Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az normális hogy...

Szerintetek az normális hogy általános 7. Osztályos létemre olyan angoltudásom van mint egy felnőttnek (pl. :20-25 éves)?

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát a nyelvtudás nem kortól függ.
2016. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerinted minden felnőtt egyforma szinten beszél angolul?
2016. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Normális (mert olyan a nyelvérzéked, mert olyan szorgalmas és kitartó vagy hogy megtanultad, vagy mert olyan közegben élsz, mert... akármi).


Össze nem hasonlítható dolgokat próbálsz összemérni. Nem evidens hogy minden felnőtt nyelvtudása jó, és annak köze van a te korodhoz.

2016. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mármint egy idegen nyelvi tudással rendelkező felnőtt.
2016. okt. 19. 19:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen értelmetlen kérdés...


Na én meg mióta az eszemet tudom három nyelven beszélek anyanyelvi szinten, mert anya magyar, apa portugál, egymással meg angolul beszélnek, így én megtanultam mindhármat. És még csak 15 leszek.

2016. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Idegen nyelvtudással rendelkező felnőtteknek sem egyforma szintű a nyelvtudása. Pl. ha valaki aktívan használja, annak erősebb, akinek passzív a tudása, annak gyengébb, más szintű, ha valaki üzleti életben használja és más, ha kötetlen, szabadidős beszélgetésekre.

A gyerekeknél sem mindegy, hogy valakinek azért erős ez a tudása, mert olyan nyelvterületen él, beleszületett, olyan helyen nőtt fel (mint pl. egyik unokatestvérem, aki 4 éves kora óta Svédországban él, 11 éve, és a svéd már második anyanyelve), esetleg évekig kint éltek a családdal és hazaköltöztek később (mint egyik volt osztálytársam, aki általános iskola felsőben csatlakozott az osztályunkhoz, addig a család Szingapúrban élt), vagy itthon élt mindig, nem nyelvterületen, és könnyen tanulja a nyelvet.

Sőt, az sem mindegy, hogy a tankönyvi vagy a beszélt nyelvet ismered.

2016. okt. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Inkább amerikai de a suliban angol-angolt tanulok.de már évek óta (6 éves korom óta)gyűjtöm a fejembe az angol és a német szavakat.pedig se egy angol se egy német rokonom sincs.és egy kicsit zavar hogy nem tudok senkivel beszélgetni mert a családban senkinek fogalma sincsen a legalabvetőbb angol és vagy német szavakról.
2016. okt. 19. 20:26
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a gyerekek többsége videókból és játékokból simán felszedi a nyelvet. Egy osztálytársam, aki nyolcadik éve heti öt órában tanulja a németet, panaszkodik, hogy angolul jobban tud, szintén a net segítségével.

Úgy gondolom, hogy ez teljesen normális, és legyél rá büszke.

2016. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. okt. 19. 20:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyébként az iskola ne az egyetlen alap legyen a nyelvtudás tekintetében. Amikor én ennyi idős voltam, nem volt ennyi lehetőség, te sokkal több forrásból tudod erősíteni a nyelvtudásodat, könyvekkel, internetről, videóanyagokkal, külföldi fórumokon, közösségi oldalak külföldi csoportjaiban. Ezek zöme az én gyerekkoromban nem volt, pedig én sem vagyok még öreg (32 leszek pár héten belül). A tankönyvi nyelvtudásnál sokkal fontosabb az életben használt, amivel kommunikálsz.


Volt egy kolléganőm, akinek nagyon erős az angolja, de meglepődött, hogy mennyire kisebb mértékben van arra szükség mondjuk egy munkahelyen, mert azt, amit ő szépen megfogalmazott, még az anyanyelvi angolt használók sem használták, szóval neki is le kellett a munkához egyszerűsítenie, hogy megértsék egymást a partnerekkel, akikkel neki kapcsolatot kellett tartani. :-)


A szókincsed legyen erős, és az alap nyelvtan a mindennapokhoz, de mindig figyelj oda arra a közegre, ahol éppen használod a nyelvet, hogy ahhoz igazítsd.

2016. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!