Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit csinálnátok ilyen...

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Au pair vagyok (bentlakásos babysitter, tehát az alapvető dolgokra, mint kaja, lakás nem kell fizetnem, azon felül ami pénzt kapok, azt félre tudom tudom), úgy tervezem, hogy 2 évig. Mellette tanulok, még 1 évem lesz a suliból, amikor már valami "átlagos" munkát szeretnék. Ekkorra nyilván kellene valami indulótőke, legalább 2-3 hónapra való. Ezt össze tudnám gyűjteni a 2. év alatt.

Nem nagyon járok szórakozni, bérletre kell kiadnom, néha ruhára, és van néhány fizetős foglalkozás, de ezek mellett legalább a fizetés felét félre tudom tenni.


Ilyen esetben félretennétek az 1. évit is, vagy elköltenétek valamire?


Azon gondolkodom, hogy amikor családot váltok, mondjuk 1 hónapig utazgatnék közben, de ez kb. el is vinné a megtakarítást. Nagyon szeretném ezt meglépni, de mivel nem jöttem túl gazdag családból, sosem volt félretett pénzem (mikor dolgoztam otthon, akkor Budapestre költöztem, mert felénk nem volt munka, de az albérlet miatt ott sem tudtam félretenni), most ez olyan jó, biztonságot adó érzés, és jó lenne, ha nem kellene megint 0-ról kezdeni. És nem tudom, hogy megtegyem-e vagy sem, ezért gondoltam, hogy megkérdezek nálam bölcsebb embereket, hátha volt már valaki ilyen helyzetben, mit tettetek, az volt-e a jó döntés?



2016. okt. 16. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ miért gyűjtesz. Én hangszerre gyűjtök meg motorra, azért vállalok el külföldi munkákat, au pair is voltam. Nem költöttem semmit, elég volt, hogy az Alpokban bojonghattam kedvemre.

Ha élvezni akarod az életet, akkor elmész és leéled. Ezt te kell eldöntsd. Én a munkát egybekötöttem az élvezettel. Mondjuk én nem vagyok turista típus, ha utazok, akkor sátor, couchsurfing, bicikli, stoppolás. Tehát nem menne el a pénzem akkor sem. Attól is függ mennyit fizetnek, az az érzésem, nagyon keveset. Hogy vinné el az egész évi kereseted az utazás? vagy hova mész, dubai hotelbe?

2016. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Attol fugg hol fogsz au pairkedni. En mar ket eve aupairkedek, most keszulok amerikaba, es nagyon banom, hogy nem kezdtem el hamarabb sporolni. Az elso evben csak vasaroltam meg buliztam..hiba volt.
2016. okt. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!