Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet akarattal megszeretni...

Lehet akarattal megszeretni egy illatot, vagy egy ízt, amit korábban nem szerettünk?

Figyelt kérdés
2016. okt. 31. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen szinten lehet.


Én régen utáltam a paradicsomot például, vagy a spenótot.


De mivel mindkettő baromi egészséges, így elkezdtem "adagolni". Paradicsomot például megeszem átsülve pizzán, vagy vékonyra vágva szendvicsben, spenótot is hallal egybe panírozva. Mostanra simán eszek paradicsomot reggeli mellé is szeletelve.

2016. okt. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 nagy ellenségem a fahéj és a köménymag. A köménymag többé-kevésbé kikerülhető, de fahéjjal rengeteg dolog van ízesítve, főleg gyümölcsös dolgok, teák, fagyik, stb. Jobban járnék, ha megszeretném, csak nem tudom, hogyan is valósíthatnám ezt meg.
2016. okt. 31. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Hahaha, remek kérdés. :) A japánok általában ezt művelik, amit megfogalmaztál a kérdésedben. :) Nem vagyok biztos abban, hogy kellően megalapozott hozzáállást takar-e... De lehetséges, egyes esetekben...


Talán akarattal meg lehet olyankor, amikor egy másik szempont vonzóvá teszi az undor tárgyát.


Én például anya szívvel megáldott férfi vagyok, gyermekneveléssel kapcsolatos a szakmám. És bár nem tartozik szorosan a szakmámhoz a pelenkázás, mégis szeretném évek óta rávenni magam, hogy csináljam, mert a szakmámhoz áttételesen hasznos lehet, másfelől az anyai szívem miatt: jó érzés gondoskodni picurokról.


Ide kapcsolódik a dilemmám: a kaki állaga és szaga azonban zavar még mindig engem, igaz, egyre kevésbé, főleg ha gyermekről van szó, akkor nem vészes számomra már - legalábbis nézni, ahogy pelenkáznak. De hogy én tegyem... nem tudom, mikor visz rá engem a lélek... :D Nézni már tudom, évek óta a popsitörlés se zavar, ha nekem kell csinálni, sőt, már a taknyos gyereknózist is különösebb undor nélkül zsepibe fújatom a gyerkőcökkel. Szóval alakulok. :D De még nem lendültem át abba a fázisba, hogy egyedül pelenkázzak...

2016. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ez érdekes, egy tanulmány szerint a fahéjat az otthon illatának gondolja az ember. Én nagyon szeretem, de megtudlak érteni. Ha nem szereted, ne erőltesd, de olvasgass utána, egy nagyon jó hatású fakéreg tulajdonképpen, a kasszia fa kérge. Antioxidáns, jó a magas vércukorszint, koleszterin ellen és az ízületi gyulladásra is. Segíti az emésztést, elősegíti ezáltal a fogyást is. Szépíti a bőrt, egyszóval hasznos kis cucc, olvasgass receptek után amelyekben hozzá passzoló ízek vannak. Lehet így nem, de kardamommal mézes tejben esti nyugtató italnak kiemelt!;)
2016. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Palacsintába cukirral keverve is nagyon finom :)
2016. okt. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fahéj ízét nem szerettem az illatával nem volt sok bajom. A páromnak viszont kedvence, egy idő után megszoktam, bizonyos ételekben ízlik is.
2016. okt. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!