Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem merek elköltözni/külön...

Nem merek elköltözni/külön élni milyen dolog az?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem vagyok önnálló utálok mosogatni, és minden házimunkától szinte menekülök. Viszont lehet el kell költöznöm a szüleimtől, mert nem igazán van itt munkalehetőség meg úgy igazából semmi sem amitől elkezdhetném az életemet,és hát van rá esély hogy itt kell hagynom mindent. De annyira nem akarom ,hogy az valami elképesztő! Még akkor is ,ha tényleg nem sok értékem van amiért itt maradjak. Itt ismernek az emberek valaki szeret/valaki utál úgy érezném magamat mintha totál elvesztem volna.


De félek ettől az egésztől már próbáltam kicsit tovább menni többször is más városba/helyre,de úgy éreztem mintha rám esne az egész világ, és inkább nemet mondtam mindig...komolyan annyira kisgyereknek érzem magam néha,hogy hihhetetlen ha ott lennék már az adott helyzetben ez elmúlna vagy még rosszabb lenne?


Egyáltalán milyen külön élni meg ez az egész?


24f



2016. okt. 27. 12:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én meg már várom, hogy vége legyen a sulinak, kézhez kapjam az iskolát és elköltözzek otthonról. Persze kényelmes otthon, de mégiscsak jobb ha a magamura vagyok. Vagy nem?
2016. okt. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*kézhez kapjam a diplomát. :D
2016. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

30 éves vagyok, szakmunkás több építkezési céghez bedolgozott vállalkozó 30 alkalmazottal... 7 számjegyű összeget keresek havonta, de még midig szüleimmel élek... igaz már nem panelban mint régen, hanem egy 2 szintes 5hálós házban, de soha semmi cikit nem éreztem ebben... több generáció együtt, legalább soha nem gond, hogy ki vigyázzon a gyerekekre stb stb... rengeteg előnye van...

Szerintem inkább az az elképesztő, hogy manapság mindenki egyedül akar élni, pedig az ember társas lény...

2016. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Manapság sokan látják úgy hogy előnyösebb együtt lakni a szülőkkel. Számolj csak utána anyagi szempontból, hogy például albérletre és rezsire mennyit dobnál ki évente. Nem kis összeg jön ki. Valamikor én is együtt laktam a szülőkkel huszonévesen és a háztáji gazdaságukban tevékenykedtem, mellette nem dolgoztam sehol. Az volt életem legszebb időszaka. Később saját lakásom lett, de a háztájiban előállított élelem továbbra is nagy előny volt. Ez akkor vált érezhetővé amikor már nem működtettük a gazdaságot és mindent úgy kellett megvenni. Ma gyakran gondolok arra hogy ismét beüzemelem a gazdaságot a szülői házban mert szabadabbnak éreztem magam és az sem tagadható hogy a fúrt kútjainkban jobb víz volt mint a vezetékben, ráadásul ingyen és az élelem is egyértelműen egészségesebb volt a saját kertben és gyakorlatilag az is ingyen.

Persze a másik oldala meg az hogy a kaland és függetlenség. Ma sem mondtam le arról hogy kipróbáljam milyen lenne mondjuk Miamiban vagy egy hasonló csicsás városban élni. De nagyon jó életszínvonal kellene ahhoz hogy ne vágyjak vissza oda ahol boldog és szabad voltam, a szülői fészekbe.

2016. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

33 éves nő vagyok, most szingli, egy nagy kertben van két ház, egy kisebb lakás amiben én élek, anyám a nagyobb házban él, külön lakok de mégsem. Semmi értelmét nem látom, hogy azért költözzek el, hogy idegeneknek megfeleljek plusz pénzkidobás szó szerint.. Tudok spórolni, főz rám- én adok pénzt neki, segítek amiben tudok neki. win-win. Pesten laktam albiban és volt, hogy 2hétig beteg voltam influenzás és senki nem segített, gyógyszert kiváltani ilyenek, a legeslegrosszabb érzés, amikor beteg vagy és senkire se tudsz számítani.

Kérdező, ha lesz egy olyan meló ami megéri elköltözni, próbáld ki, még utána is hazaköltözhetsz ha nem jön be. De valószínű, neked jobb ha még pár évet otthon töltesz.

2016. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen nem beszélve ezekről a dolgokról...valahogy én sem látom jónak ezt az egészet.
2016. okt. 27. 14:51
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

A helyzet az hogy rettentoen onallotlanra neveltek, es ez nagyon gaz.


Gondolom parkapcsolatod sincs. Majd te leszel az aki 40 evesen meg mindig a szuleivel el es soha nem volt parkapcsolata, es akinek a hata mogott az egesz falu rohog.


Gondolom anyadek tartanak el.

2016. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"semmi cikit nem éreztem ebben... több generáció együtt"


A feleseged meg irogatja a kerdeseket a gyakorira hogy anyosom mar megint a cuccaim kozott kutatott, mindenrol tudni akar es megbolondul ha nem koltozhet mar el.

2016. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

19 éves korom óta külön élek a szüleimtől, el se tudnám másképp képzelni. Szerintem kevés jobb dolog van az önállóságnál, annál, hogy egyedül érsz el sikereket, magad intézed a teendőid (még ha a házimunka nem is leányálom, borzasztó szánalmas, amikor felnőtt embernek a szülei törlik ki a popóját is kb.), ellátod magad és önállóan hozol döntéseket.

Az elmúlt 10 évben laktam lakótársakkal, egyedül, most a párommal élek. Mindegyiknek megvan az előnye/hátránya és más-más életszakaszban másra vágyik az ember. Viszont jobb esetben az embernek van belső igénye arra, hogy egyedül képes legyen megállni a lábán. Akiben ez huszonéves korára nincs meg, annál vagy borzasztóan elrontották a nevelését a szülei, vagy van valami pszichés problémája, vagy későn érő típus (de az utóbbi azért 24 évesen már durva).

Te tényleg úgy hangzol, mint valami óvodás, akinek esze ágában sincs felnőni. Még jó, hogy nem kötelező, ha neked így jó, akkor 40 évesen is csinálhatod.. Viszont annyi, hogy ennek a következményeivel is számolnod kell.

2016. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
eddig 10 csajom volt, és most van kettő :) nem ezzel van problémám köszönöm.
2016. okt. 27. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!