Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak magamon?

Hogyan változtassak magamon?

Figyelt kérdés

Van pár dolog amin változtatni szeretnék, de nem tudom hogyan. Íme a pár dolog:


-Nem tudok lányokkal/idegen emberekkel beszélni, félős vagyok

-Túlsúlyos vagyok, tudtok valami gyors eredményű diétát?

-Szeretnék jobban tanulni, de nem igazán megy

-A fogyókúrához visszatérve, állandóan elköltöm a pénzem, azt a keveset ami van! Chipse, energiaitalra.

-Nem értek a "divathoz" nem tudom hogyan öltözzek

-Szeretnék egy barátnőt, de nem tudom hogyan ismerkedjek

-Szeretnék jobban rajzolni is

-



2016. okt. 31. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez mind akkor sikerülhet, ha ténylegesen elhatározod magad, és ahelyett, hogy ilyen szörnyűségeken bánkódsz, elkezdesz javítani rajtuk. Igen, piszkosul nehéz. Ne várd, hogy egy nap, egy hét, egy hónap, vagy akár évek múltán minden szivárványban fog úszni. Ehhez idő és erőfeszítés kell.

Például igencsak nehéz gyorsan lefogyni - vagyis lehetséges, viszont kb. ugyanannyira hamar visszaszeded ugyanazt, talán a kétszeresét is, ahogy leadtad. A tényt, hogy állandóan értelmetlen és káros dolgokra költöd a pénzedet, úgy állítod be, mintha a világ megváltoztathatatlan problémája lenne. Egyáltalán nem az. Csupán amikor legközelebb azon vagy, hogy ilyen hülyeségeket vegyél, jusson eszedbe, hogy ezzel is közelebb viszed magad a korai halálhoz, már megint csak saját magaddal tolsz ki, és nem teszel semmit azért, hogy bármi is jobb egyen. Senki sem fog rád szólni, hogy "haver, ne idd meg azt az energiaitalt, haver, belepusztulsz". Ha te nem szeded össze magad, senki sem teszi meg helyetted. Én azt tudom javasolni, hogy figyelj oda, mit eszel, illetve esetleg kérd ki egy orvos véleményét, aki valószínűleg professzionálisabb, mint a hozzám hasonló kölkök gyakorin. És kezdj el mozogni, de ne ész nélkül és azonnali hatást várva.

Ha tanulni szeretnél, ülj le és csináld. Nyilván akkor megy normálisan, ha van hozzá egy motivációd, nem pedig egész nap értelmetlen maszlagot tanulsz, amivel sosem fogsz foglalkozni. Google a barátod, bizonyára van egy halom tipp a hatékonyabb tanuláshoz, de a kulcsa ennek is abban van, hogy erőt kell venned magadon, akkor is, ha inkább felkötnéd magadat unalmadban. A rajzolás ugyanez. A neten valószínűleg találsz egy tonna hasznos anyagot, vagy ha mégse, elmehetsz egy tanfolyamra, stb.

Szerintem nem igazán van szükség arra, hogy bármiféle "divat" szerint öltözködj. Ez úgy hangzik, mintha görcsösen meg akarnál felelni a környezetednek, de egyrészt erre egyáltalán nincs szükség, másrészt egyszerre mindenkinek úgysem tudsz megfelelni. Amíg az önbecsülésed ilyen szinten alacsony, valószínűleg az emberek többsége sem szimpatizál veled túlzottan, elvégre elképzelhető, hogy egyszerűen sugárzik belőled az önutálat. Erre annyit tudok mondani, hogy amennyiben tisztességesen műveled a fent említetteket (és nem adod fel két hét után "hagyjuk a fenébe, inkább maradok örökre egy szűz weeb" címen), elkezd minden helyrerázódni és egyre több pozitív változást észlelsz, talán magad is rájössz arra, hogy nem vagy egy borzalmasan félresikerült genetikai csőd. El sem hiszed, mennyi lenyűgöző dologra lennél képes, ha rávennéd magad. Ha ez valamiféle misztikus csoda folytán megtörténne, gyanítom, hogy rengeteget dobna az önbizalmadon, és ezáltal az emberekhez is lazábban állnál hozzá.

