Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan azt hogy?

Miért gondolják sokan azt hogy?

Figyelt kérdés

Miért gondolják sokan azt hogy KÜLFÖLDÖN szinte 0 nyelvtudással megfognak tudni élni? Hogyan akarnak elmondani vmit ha nem tudnak beszélni az adott nyelven ? Hogy fognak dolgozni? stb... Egyszerűen nem értem... ÉN angolt tanulok és jelenleg B1 vizsgám van B1 szinten vagyok de még így se merek kimenni pedig az a célom..:)


Kíváncsi vagyok a véleményetekre fejtsétek ki hogy mit gondoltok erről a dologról. (Nyelvtudás nélkül külföldön?)


2016. okt. 22. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert ha valaki elég ügyes és bátor megtudja csinálni. Több olyat ismerek aki 0 nyelvtudással ment ki. Vannak helyek ahol magyarok dolgoznak. Kint meg a nyelvet is meg lehet tanulni.
2016. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanazt mondom, mint az #1. Ha valakinek jó szakmája van és tényleg ért hozzá, külföldön pedig nincs elég ember a területen, akkor 0 nyelvtudással simán elél az ember. Ráadásul sokan ismerősökkel, barátokkal mennek. Közben meg úgyis rájuk ragad a nyelv egy része. Én is ismerek ilyeneket. Sőt, olyat is, akit kifejezetten bír a főnöke, mert mindent elmutogatnak egymásnak és viccesnek tartja. Év végén meg nagyobb prémiumot kapott, mint az, aki vágta a nyelvet, de a munkát kevésbé.
2016. okt. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én itt Magyarországon találkoztam egy ugyan ilyen esettel,csak fordítsd neg a szereplőket.

Egy valamilyen arab orvos kezelte a begyulladt lábamat (mint utólag kiderült egy tályog volt) és alig beszélt magyarul.

Nagy nehezen tudta csak elmondani hogy milyen gyógyszert vegyek,és milyen gyakorisággal szedjem.

Ez még nem lett volna gáz,csak olyan gányul végezte el a tályog felnyitását,és kitisztítását hogy három nap múlva vissza kellett mennem mert nem tudtam már lábra állni.Akkor fogtak is és úgy ahogy voltam áttoltak egy műtét előkészítő kórterembe,mert jobban ránéztek (magyar orvosok) és látták hogy ha nem csinálnak valamit akkor elvesztem a lábam.

Na ennyit arról hogy valóban szaktudást igénylő,komoly munkára külföldit is fel lehetne venni.

Mert teszem azt ha valaki kimegy németbe hentesnek,takarítónak,festőnek,akkor valóban működik ez a kézzel lábbal activityzős dolog,de egy mérnöknél,tanárnál,orvosnál,akármilyen ügyintézői munkakörben már nem fogod megúszni nyelv nélkül.


Én is csak fogom a fejem mikor (még tanulok) diákmunkán szóba kerül ki hova megy tovább,és előadja nekem hogy ő kimegy Svédországba,és ő ott igazolt focista lesz,és hatszor annyit fog keresni bla bla bla....hát persze.

Aztán a vonatra nem tudsz jegyet venni a kasszánál,de ne érdekeljen...

2016. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!