Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről? Csak...

Mit gondoltok erről? Csak olyanok írjanak ide, akik képesek leadni az egójukból!

Figyelt kérdés
Szerintetek jobb lenne, ha a nők irányítanák a világot? Én férfiként is azt gondolom, hogy igen, mert akkor szerintem egy bár fejletlenebb, de békésebb világban élnénk, (azt, hogy fejletlenebb világ lenne arra alapozom, hogy már kb. 100 éve a nők is lehetnek tudósok, mégis jóval több férfi tudós van még most is) és akármennyire érdekelnek és szeretem a tudományok nagy részét, azért szerintem a béke mégis csak fontosabb. Van egy vicc, ami szerintem jól leírja a valóságot: "Ha a nők irányítanák a világot nem lennének háborúk, csak egy csomó ország amelyek nem beszélnek egymással. Ti mit gondoltok erről?

2016. nov. 1. 11:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%

Már elég, ha megnézel, egy-egy iskolai osztályt. Gimiben én olyan osztályban voltam, ahol a 80% lány volt. Folyton ment a klikkesedés, a kirekesztés, az áskálódás. Nem tudtak egy hetet meglenni anélkül, hogy ne vesszen össze két csoport egymással, vagy ne utáltak volna ki valakit egy csoportból.

Aztán autószerelőnek tanultam, ott csupa fiú volt. Voltak ott is csoportok, de volt átjárás köztük. Ha például csoportmunka volt és egy ember elkerül az eredeti társaitól, akkor a többi fiú nem utálta ki, nem nézett rá ferde szemmel hanem "befogadták". Nem volt cicaharc, nem volt kirekesztés(max a drogosokkal, tolvajokkal szemben).

Szóval én úgy gondolom, hogy nem lenne jó vége egy nők irányította világnak.

2016. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
17%

Tutyimutyi:)


Viccet félretéve, a nők a háztartás irányításához értenek, a Férfiak ehhez kevesek.

A férfi a világ irányításához ért.


Üdvözlettel Csernus Tivadar Rezső.

2016. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 piriiiii ***** válasza:
80%

Mire alapozod azt, hogy békésebb világban élnénk? És mire alapozod azt, hogy fejletlenebb világban?

Olvasd el a Védett férfiakat, az pontosan erről szól, érdekes.

2016. nov. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
60%
Nem változna semmi ez csak egy naiv gondolat hogy, a nőknél nem lenének háborúk.Meg hülyeség is teljesítmény alapján kéne az embereket berakni vezetőknek nem népszerűség alapján meg protekció alapján és akkor nem lenne semmi probléma.Mert ha olyan ember kerül vezető pozícióba ö nem a saját érdekeit fogja nézni meg a családja érdekét hanem a közösség érdekét helyezné mindig előtérbe.És szépen lassan meg változna a világ de most mindenki a saját érdekeit nézi és aszt hogy, érheti el nem számít mit tesz közben.
2016. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%

Remélem beszélsz angolul.


[link]


Egyébként nekem tök mindegy, hogy ki irányítja a világot. Mindkét nemnél vannak békésebb és agresszívabb példányok. Elég csak megnézni, hogy Killary mit művelt korábban a különböző háborúkkal kapcsolatban.

2016. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
43%
Köszönöm ezt a kérdést, majd teszt lesz a leendő férjemnek. Akinek ilyen lealacsonyító a véleménye a nemről, amihez tartozom, az menjen inkább politizálni.
2016. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem attól lenne jobb a világ, ha az ember neme nem lenne befolyásoló tényező abban, hogy vezető beosztásba kerülhessen az illető.

Régen a patriarchális rendszerek domináltak. Kezdünk rájönni hogy ez így nem az igazi, erre te inkább átejtenéd az emberiséget a ló túloldalára?

2016. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként nekem is helyből a Védett férfiak ugrott be, nagyon jól érzékelteti, hogy milyen a nők helyzete most. Ahogy ennek a kérdésnek a buta sztereotípiái is.:D Az meg egyenesen szánalmas, ahogy a női tudósok számából primitív következtetéseket vonsz le (N.B. rendelkezésedre állnak a friss statisztikák is?), úgy, hogy 100 évvel ezelőtt a nők hivatalosan még egyetemre sem járhattak. Talán próbáld meg ilyen viszonyításban is elemezni a nemek tudományhoz való hozzáállását.:-)
2016. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

Én szerintem a nőnek és a férfinek EGYÜTT kellene "uralni" a világot.Már nem azért,de alapból.egy világvezetői szervetben nem olyanoknak kellene.lenniük,akik áskálódnak egymás háta.mögött,rivalizálnak.Ez komoly munka,mégis sok férfi amúgy is láthatatlanban kavarja a port,pénzt akaszt belőle.

Ennek az evolúciós női dolognak van alapja,de mint mondtam.Ahhoz hogy egy országot vezetni lehessen,együtt kell működni és nem pénzre,hatalomra orientálódik és hát valljuk be,férfiaknak sem működik ez tökéletesen.A jó irányítás megosztottan működhet jól.

2016. nov. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
73%

11: Na, azért ebből nem kellene következtetéseket levonni. Én olyan osztályba jártam, ahol fiú többség volt, és a "nagymenő" fiúk kirekesztették a csendesebbeket.


Nem, nem lenne jobb. Ahogy most mindenki közül se a legjobb emberek kezébe jut a hatalom, úgy ha csak a nők közül kellene választani, onnan se az elvekkel rendelkezők kerülnének hatalomra. Elég csak megnézni Hillary Clintont.

Szóval maradjunk a jelenlegi helyzetnél, ne nemek alapján válasszunk, mindenkinek legyen esélye, az ellen viszont tenni kellene valamit, hogy ne a legpszichopatábbak kezébe kerüljön a hatalom. Hogy mit, azt nem tudom.

2016. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!