Ez nyilván az én véleményem - te döntöd el, hogy hallgatsz-e rá. Talán már a második sornál elkönyveltél idiótának és nem is olvastál tovább, mert képtelen vagy beismerni, hogy rengeteget kéne dolgozni ahhoz, hogy bármi is érdemben változzon. Én szívből remélem, hogy nem ez történt.

Sok sikert!

2016. okt. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd el komolyan venni magad, es olyan dolgokat cselekedni, amitol jobban erzed magad. Tudod, miert koltod el a penzed chipsre, meg energia italra? Mert a lelked szomjazik, ehezik valami igazan jutalom szerure, valami jora. De azt sajnos a chipszecske meg az uditok nem fogjak megadni, tapasztalatbol mondom.

Kezdj el valamit mozogni surgosen! Ne a fogyas motivaljon, hanem, hogy jol erezd magad. Ha mellette lefogysz, akkor az plussz pont, de ne ez vezereljen, mert abbol csak valami kinkeserves dieta lesz.

szoval:

- javitsd az onbecsulesedet. meg akar onmegtartoztatassal is (neha jo erzes azt mondani magadnak, hogy mar egy hete nem vettem nasit, csak mert eros vagyok)

- kezdj el aktivan valamilyen elfoglaltsagot talalni - megjobb ha ez sport, vagy mozgas! - ez szinten az onbecsules, onbizalom miatt, meg mert jobb lesz a kozerzeted, tobb energiad lesz es motivaltabb leszel.

- tanulasra leginkabb a mindfullness tudom javasolni, nagyon fontos, hogy tudatosan a pillanat reszese legyel mikor tanulsz. A fokuszacios keszsegedet tudod fejleszteni. Ne csak ulj a konyv felett, hanem, amikor olvasol valamit a leheto legtobb informaciot probald magadba szivni, hogy legyen idod mas oromteli dolgokra, pl. az uj hobbydra.

- az oltozkodes majd alakul, aszerint is, hogy kikkel bandazol. Ha leadsz egy par kilot, akkor garantaltan szivesebben toltesz ezzel is idot.

- a csaj majd ezek hozadeka lesz. Persze lehet enelkul is, de akkor kevesbe fogod ertekelni sajnos, mert jelenleg magadat sem ertekeled, es akkor azt fogod hinni, hogy hibbant, hogy veled akar lenni. szoval ismerd meg jol magad, tiszteld magad, es akkor majd tudod ertekelni, ha valaki vonzodik hozzad.

2016. okt. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, es nagyon fontos hogy ezeket szokassa epitsd az eletedbe. allitolag 21 nap utan lesz valami automatikusan szokas, szoval ha el tudsz fogadni egy honapos challenge-t tolem, akkor egy honapig probalj igy elni, ahogy elozoekben leirtam. nem lesz konnyu eloszor, de erezni fogod a pozitiv valtozasokat!
2016. okt. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sokat segítetek! Megteszek minden tőlem telhetőt. Köszönöm!
2016. okt. 31. 08:27
 5/6 anonim ***** válasza:

-Csak szólalj meg, aztán az ismerkedés már magától adja magát ha szimpatikus vagy neki(k).

-Amfetamin xd Utána pár napig étvágyad sem lesz xd

-Kezdj el tanulni

-...

-Nézz embereket akik szimpatikusak neked és kezdj el úgy öltözködni.

-...

-Gyakorolj bakker!!! Én is zongorázok itthoni hobbi szinten és minél többet csinálom annál jobban megy.

2016. okt. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Neveld át magad.

Sportolj.

Akard.

Alakíts vágyat s ne költsd.

Ezen ne akarj változtatni.

Mindenhol hol megfordulsz. Hogyan kialakul ésszerű gondolkodásból.

Gyakorolj.

2016. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!