Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet túllőttem a célon? Hogy...

Lehet túllőttem a célon? Hogy találjam meg magam?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy elég visszahúzódó voltam pár évig, még általánosban. Sokat szapultak pedig nem volt okuk rá (stréber stb..) és elég depressziós korszak volt nekem az utolsó 1-2 év. Tulajdonképpen eleinte nem érdekelt csak nevettem rajt, de ha 30 ember válik ilyenné annak bárkire lenne hatása.

Azóta 4 év alatt eljutottam oda, hogy magabiztosnak tűnök kívülről. Van aki úgy jellemez, hogy szókimondó, őszinte, határozott, karakán stb.. Ez tök jó, de amúgy belül nem annyira így érzem és a negatív kritikák máig jobban hatnak rám mint kéne. Persze van amikor én is elhiszem hogy magabiztos vagyok. Egyes barátaim szerint néha már túlzottan is annak tűnhetek ismeretleneknek. Pedig nem vagyok nagyképű, nem hordom fenn az orrom, és nem is akarom ezt a látszatot kelteni. Néha egy-egy szituációban ismeretlen emberekkel nagyon is gátlásos tudok lenni. Mostanában egyre hamarabb megtalálom a hangom, de bizonyos szintű félelem mindig megmarad bennem hogy mit gondolnak rólam meg ilyenek. Néha már nem tudom melyik énem az igazi, eredeti önmagam. Csak normális akarok lenni normális önbecsüléssel. Mit kéne ehhez tenni?


2016. nov. 1. 17:08
 1/1 anonim válasza:
Dehogy lőttél! :) Legyél határozott, és igen, legyél biztos magadban, és ne érdekeljen, ki mit gondol rólad, attól semmi sem fog változni, csak saját magadat fogod őrölni. Akkor normáls az önbecsülésed, ha becsülöd annyira magad, hogy nem vagy kevesebb, mint más, ezért senki véleménye nem befolyásolhatja a saját életedet. :) Persze, az építő jellegű dolgokat mindig meg kell hallgatni, és (!)ha TE úgy érzed(!), megfogadni, de ez is nagyon függ attól, hogy ki mondja.
2016. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!