Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy a mai...

Miért mondják azt, hogy a mai generáció el van rontva?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Nem cigizek, nem iszok, nem drogozok, nincs tetoválásom. Nem hordok p*csa gatyát, haspólót, crop-toppot. Ötös - négyes tanuló vagyok. Minden nap sportolok. Nem járok gyorsétterembe, egészségesen táplálkozok. Bő a szókincsem, nem használom a Lol, Xd, Pls és Thx kifejezéseket. Szeretem a családom, és nem tagadom őket le. Vannak barátaim, akik nem csak érdekbarátok. Az osztályom -bevallom- nem a legjobb, néha hangosak vagyunk, és kiabálunk, de nem bántalmazunk, nem közösíttünk ki senkit.

És ilyen vagyok, és az ismerőseim, barátaim is ilyenek. De akkor miért mondják, hogy el vagyunk rontva?



2016. okt. 20. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ezt mondták. Mindig ezt fogják mondani. Én 22 éves vagyok de már mondom... :D
2016. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 éves vagyok. Az osztályom borzalmas, a legfontosabb szinte mindenki számára az, hogy "menő" módon viselkedjen. A kortársaim közül nagyon kevés olyat ismerek, akinek elvei lennének.

Én értem, hogy miért vagyunk romlott generáció

2016. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Szereti az idősebb generáció a sajátját kiváltságosként beállítani, hogy na ők még mások voltak stb...
2016. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

Egyesekre értem, hisz tudom vannak kivételek (te ide tartozol :) )


Egyébként a legtöbb hiba a szülőktől ered, hisz ha ők nem foglalkoznak a gyermekeikkel, akkor a gyerek milyen példát fog látni? Olyat, amilyet a szülei mutatnak neki.



1. okostelefon nélkül létezni se tudtok

2. tizenpárévesen úgy viselkedtek és öltözködtök mint egy k..rva, nagymenőnek hiszitek magatokat, de agyi szintetek a békas..gge alatt van

3. cigiztek, piáztok, drogoztok, suliban luxus teljesíteni

4. semmi jövőképetek sincs az életről

5. kihasználjátok a szüleiteket

6. hamar ki fogjátok égetni magatokat, mert egyszerre több dolgot csináltok felületesen, ide-oda kapkodva


Kérdező, ha szeretsz olvasni, akkor ajánlom figyelmedbe Tari Annamária könyveit. Ő nagyszerűen leírja külön-külön könyvekben a generációkról szóló dolgokat.

2016. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ui.: ezt a cikket még hozzácsatolnám előző válaszomhoz


[link]

2016. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Én 36 éves vagyok, de ránk is ezt mondták.
2016. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van, ezt mindig hajtogatják az idősebbek. Majd ha te is idősebb leszel, te is ezt fogod hajtogatni. :D


Állítólag már az ókori Egyiptomban is találtak olyan hieroglifákat, amik az akkori "mai fiatalokat" szidták. :D Na azóta is minden egyes felnövő generáció azt hiszi, hogy ők jobbak voltak fiatalon, mint az utánuk következő.


Holott, ha minden egyes újabb generáció rosszabb lenne, mint az előtte lévő volt, mostanra már szerintem rég kihaltunk volna az emberi hülyeség miatt.


30/N

2016. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A #4-esnek:


"1. okostelefon nélkül létezni se tudtok"


Amikor én voltam gyerek, akkor meg azt mondták, hogy tévé ill. számítógépes játékok függői vagyunk. Bár akkor még csak a Mario meg PacMan volt a nyerő. Minden korban van, valami, ami népszerű a fiatalok körében és amit szidni lehet...


"2. tizenpárévesen úgy viselkedtek és öltözködtök mint egy k..rva, nagymenőnek hiszitek magatokat, de agyi szintetek a békas..gge alatt van"


Ezt mondták a mi generációnkra is...


"3. cigiztek, piáztok, drogoztok, suliban luxus teljesíteni"


Dettó.


"4. semmi jövőképetek sincs az életről"


Na ezt nem lehet a gyerekek számlájára írni! Hogy a szüleik + nagyszüleik generációja szétb*sszta a gazdaságot, arról nem ők tehetnek... Olyan világban nőnek fel, ahol lassan már a minimálbéres munka is kész luxusnak számít... Nem csoda, ha nincs jövőképük!


Az utolsó kettő pontra már nem is reagálok, az akkora hülyeség.


30/N

2016. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

20:23


Az a baj, hogy amit felsoroltál, az pont ugyanúgy igaz rengeteg 30-50-70 éves emberre is. A még nagyobb baj, hogy az ilyen emberek a saját gyerekeiket is ugyanígy nevelik és generációról generációra száll az elb..szottság.


Az emberek, köztük a fiatalok összességében ma is pont ugyanolyanok mint régen.

2016. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8


Attól hogy te valamit h..lyeségnek gondolsz az CSAK A TE véleményed. Attól ez még igaz. Olvass és tájékódj utána.


Jövőkép: mindenkinek kéne hogy legyen valami sejtése hogy mivel szeretne foglalkozni a jövőben, mit szeretne kezdeni az életével, ez a legtöbbmai tizenévesnek nincs meg, ennek semmi köze ahhoz amit leírtál.

2016. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!