Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha valaki nem...

Miért baj, ha valaki nem beszél sokat?

Figyelt kérdés
Állandóan számon kérek, miért nem beszélek sokat, hogy miért vagyok mindig csöndben, meg azt hiszik hogy valami bajom van meg depressziós vagyok, meg szomorú. Annyira idegesít. Tényleg elvárás, hogy az ember sokat beszéljen mindenféle hülyeségekről? Kérdezik hogy járok-e bulizni, mondom nem, ekkor számon kérik, hogy miért nem? na jó....ez a munkahelyen szokott lenni mert máshová nem is járok el.

2016. okt. 25. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló vagyok én is kicsit, bár én sűrűbben járok társaságba. Van egy filmes idézet, ami mindig eszembe jut erről:

https://www.youtube.com/watch?v=bO5zDht8ndk

1:20-tól van a lényeg :D

Én is úgy vagyok vele, hogy utálok fecsegni, olyan dolgokról beszélni ami egyikőnkét se érdekel, csak azért beszélünk, hogy ne legyen csönd.

2016. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincsen semmi baj vele. Ha nincs épp mondanivaló, akkor egyszerűen nincs, kész, nem tehetsz róla se te, se a másik fél :D
2016. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

valoszinuleg introvertalt vagy es extrovertaltakkal vagy korulveve.

azert neha erdemes megszokni, hogy kifejezed a gondolataidat es az erzeseidet, ennek rengeteg pozitiv elonye van, mind a dolgok tudatositasaban, mind a kapcsolatok szorosabbateteleben. nekem is nehez volt megszoknom, de muszaj, foleg hosszutavon.


az intro-/extro- dolgot pedig itt tudod letesztelni:

[link]

2016. okt. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem egyetemes törvény, hogy ez baj az életbe, de sokszor, sok körben bajt jelenthet. Mivel az ember alapjáraton társas élőlény, ezért mindig is fontos szerepet töltött be, (és fog is) a kommunikáció, beszélgetés. Kizárólag a környezettől függ, hogy hogyan reagálnak arra, hogy te visszafogottabb vagy beszélgetés tekintetében. Én is egy nagyon csendes srác vagyok, útálok jópofizni, sőt talán nem is tudok. Akkor beszélek, ha szükségesnek érze, illetve méltónak tartom a másik felet, hogy át adjam magam bizonyos értelemben. Ez nem egoizmus, ez óvatosság ami sose árt. :) Üdv!
2016. okt. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem sokat ér ez a belinkelt valami, kitöltöttem az elsőt és rámentem a kiértékelésre és semmit sem csinál. Időpocsékolás, bocsi, lehet nem tudtad hogy ilyen.

Tehát akkor ezek szerint valóban elvárás, hogy sokat beszéljen az ember illetve jópofizzon. Ez van, vettem észre, hogy ezt kell csinálni, hogy valaki legyél.

2016. okt. 26. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!