Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai tizenévesek gúnyos stílusáról?

Figyelt kérdés
Megdöbbenve tapasztalom, hogy a tizenéves (általában középiskolás) korosztály mennyire gúnyos és lekezelő egymással. Én 16 éves vagyok, és ritkaságszámba megy, ha olyan emberrel tudok megismerkedni, aki ne grimaszolna mindenre, vagy röhögne ki másokat minden dologért. Ti is ismertek ilyen embereket?

2016. okt. 22. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem a pávafészek közelében kéne botladozni..


Én szelekcióval mindig eltudtam érni, hogy csak értelmes emberek vegyenek körül, érdekes 19/F

2016. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sok gyenge ember ismerek :)
2016. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár kicsit nyersen fogalmazott az első kommentelő...lényegében igaza van. Nem kötelező mindenkit elviselned. Másrészt meg nincs mit hozzáfűznöm a viselkedésükhöz...ha ettől érzik magukat "nagynak és menőnek" akkor csak hajrá...majd megbánják ezt a viselkedési formát mivel minden értelmesebb ember kerüli az ilyen egyéneket...de te ne legyél ilyen mivel ez abszolutt nem "menő"
2016. okt. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Te pedig itt grimaszolsz és nézel le másokat. Semmi különbség. Mindig adott a réteg, ami magát különlegesebbnek gondolja a másiknál és viszont. Sokkal több közös van bennük, mint beismernék.
2016. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Az utolsó is grimaszol...

Amúgy engem zavar. Nem is zavar, inkább bánt, mivel elég könnyen magamra veszek dolgokat és azt hiszem, hogy azért ilyenek, mert "utálnak". Jó, lehet benne valami, magamat ismerve...

De én is megoldom, hogy ne velük legyek állandóan, meg lehet találni az olyan embereket, akik nem néznek le és röhögnek ki :)

2016. okt. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tulajdonképpen az osztálytársaim 90 százaléka ilyen stílusban bánik a másikkal, és ez akármennyire is nem törődöm vele (mert igyekszem), csak 'megmérgezi' a levegőt.
2016. okt. 22. 17:05
 7/12 A kérdező kommentje:
Negyedik válaszoló :) Félreértés ne essék, én nem nézem le őket (bocsánat, ha így jött le a szövegből :D). De sajnos ez egy szomorú tény, hogy vannak ilyen emberek, és valamilyen szinten kénytelen vagyok azokat megkülönböztetni tőlük, akik tisztelettel és megértéssel bánnak egymással, mert a szemünkben csak ők a tiszteletreméltóbb emberek (ha túl erősen is fogalmazok). Ha megjegyzést teszek a 'gúnyos' emberekre, azt nem ok nélkül teszem, de semmiféleképpen sem azért, mert lenézem őket.
2016. okt. 22. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

A felnőtt korosztály tökéletes kivetülése. Ne gondold, hogy a felnőtteknél annyira más a helyzet. A többségük nekik is ilyen belül, csak jobban megjátsszák magukat. Pl. a szomszédok szépen köszönnek egymásnak, megkérdezik, hogy mi van a másikkal, aztán másnap futnak a másik szomszédnak bealázni az illetőt.

A fiatalok meg olyanok, amilyennek nevelik őket.

2016. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

#8-as: Mármint amilyennek nem nevelik őket, viszont másoktól eltanulnak. Csak hogy pontosak legyünk


Első voltam.

2016. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt tapasztalom.


Gyakran veszek részt versenyeken, ott sokkal jobb a közösség, össze nem lehet hasonlítani például az osztályommal. Ha te is jársz versenyekre vagy hasonló tevékenységekre, javaslom, hogy próbálj meg ott értelmes emberekkel ismerkedni, valószínűleg sikerrel jársz majd. :)



# 4: Na, ne már! Nem mindegy, hogy valaki azért néz le egy másik embert, mert az félénk, csendes stb. vagy azért, mert a másik rossz ember. Erkölcsi okok miatt tényleg lehet lenézendő valaki, míg azért senki nem érdemel lenézést, mert félénk, csendes, szegény, nem követi a divatot stb.


Amit írsz, az alapján mondhatnánk, hogy ha börtönbe zárunk egy olyan embert, aki előtte fogva tartott másokat (ártatlanokat), akkor ugyanolyanok leszünk, mint ő, hisz fogva tartjuk őt, tehát az ilyen embert nem lenne szabad börtönbe zárni.



17/f

2016. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!