Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy extrém ektomorf (alig...

Egy extrém ektomorf (alig több mint 50 kiló) és alacsony (170) alkatú srácnak milyen sport lenne a legideálisabb?

Figyelt kérdés
Lehetőleg ne legyen drága. Az lenne a legjobb ha hozzám hasonló alkatú sorstársakkal tudnám űzni, tehát egy csapatsportnak nagyon örülnék. De sajnos nem ismerek olyan sportot, amelyet mélynövésű, nyikhaj emberek komoly sérülésveszély nélkül tudnának űzni. Segítsetek pls!

2016. okt. 26. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem értem,hogy miért rakod ennyire skatulyába magad?

14 évesen én sem voltam vastagabb.Voltam 170 mint te és mellé 54 kiló.Aztán meg felnőttként lettem 185 és 90 kiló izom ennyi.Ha nem vagy hajlandó enni akkor nem fog nőni a tömeged.

Amit meg írsz ez az extrém ekto az egy divatos kifejezés arra,hogy valaki lusta enni.

Fokozatosan kell emelni a kalóriabevitelt,hogy meg tudd szokni és a kalória plusz egy jó részét érdemesebb zsírból bevinni.A zsírban több a kalória,könnyebb megenni és egészségesebb is mint a szénhidrát.

2016. okt. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem írtam, de sejteni lehetett volna, hogy nem egy kétségbeesett 14 éves vagyok, hanem egy reményvesztett 22 éves. Én már biztosan nem leszek 185 centi, de 90 kiló sem valószínű a csontozatomból kiindulva.
2016. okt. 27. 00:03
 3/6 anonim ***** válasza:

A csontozatodnak ehhez annyira sok köze nincs.

Azért amit az első ír, az túlzás, igenis vannak olyanok, akik nem nagyon tudnak zsírt felszedni, izmot persze igen, de ahhoz is rengeteget kell enniük, ami igenis van, akinek nem megy. Nem "lusta" enni, egyszerűen a neki jóleső étrenden képtelen bepakolni jópárezer kcalt.


Persze simán vannak olyanok is, aki szuperektónak hiszik magukat, miközben alig esznek... De van, aki előbb hányná ki az ételt, mintsem rendes kalóriatöbbletbe kerüljön. S nem mindenki bírja a zsíros étkezést. Szerintem is jó irány amúgy s a sok zsír nem is azt jelenti, hogy tocsogós ételeket kell enni, a dióban, tojásban is igen sok van. De van, akit túl jól laktat a zsír... Nem mindig könnyű sokat enni, ahogy nem mindig könnyű keveset. S ez nem lustaság vagy akaratgyengeség, mindenkinek megvannak a határai s ha ez rosszul jön össze a genetikával, akkor nehéz hízni vagy fogyni.

2016. okt. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A testépítés ha nem is az első helyen van, de mellékágon mindenképpen ajánlott. Akármilyen csapatba kerülnél is, nem hinném, hogy van olyan, ahol szinte csak vékony srácok vannak. Eleve a sport erősít és ha valaki más sportágat űzött eddig, tehát valamilyen edzettsége már van, attól még lehet a kezdők között egy másikban, aki mellé te bekerülsz csapattársnak. Van aki már haladó, de nem szedik ketté a csoportot, max nem pont ugyanazt csinálja, de együtt edzetek. Vannak olyanok mint te, de pont azért nem kezdik el, mert nem akarnak kilógni. Mutathatnál te is nekik példát. A sérülésveszélytől meg ne félj, mert szinte mindennek van női ága is és attól, hogy nőkkel edzenek együtt még a sport ugyanaz, mégis kibírják. Sőt, vannak koedukált edzések is. Mehetnél egyébként valamilyen küzdősportra is. Ott páros feladatnál szoktak arra figyelni, hogy azonos kaliberű emberek kerüljenek össze. Lehet, hogy ott pont jól jönnél egy lány mellé.
2016. okt. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Oroszrulett.
2016. okt. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem létezik ektomorf testtípus
2016. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!