Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, hogy lettek...

Jehova Tanúi, hogy lettek ilyen "híresek"?

Figyelt kérdés

Már Amerikában is, több filmben/sorozatban megemlítették őket + a hétköznapi emberek zöme is ismeri őket.

Max. 7 millió Tanú van jelenleg, ami viszonylag nagyon kevés, de pl. a 400 millió főt számláló Pünkösdistákat nem nagyon ismerik...eceterá, eceterá, eceterá



2013. dec. 26. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
79%
Meg írom csak le nulláznak. Mert rendszer,és politika ellenesek. Renitenskedők,katonaság megtagadás,véradás ellenzés. Más egyházakat nem ismeri el. Nem illeszkedik a társadalomba. Ezért lett "hírnevük"nem asszimilálódnak.
2013. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 sandor76 ***** válasza:
16%

Nem a Tanuk lettek hiresek.

Hanem az amit hirdetnek,csak meg mindig nem ismerik fel az emberek.

A Biblia tanitasaval igyekeznek osszhangban elni,amit maga Jehova Isten is helyesel.

Ezsaias,43;10-12.

Egyedul a Tanuk teszik azt amit minden magat keresztenynek vallo embernek tenni kene.

Ezsaias,60;22."A keves ezerre lessz,a kicsiny pedig hatalmas nemzette.En,Jehova,felgyorsitom ezt a maga idejeben'.

Ez nem Jehova Tanui erdeme,hanem csakis Jehovae.

Ezenfelul,mindenkinek hallani kell Isten kiralysagarol,Hogy legyen lehetoseguk donteni,mielott eljon a veg.

Ezt hirdetik a Tanuk.

2013. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:

"Nem a Tanuk lettek hiresek.

Hanem az amit hirdetnek,csak meg mindig nem ismerik fel az emberek. "


1. Ez nem válasz a kérdésre.

2. Igenis a Tanúk lettek híresek, tekintve, hogy az emberek zöme 1 tanításukat sem ismerik, de magukat a Tanúkat igen...

2013. dec. 26. 17:11
 4/74 homo ludensz ***** válasza:
100%
Talán azért ismeri a köznép mert kéretlenül is megszólítanak vagy becsengetnek a lakásokba s ezért sokan találkoztak már velük így vagy úgy.Beszélgettem többször is azokkal akik felénk járnak de beszélni vagy elbeszélni egymás mellett az kettő. Az viszont tény hogy sem a fasizmusnak a táborokban sem más eszmének soha sem hódoltak be mint pld, a "békepapok". Talán ezért tűnnek renitensnek.
2013. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 sandor76 ***** válasza:
0%
Kedves sorpocak a valasz ott van,de nem erted,errol beszeltem.
2013. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
15%

Szervusz.


sok választ olvastam itt, van negatív és pozitív válasz is.

De hogy miért lettek ilyen híresek?


Én nem most láttam és hallottam magunkról híreket. Már régen is, Pl az Amerikába jöttem c. filmben is, már nagyon régen forgatták, egy mondat erejéig megemlítik a Tanúkat s egyre több filmben.

Ez azért van, mert Jehova Tanúi már 239. országban, /nem csak Amerikában, vagy Magyarországon/ járnak házról házra ajtóról ajtóra falúról falura, Jézus parancsa szerint


S így azokat a próféciákat is beteljesítik, amik az utolsó napokra szólnak.

(Róma 10:18) . . .„az egész földre kiment a hangjuk, és a lakott föld végső határáig szózatuk”.


(Cselekedetek 1:8) . . ., és tanúim lesztek mind Jeruzsálemben, mind egész Júdeában, és Szamáriában, és a föld legtávolabbi részéig.”

(Efézus 6:15) 15 és lábatok a béke jó hírének felszerelésével van felsaruzva.

(Róma 10:15) 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”

(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

(Ézsaiás 2:2-4) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.

2013. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
15%

Talán még annyit, hogy valamikor az apostolok sem voltak a tanítványokkal sokan, de még is mindenütt hallottak róluk,


S pont ezért, mert Jézus is mondta, hogy látványossága leszünk a világnak, mert nem úgy élünk ahogy Ők.

S nem is mondta, hogy sokan lesznek.

Mi a bibliában leírtakhoz igazodunk, és igyekszünk azok erkölcsi értékeit betartani.

ezért bolondnak és hülyének neveznek, ahogy Noét is annak nevezték azok akik később meghaltak.

2013. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:

sandor76


Értem mit írtál, de az nem válasz, ezért hoztam fel példának a Pünkösdistákat. A létszám növekedése nincs egyenes arányossággal a hírnévvel, ezért mondtam azt amit.


Egyébként érdekes, hogy ennél a kérdésnél is a Bibliából indultok ki. Na mind1. Az eddigi válaszokkal, amúgy is megvagyok immáron elégedve.

2013. dec. 26. 19:32
 9/74 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező


Aranyos vagy. :)

De egy keresztény miből induljon ki?

A biblia az életének vezér fonala.

A életét a köré építi, és nem fordítva.

Jézus és mindenki az apostolok is a bibliával szemléltettek, használták érvelésként a régen megíratott eseményeket dolgokat.


Isten a szavát nem porfogónak íratta, hogy legyen mit néha letörölni, ha levesszük a polcról.

Hanem vizsgálat tárgyának, rendszeres olvasásának, és az életünkben való alkalmazásnak, mert az Isten embere ezáltal lesz minden jó dologra képesített amit a teremtője elvár.

aki csak néha lapoz bele, é nem is elmélkedik rajta, azon nincs hatása, erőtlen.

S a próféciák pedig azért lettek leíratva, hogy a mai kor embere is, így Te is vedd észre a jeleket, és igyekezz azt a változtatást megtenni, amivel az életedet mentheted meg, mielőtt Ő elhozná azt a napot.


Egyébként nem törekszünk arra hogy az embereknél szerezzünk hírnevet, mert a célja nem ez a munkánknak.

Hanem ami mögötte van, hogy sok ember halljon erről és minél több ember válassza a keskeny utat mielőtt vége a jelenlegi rendszernek, ez egy életmentő munka, persze nem marad észre vétlen.

2013. dec. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
0%

Húú a legfontosabb lemaradt.

Bocsánat.


azért említünk meg Biblia verseket, hogy az emberek lássák, Isten szavában leírtak szerint kik akik teszik nem csak mondják, hogy keresztények, és a Biblia hitelessége számít nem az hogy egy Tanú vagy egy ember mit mond.


Így sincs nagy hitele a bibliának, mert nem nagyon foglalkoznak vele, és a valódi Jézus követői sem tennék, meg az apostolok se tették volna, az milyen dolog lenne,

2013. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!