Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az nem szemét dolog hogy...

Az nem szemét dolog hogy valaki elér dolgokat vagy megkap, könyebben hozzá jut, és ezt várja el a környezetétől?

Figyelt kérdés

Hogy ő igen is le tett valamit meg ő csak olyannal barátkozik aki ugyanolyan, s ezt hangoztatja, e szerint válogatja meg a környezetét, meg okol másokat..

Most ez olyan hogy nyerek a lottón veszek egy csúcs ferrárit és ki röhögök meg kioktatok mindenkit akinek gyengébb autója van, és csak olyannal barátkozom akinek megvan..

Miért nem itéli el a társadalom az ilyen embert? Ugy mond visszaél, nem szép dolog


2016. okt. 4. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
új hobbi-új barátok
2016. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy eléri, mert ambiciózus és sokat tesz érte, vagy csak a feneke alá rakják. Utóbbira nincs miért felvágni.

Első esetben kiröhögni, kioktatni nem kell másokat azért, mert nem olyanok, mint ő. Az viszont természetes, hogy egy ambiciózus és szorgalmas ember számára idegesítő lehet, ha valaki a környezetében netán irigykedik rá, vagy örökösen tele van panasszal, miközben semmit nem tesz a boldogulásáért.

2016. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Le kell őket szarni.Most jó nekik, de majd elmúlik.
2016. okt. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs beleérző képessége és szűk látókörű. Elképzelni nem tudja, hogy másoknak másképp alakul az életük, esetleg eleve a prioritásai mások. Csak a saját világa van, csak azt látja és nem többet. És teljesen mindegy, hogy ő tett valamit is azokért a dolgokért, amiket elért, vagy a feneke alá volt rakva.

Ha neki úgy tetszik válogassa meg a barátait, ezzel senkinek nem árt, meg szerintem természetes dolog is. Ha viszont másoknak prédikál meg leszól másokat, azt nem kell komolyan venni.

2016. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel él vissza? Mindenkinek jogában áll, hogy azal barátkozzon, akivel akar. Nem értem, mit kéne elítélni.
2016. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok ember nem gondol bele, hogy az, ami neki könnyen jött, az másoknak nem. Ez sajnos általános jellemző.


Itt van pl. egy barátnőm. Amikor ez a sztori megtörtént, 24 évesen életében 2 hónapot dolgozott, de azt sem azért, mert ő kereste meg a munkát, az állást, hanem az apja betolta oda. És egy recepciós állás volt egy nem túl híres tv-csatornánál, felvett kb. 2 telefont per nap, és beengedett 10 embert, meg néha megmondták neki, hogyha az X beérkezik, akkor szóljon fel a főnök titkárának.

Aztán egyetem... anyja-apja vett neki egy lakást, azt bérbe adhatta a szobatársainak, és az abból bejövő pénzt magára költhette, plusz még otthonról is pénzelték havi 50-60e Ft-tal. Gyakorlatilag a segge alá tettek mindent.


Én meg akkor már több, mint másfél éves munkaviszonnyal a hátam mögött voltam (amit én nehezebben tudtam megoldani a tanulmányaim és a gyakornokságom mellett, mint ő), és gyűjtöttem a pénzt arra, hogy el tudjak költözni, és addig a szüleimmel éltem. És akkor elkezdett nekem pampogni, hogy miért nem önállósodtam eddig, ez gáz, hogy nem élek külön. Hát kösz.

2016. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!