Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit csinálnátok ilyen...

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Na szóval, megpróbálom röviden. Van egy "haverom" aki egyébként a volt mostoha tesóm. 6 éve ismerjük egymást. Sokszor össze vesztünk, sokszor kibékültünk, most jelenleg jóba vagyunk. ő 30 éves, én 17. Már elég jól ki ismertem a 6 év alatt. Van valami kis beütése, de én ezért is szeretem. (Testvérileg.) Egyébként én is fiú vagyok, és ő is. De nem a testvérem, csak mostoha. Sokszor engedi, hogy átverjék, és ő ennek tudatában is van, csak nem meri bevallani, mert túl nagy az egója. Elég rendes, tényleg, megvesz nekem sok mindent, de viszont nagyon szeret hazudni, és nem meri be ismerni a gyengeségeit. Mint mondtam, már nagyon sokszor átverték, és ezt tudja is. Most is egy átverés kellős közepén volt, ahol mondtam/ mondtuk neki, hogy átfogják verni. Ő aztmondta nem fog bele menni, de végül csak bele ment! (Ez alatt azt értem, hogy egy 2008-as régi gépet vett 100e ft-ért, ami árban már egy olyan gépet tudott volna használtan vinni, ami a mai játékokat is futtatja.) Újra átverte a saját vérszerinti testvére, és az unoka testvére is. Szerintem (amennyire már ki ismertem, fél a testvérétől, és szinte mindenkitől). Közbe nekem, és a húgomnak mutatja a menőt, és a nagyon, de ha oda kerül a sor, hogy bizonyítson, akkor megfutamodik. De persze előtte mondja, hogy ő megmer ezt, azt de amikor oda kerül a sor akkor semmi nincs. már 10 éve nem volt barátnője, szerintem azoktól is fél, de ezt nemtudom pontosan. Sokat szokott "füllenteni" vagy nagyobbakat is hazudott régen. Utána, meg könyörög, hogy bocsássak meg neki. De ugyanazt újra elköveti, és nem őszinte velem. Hol ott azt mondja, hogy soha nem hazudik, és mindent elmond rendesen. De még a hülye is látja hogy hazudik. De olyan kis dolgokba is hazudik, hogy mit evett reggelire.. Arra gondoltam, hogy kényszeres hazudozó. Még akkor is leplezi a hazugságát, ha lebukik, és ott a bizonyíték előtte. Szokott hozzánk járni, beszélgetünk stb. De közbe, még az apjáékal is "jó" kapcsolatot ápolunk, és ők is jönnek néha. Pár hónapja eltünt egy olcsó pár ezer ft-os gyerek óra, megkérdeztük ő volt ő tagadja. Gyanakszunk rá is, meg van egy másik ember is akire gyanakszunk, hogy ki lophatta el. Eltűnni tuti nem tűnt el, mert az egész házat felkutattuk, és sehol semmit. Hol ott tudtuk hol volt, és pont ott volt akkor, magába abban a szobában. De igazából nem foghatjuk senkire, ez csak egy össze esküvés elmélet. (Mindenesetre volt már rá példa, hogy mástól el lopott valamit, aki egyébként közeli hozzá tartozója...) Szinte egy barátom sincs, ezért "jövünk" mindig össze, barátkozni. De utána mindig rá jövök, hogy megint a bizalmamba férkőzik, és eljátsza a bizalmamat...Szóval az lenne a kérdésem, hogy ti mit csinálnátok, ha az én helyembe lennétek? Megszakítanátok vele örökre a kapcsolatot? Vagy megpróbálnátok lebuktatni? Köszönöm annak aki végig olvasta, és normális kommenteket várok!

2016. máj. 25. 20:21
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia! Hat elso sorban en lebuktatnam, hiszen lehet hogy mar eszre sem veszi hogy kenyszeres hazudozo. Az ijen embereknek segitsegre van szukseguk ugyanis ez kihat az egesz eletukre,ahogy emlitetted baratnoje nincs es konnyen at tudjak verni. Baratnoje valoszinuleg azert nincs mert batortalan es ha akadna is egy akkor az hamar rajonne hogx sokat hazudik igy az sem mukodne. Az pedig hogy ijen konnyen at tudjak verni az azert lehet mert vagy mindegy neki hogy mit es mennyiert vesz es nagyon naiv , vagy egyszeruen orul ha addig is valaki komolyan veszi marmint a penzert. Szerintem probald meg ra teriteni a helyes utra es segiteni neki,es ha semmi valtozas nem tortenik akkor viszont jobb ha megszakitod vele a kapcsolatot,nehogy a te eletedre is kihasson!
2016. máj. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de mondom én neki, de soha nem tanul. 17 évesen érettebb vagyok agyilag, mint ő 30-an! Várok még válaszokat! :)
2016. máj. 26. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szeriintem sok bántás érte egész élete során. Legfőképp a családjától, de másoktól is. Előttetek azért menőzik, mert legalább vhol szeretné betölteni ezt a szerepet, máshol nem tudja.. szóval szerintem Ne hagyd ott! Te vagy az akire számíthat, legyél mellette, segítsd ki. Beszélj vele erről. Csinaálj úgy,mintha hinnél neki, de magadban soha ne hidd el 100%-ig. Ne törj össze, ha becsap téged! ;)
2016. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Örulok hogy segithettem,sok szerencset es kitartas :)
2016. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Csak már annyiszor "átvert" hogy kezdem unni.
2016. máj. 28. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!