Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem nevetséges és szánalmas,...

Nem nevetséges és szánalmas, hogy sok ember számára a pénz és a hírnév a másikat mennyire megszépíti?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni, de ezt tényleg nem értem.

És ezt legfőképpen lányoknál/nőknél látom.


Példa:

Volt egy srác, aki szemüveges volt, pattanásos, a haja sem volt annyira jó, stb. Mondták is róla a lányok, hogy jaj rosszul néz ki, nem jó képű, pattanásos, fúj, stb.

Aztán amikor beállt mögé valaki szponzornak (mert elég jól gitározott), és lemeze is lett meg még nem tudom, már egyből elkezdték mondani róla (azok is, akik csúnyának nevezték), hogy "hát nem is olyan ronda", "ha jobban meggondolom, az estem is", "szerintem cuki", "lennék a bnője" stb.

Pedig a srác kinézetileg abszolút nem változott semmit.

És még számtalan ilyen esetet is ismerek.


Nem azt mondom természetesen, hogy nekik akkor ne legyen senkijük, de elképedtem, amikor az őt leghangosabban szidó csajnak is már hirtelen az "esete" volt, miután kisebb hírnévre és pénzre tett szert a srác.


Nem ez az egyetlen eset amit ismerek, és nem azért írom ezt a kérdést, mert "jaj te nem vagy sikeres csak irigy vagy". Nem vagyok az, de nem értem.

Nem szánalmas és undorító az ilyen viselkedés, hogy "jaj ocsmány pattanásos fúj" majd amikor megtudja az illető, hogy lemeze van, pénze akkor meg "nem is ronda, az esetem, járnék vele" stb?

Ha velem történne ilyen, én tuti elhajtanám ezeket a francba, hogy ha nem kellettem akkor amikor úgymond "átlagos" voltam, akkor akkor se kelljek amikor sikeresebb lettem.


Vagy csak én gondolom rosszul?


Nektek mi erről a véleményetek? Ti egyetértetek ezzel, vagy szerintetek is gusztustalan?



2016. okt. 27. 08:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

" a siker nélkül a kutyának sem kellenék?"

"Ez kicsit nyakatekert megfogalmazas. Ha nem lennenek sikeresek, akkor mar nem ok lennenek, hanem egy masik ember."


Nem nyakatekert szerintem. Ha maradunk a kérdésnél, akkor az, hogy valaki jól gitározik és esetleg a szerencsének köszönhetően felfedezték, még nem változtat a jellemén feltétlenül. Ha nem a szerencsének köszönheti akkor sem feltétlenül változtat rajta. A külseje is maradt a régi. Eddig senkit nem érdekelt milyen ember ő, mert nem nézett ki jól. Erre még egy jó példa az, amikor valaki eljár gyúrni, de hiába változott meg a külseje és hiába tetszik már a csajoknak, belül ugyanaz a nyuszifül maradt aki volt és hidd el sok ilyen van.

2016. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

Én is nevetségesnek tartom a dolgot, de ez van. A siker megtalálja a társaságát, a sikertelenség nem. Nem emelnék ki konkrét dolgokat, hogy pénz vagy kinézet, összefoglalva sikerként írnám. Valaki sikeres anyagiak vagy kinézet terén.

Egyrészt, örülök, hogy néhányan úgy gondolják, hogy ez nem így van. Szerencsések, jó környezetben élnek.

Másrészt, a környezetemben teljes mértékben azt tapasztalom, hogy a siker kell. Aki sikeres pl. kinézet terén és van egy kis pénze, azt körülrajongják, akármennyire gerinctelen is. Aki nem kiemelkedő semmiben és átlagos, annak maximum néhány barát jut. Magamon is tapasztaltam és ismerősökön is láttam, hogy amikor valaki megzuhant, hirtelen eltűnt a térképről. Alig érdeklődtek felőle, alig akartak vele találkozni. Aztán, ha az illető összeszedte magát, előbújtak a régi jó "barátok".

Undorítónak tartom ezt az egészet. A saját esetemnek még örülök is, mert legalább fiatalon tapasztaltam meg ezt és nem pazaroltak éveket és energiát felesleges emberekbe. Láttam, hogy ki az a néhány ember, aki mellettem volt. A többiek nem érdekelnek.

Amit itt páran írtak, hogy a nőnek tudat alatt az a dolga, hogy a sikeres srácot akarja, egy vicc kategória. Nekem férfiként az a dolgom, hogy kifejezzem a dominanciám és a fizikai erőm. Mégsem verem meg az utcán a másik hímet és viszem haza a nőstényt. Hahó, ez nem az őskor. Döntsük el, hogy őskort akarunk vagy modernt. Mert mindkettőből kiemelni a kényelmes részeket egyszerűen csak képmutatás.

