Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sértődékeny és haragtartó...

Sértődékeny és haragtartó vagy, vagy nem tartod méltónak a haragra azt, aki megsértett?

Figyelt kérdés

2016. okt. 27. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok haragtartó, de nem azért, amit leírtál. Egyszerűen nem tartom konstruktív dolognak a negatív érzelmek dédelgetését, nem látom értelmét a sértődésnek és haragnak, csak hátráltatnak abban, hogy továbblépjek egy kellemetlen szituációból. Elengedem a negatív érzelmeket, mert csak magamat büntetem velük, a másikat úgysem érinti rosszul, szóval teljesen felesleges.


Ha valaki árt nekem vagy megbánt, azzal megpróbálom normális, higgadt kommunikációval megbeszélni a dolgokat. Ha erre nem nyitott, vagy szándékosan tesz keresztbe, azt eltávolítom az életemből.


A stresszel is így vagyok, tud egészségesen motiválni, de nem zuhanok meg alatta.. Valami olyanon stresszelni, amin tudok változtatni, teljesen felesleges, ha meg olyan a dolog, amin nem tudok változtatni, akkor az meg azért felesleges.


A sértődés meg az ezzel járó hiszti, játszmázás és passzív-agresszív harcoknak pedig pláne semmi értelme, soha nem oldott meg semmit, csak mélyíti a konfliktust. Ostoba megoldás, na.


A korrekt viselkedésben, egészséges asszertivitásban és az egyenes kommunikációban hiszek.

2016. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Haragtartó egyáltalán nem vagyok, de nem azért, mert nem tartom az illetőt méltónak rá, hanem azért mert ha valakire nagyon megharagszom, azt ugye eleve szeretem, és valahogy a szeretet bennem sokkal erősebb és max 1 nap múlva már képtelen vagyok rá haragudni. Nem minden esetben egy jó tulajdonság.
2016. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondhatni, haragtartó vagyok, csak érzelemmentesebben. Ha valaki tényleg megsért, akkor max. 1-2 napig haragszom rá. Utána elmúlik a dolog, de nem felejtem el.
2016. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!