, ha mas nem tud fizetni, vagy pakolni...Es sajna minden egyes alkalommal van egy ilyen eset, ha otthon vagyok...

2016. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Sztem 2 típusa van a szapulóknak:

- az agyatlan patrióta típus, aki szerint, ha szart is kell enned, mert kenyérre sem jut a mai fizetések mellett, akkor is itthon kell maradnod és itthonra adóznod, mert magyar vagy

- akiben nincs annyi, hogy elhatározza, hogy kimegy, irigykedik a szar fizuja mellett, és megpróbálja megideologizálni, hogy ő legalább büszke meg bátor meg kitalál sztorikat, hogy az is biztos k.rv.lni ment ki, meg "fú, gyökér kiment mosogatónak", amikor kb. két szinttel van max. feljebb a gyári vagy trafikos munkájával

2016. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Feltehetnénk azt a kérdést is, hogy sokan, akik kimennek dolgozni külföldre, miért kezdik el lenézni a Mo-n maradtakat? Van pár ismerősöm, aki azóta, mióta kint van, nagyképű lett, mindent és mindenkit leszól, sőt hazudozik is. Irtózatos képtelenségeket mond a kinti dolgokról.

Nekem alapból nincs bajom azokkal, akik kimentek, vannak nagyon jó barátaim is, nem vagyok semmiféle ellenszenvvel irántuk. De azt nagyon utálom, amikor kint van pár hónapja valaki és így elszáll a jóléttől.

2016. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7-es, ez a nagykepuseg pontosan azokra igaz, akik otthon keptelenek voltak boldogulni es a sajat onigazolasukra viselkednek nagykepuen. Mar bocsanat az altalanositasert, de ez a kevesbe tanult retegre igaz. Sok embert teljesen elvakit az, ha egy kis penz van a zsbeben es rogton azt hiszi, h azert, m tobb dolgot tud megvenni, mint azelott, attol mar lesz valaki. Szoval nem kene altalanositani. Amugy meg, Mo-on is igaz ez az ujgazdag, ugymond bunko retegre, aki azt hiszi, h penzzel mindent meg lehet venni...csak eszt nem sajnos.
2016. okt. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kicsit fordítva látom a dolgot: akik kimennek, azok nézik le a másikat, mert az nem mer kimenni, valamint mert a kint lévő látott, tapasztalt mást, mint magyarföldön, és számára ez lesz a mérvadó, ezt továbbítja az itthon maradtaknak kicsit hozzáadva. Ez a baj inkább.
2016. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt én is bírom, mikor a saját ostobaságukat, lustaságukat, céltudatlanságukat "hazaszeretettel" próbálják leplezni. Kedvencem a "nem fogom külföldi seggét nyalni" mentalitás. Nem mintha itthonról nem mások seggét nyalná 4-ed annyiért.


Abból is ered ellentét, hogy egy "kívülálló" mindig meglát olyan problémát, amit a benne lévők nem. Pont ugyanez van ha külföldre mész, rájössz hogy tudnak másképp is működni a dolgok, nem kell mindennek olyan elb..szottnak lenni mint itthon. Aztán persze ha ezt megmondod, rávilágítasz a problémákra akkor azonnal jön az hogy "te ne pofázz bele".

2016. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!