2016. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%
4-esnél, és a vele egyetértő válaszolóknál van a pont. Hozzá kell azonban tenni, hogy ez nem azért van így, mert a nők plázákban akarják eltölteni az idejüket. Az őskorban különben sem voltak plázák.) Azért szeretik a sikeres hímeket, mert az ő utódaik nagyobb biztonsággal érik el a felnőttkort, és a nők eredendően erre predesztináltak, még ha ma szokás is ezt elfelejteni.
2016. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
34%

"Mégsem verem meg az utcán a másik hímet és viszem haza a nőstényt. Hahó, ez nem az őskor. "


Marhara nem erted ezt a dolgot. Itt nem a tudatos dontesekrol van szo, hanem a tudatalattirol.


Te is ugyanugy koveted a tudatalattidat, csak korbebastyazod tudatos dontesekkel.

2016. okt. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Én meg azt tartom nevetségesnek és szánalmasnak, hogy egyesek még meg is magyarázzák, hogy ez normális, és teljesen természetes, hogy egy nő gusztustalanul viselkedve rácuppan a gazdagokra/híresekre, iközben ha nem lenne az illetőnek az átlagnál több pénze, le se sz@rná. Komolyan, szerintetek az őskorban élünk vagy az állatok szintjén vagyunk?

Akkor nektek gondolom az is teljesen természetes és normális, hogy ha a nő minden szó nélkül lepattan a pasas mellől, ha elkezd szorulni a pénzhurok. Nem kell itt a pénzéhes ribiket a biológiával meg az őskorral mosdatni. Gondolom nektem sem tetszene, hogy egy csaj rondának meg undorítónak nevezne titeket, aztán ha megtudja, hogy van mit a tejbe aprítani, akkor meg elkezdi csapni a szelet. Nekem ehhez nem lenne gusztusom.


Lehet, hogy ez az őskorban ez egy bevett szokás volt, de ennek már több millió éve vége. Már minimum 100 éve az sem igaz, hogy a nő az eltartott, a férfi az eltartó, szóval ez az érv is mehet a kukába. Nem értem, hogy egyes fiúk/férfiak is hogyan asszisztálhatnak meg bólogathatnak az efféle életmódhoz. Ti szeretitek ha csak a pénz miatt van veletek valaki?

Mert ha X csak azért "lett szerelmes" Y-ba, mert hirtelen sok pénze lett, vagy hírnévre tett szert (miközben előtte X le se sz@rta Y-t, sőt még le is szólta), akkor ott bizony semmilyen szerelem, szeretet sincs, csak kö kemény anyagi érdek! Ha nektek ez a normális...

Én mindenesetre olyan társat akarnék magam mellé, aki magam miatt szeret, és nem a pénztárcám miatt.


Jöhet a lepontozás.

2016. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Kedves, 15-ös. Természetesen senki sem ujjong örömében, amiért ilyen nők is vannak. Csak azt próbáltam elmagyarázni, hogy nem gonoszságból ilyenek, hanem azért, mert Evolúció bácsi így rendezte be a világot. És tetszik, vagy nem tetszik, ugyanazok a szabályok érvényesek ma is, mint évmilliókkal ezelőtt. És hidd el, már rég kihaltak volna az ilyen gének, ha nincs rá kereslet. Ha jobban a dolgok mélyére nézel, az egész történelmet, a művészeteket, s mindent, ami a világ előrehaladását szolgálta, a nők iránti vágy vitte előre.

Lehet ágálni, hogy nem vagyunk állatok, nem élünk az őskorban, stb. Csak éppen fölösleges.

Egyébként Németországban látok mostanában erre sok ragyogó példát. Egyre több középkorú pasas válik el, és vesz magának koreai, vagy egyéb vágottszemű fiatal feleséget.

2016. okt. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%
Szóval, ha mindenképpen undorodhatnékod van, ne fogd vissza magad akkor se, ha férfit látsz.
2016. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
36%

# 15


Sajna meg mindig nem ertetted meg, mit jelentenek a genek, az osztonok, meg a tudatalatti. Lehetne ott fejtegetni, de most nincs kedvem, a lenyeg az hogy butasag amit irtal.

2016. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Van sok példa erre. Tabáni István és MC DC az egyik.
2022. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
De ha egy férfi elmegy prostizni, akkor már ő a legalja itt a Gyakori-n. Pedig hát nagy különbség nincsen.
2022. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!