Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok akik a sorkatonaság...

Azok akik a sorkatonaság beszüntetése előtt voltatok gyerekek! Gyerekként már gondolkodtatok azon mit fogtok csinálni ha be fognak hívni? Én már 10 éves koromban tudtam, hogy ha megtörténne akkor el fogom törni a lábam. Ti?

Figyelt kérdés
Emlékszem is ahogy az uncsi tesómmal beszéltünk erről aki 3 évvel idősebb nálam. ő neki még kellett volna mennie, de ő felvitte a vérnyomását az alkalmasságira 180 ra és kiírták, ő végül így oldotta meg. szerencsére azonban mire én 18 éves lettem, ezt a baromságot eltörölték. Részemről én már az iskolában is kiálltam a szabadságomért, a tornaórát sem viseltem el, a végén magántanulóként fejeztem be az általános 2. felét. jelenleg a 2. diplomámat csinálom, szociológus szakon.
2016. okt. 27. 18:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

A lábtöréssel nem csak kitolni lehetett a sorozás idejét? 2-3 hónap alatt felépülsz és ugyanott vagy vele.


Valódi háborús helyzetben mit csinálnál, elszöknél? Mert ott bármilyen pacifista az ember, ha nem ő öl akkor őt ölik meg.

2016. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Csak mikor már katona voltam, akkor jutott ezembe hogy felmentést kaphattam volna a szolgálat alól arra hivatkozva hogy a rokkant édesanyámat kell gondozni. Vagy a fősuli után egyetemen kellett volna folytatnom a tanulást vagy másoddiplomát szerezni, ráadásul akkor még ingyen lehetett tanulni. És csak néhány év szolgálathalasztás kellett volna mert rövidesen eltörölték a sorkatonaságot. De elegem volt a tanulásból és úgy gondoltam lesz ami lesz, ha behívnak hát legyen.
2016. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
háború esetére van olyan orvosi diagnózisom, ami kizárná hogy engem valahogy is behívjank :) vinnének az óvóhelyre... amúgy sokáig kilehetett tolni vele...
2016. okt. 27. 19:12
 4/18 anonim ***** válasza:
Hehhh... Valami nem stimmel. Egy magasvérnyomás lehet ok egy I kategóriára, de a hadkieg. par. azt már régen is kivizsgálta, és köv. évbe újra behívták (volna). Nem úgy megy, hogy hopp, megszalad a vérnyomás, és egyből E-t kapsz.
2016. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát, akkor rosszul tudsz valamit, ugyanis az unokatesóm nem volt katona, a magas, 180-as vérnyomás miatt. de ha jól emlékszem, még a szemére is rájátszott, valami -7 et produkált :D akkoriban a számítógépes szemvizsgálat annyira még nem volt elterjed mindenhol....:D


nekem jelenleg olyan pszichiátriai papírom van plusz -6 os látásom, amivel az életbe nem tudnának elvinni. am nem értem hogy kardoskodhat valaki az ellen, hogy kényszerítenek fiatal embereket arra hogy fegyverrel a kezedben menj és dögölj meg a csatatéren?? normális ember ha tud menekül, nem pedig még mosolyog is a halálhoz. ott valami nagy gáz van...

2016. okt. 27. 19:21
 6/18 A kérdező kommentje:
am nem hirtelen megszaladt volt a vérnyomás, hanem valamivel elérte hogy maradjon is egy ideig magas.... szédült is rendesen...
2016. okt. 27. 19:23
 7/18 anonim ***** válasza:
A katonaságnál hallottam hogy aki homoszexuális azt nem viszik be. Vagyis akár hazudhatta volna valaki hogy ő a fiúkat szereti, valószínű meg lehetett volna játszani.
2016. okt. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
igazából én a fiúkat is szeretem xD
2016. okt. 27. 19:27
 9/18 A kérdező kommentje:
a szerelmem egy 19 éves fiú. :) szóval nem hisze h valaha belőlem katona lett volna vagy lenne :D
2016. okt. 27. 19:32
 10/18 anonim ***** válasza:

#5 - én nem vitatkozom veled, én végigjártam ezt :) Évekig gyűjtöttük a papírokat, és az első sorozáson be kellett mutatni őket, ezért nem küldtek kivizsgálásra. Ekkor kaptam I-t. Következő évben megint behívtak, megint papírozás, és E kategória. 1997-ről beszélünk egyébként.

Szóval nehezen tudom elképzelni, hogy oda ment volna, magas a vérnyomása (mert ügyes volt), és a sorozóbizottság egyből rábólint az E-re :)

Egyébként myopiám nekem is van és színtévesztő is vagyok, de az ilyen jellegű bajokkal még B-vel elvisznek. Akkor meg már inkább A, mert a B csak annyit ér, hogy kimaradok a jóból!

2016. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!