Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes lányok miért ilyen...

Egyes lányok miért ilyen szánalmasak? Miért kell mindenre rögtön ezt rávágni?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, és nem provokálni akarok.


Velem is többször előfordult már, és ismerőseimmel is. Ha hozzászólok egy lányhoz, vagy segíteni akarok neki, egyből rávágja, hogy "bocs van barátom", amikor ezt az információt senki sem kérdezte, és senkit sem érdekel.

Volt, hogy vonatpótló autóbusz volt, és ott küzködött egy kb 18-19 éves lány a csomagjaival, mert nem tudta bepakolni a buszba. Odamentem, megkérdeztem, hogy segítsek-e, erre rávágja, hogy bocs van barátom de azért köszi, megoldom.

Felültem a buszra, ő meg 10 perc alatt csak felszenvedte magát.


Sok ilyen történet van még, ismerősöm is így járt. Odament egy lányhoz, mert meg akarta kérdezni, hogx XY dolog merre van, erre az "elnézést" után rávágja, hogy hagyj békén mert van barátom, nem akar ismerkedni. Ismerősöm nem tudta, hogy sírjon-e vagy nevessen.


Miért hiszi azt sok lány, hogy ha valaki leszólítja, vagy kérdezni akar tőle valamit, akkor már rögtön arra kíváncsi az illető, hogy van-e valakije?

Miért csinálja ezt egyre több lány? (tiszt.kiv.)


Erről az esetről is ez a kép ugrott be:


[link]


Lehet hogy viccoldal, de sajnos igazak az ilyenek.


Miért van ez?


Ti hogyan reagálnátok, ha meg akarok valamit kérdezni, erre az illető rávágja, hogy "bocs van barátom" ?

Mit mondanátok?

Történt veletek ilyesmi?


Hogyan lehet erre hatékonyan "visszavágni"?



2016. nov. 3. 15:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%

Mert előítéletesek és úgy érzik, mindenki őket akarja.

És nem, kedves lányok, képzeljétek el, ha szépen nézünk rátok, nem akarunk tőletek egyből valamit. Akkor sem, ha fiatalok vagytok és akkor sem, ha szépek. Persze, van 1-2 pasi, aki rátok száll, de emiatt nem kéne általánosítani minden srácra a dolgokat. Én is segítettem már ismeretlen lányoknak és rohadtul nem érdekelt egyikük sem.

És az ilyen hozzáállás után, ne menjen a hiszti, hogy nincsenek úriemberek és kicsit sem udvariasak a srácok. Ha kiirtjátok belőlük ezeket a tulajdonságokat, akkor ne lepődjetek meg, ha nem lesznek azok.

2016. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Pontosan, tökéletesen összefoglaltad.


3-as vagyok :)

2016. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogy nem fogjátok fel, hogy nem 1-2 ilyen eset van. Általánosítani akkor lehet, ha általánosan ez történik. És amíg nem vagytok nők, addig nem élitek át, ez milyen. Én lennék a legboldogabb, ha olyanok lennének a férfiak, hogy el lehet fogadni az udvariasságukat, mert nem éreztetik, hogy tartozol valamivel.
2016. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
58%

#23: Az a helyzet, hogy sokszor egy kívülálló sokkal objektívebben látja a dolgokat. Fogalmam sincs, hogy miért van, de a lányokra jellemző az eltolt általánosítás. Rengeteg lány barátom van, sokkal lógok együtt. Sokszor láttam, hogy próbálkoztak nálam vagy meséltek béna próbálkozásokról. Aztán, nagyobb, közös társaságban, ha épp az volt a téma, mind lelkesen adták elő, hogy SENKI sem próbálkozik náluk.

Ugyanez megy sajnos ilyen témában is. Nem egy lány ismerősöm ecsetelte már sértettsége közepette, hogy minden pasi egyforma és bunkó. Csak azt felejtették el, hogy közösen már épp elég időt eltöltöttünk ahhoz, hogy lássam, mennyi normális sráccal találkoztak.

Mintha az aktuális témával kapcsolatban a dolgok vagy mindenkire vonatkoznának vagy senkire. Amúgy meg egyáltalán nincs így, hanem simán normális szórás van.

Ezt és a #21-es válaszomat is nyugodtan lelehet pontozni, aztán pár év múlva el is lehet rajtuk gondolkodni. Amikor majd érezhetően tényleg minden pasi kiéhezetten nyomulni akar majd és tényleg senki sem lesz szimplán udvarias.

2016. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
51%

Ez pont az az eset, amikor nincs szükség objektivitásra. Ha TE átélsz valamit, TE tudod milyen. Ha fáj a fejed, ha elutasítanak, ha meghal a nagymamád, TE tudod legjobban, milyen.


Tudom, rossz lehet, hogy nem neked van igazad. Túl kell magad tenni ezen és elfogadni mások élettapasztalatait. Vagy ha én leírom objektíven, hogy a férfibarátaim alacsonyak/kövérek, és mind boldog kapcsolatban él, akkor a többi lúzer abbahagyja a nyávogást? Csak mert kívülről jobban látom az egészet.

2016. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

#25: Ha szerinted egy több emberes általánosítást nem érdemes objektíven nézni, akkor igazából nincs miről beszélni. Végül is, a rasszistáknak is igaza van akkor.

Azzal semmi gond, ha valamit átél az ember és mond róla egy véleményt. De ha azt kijelenti általánosítva, akkor az már nem túl tiszta dolog. Hány, de hány olyan sztorit hallottam, ahol az illető megvert 3 darab 2 méteres állatot. Aztán utólag kiderült, hogy 1 vagy 2 ember volt és 170 centi alattiak.

Ha valamiről tényleg komolyan akarunk beszélni, akkor szükség van az objektív szemléletre. Ha csak lelkisimit meg önigazolást, akkor simán menjünk szubjektívan inni egyet.

2016. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Oké. Akkor itt a rinyapasiknak nincs igazuk. Köszönöm, hogy megerősítetted.
2016. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
#27: Kik azok a rinyapasik? Ha azok, akik előadják, hogy mindent megpróbáltak, de nem találtak csajt, akkor valóban nincs igazuk. Ebben egyetértünk! :D
2016. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
70%

Ha őszinte akarok lenni, nőként, még ha nem is fogadom el ezt a viselkedést, de meg tudom érteni. Én még nem is vagyok szép nő, de évi szinten legalább 5x fordul elő olyan, hogy tök mindegy, milyen pasas (sajnos általában nálam 3 szinttel igénytelenebb, apám-nagyapám korú), ha véletlenül elbambulok felé egy másodpercre, vagy ha mosolygok, ha éppen az ő irányába nézek, már jelnek veszi, és jönne "ismerkedni", ha meg otthagyom, akkor én vagyok az utolsó k...a.

Na most egy szép lánynál ez hatványozottan így van. Gondolom, megszokták azt, hogy sok olyan pasas van, aki hátsó szándékkal megy oda segíteni, azt hiszi, hogyha már kedves a nővel, az "tartozik neki" annyival, hogy elmegy vele randizni (vagy akár szobára), hogy ismerkedésnél ha azt mondja, "bocs, nem vagy az esetem", akkor már nyilvánosan leordítják a fejét, hogy válogatós, beképzelt, csicskag...i, "amúgy is ocsmány a pofád", hülye leszbikus... mittudomén.


Ezek a lányok ezt próbálják kivédeni, meg próbálnak 3 lépés távolságot tartani a srácoktól. csak nem túl okos módon. Mert nem azokat a srácokat kellene büntetni, akik még nem voltak velük szemetek, mert azok lehetnek kedvesek, jó fejek is (és ezt most nem párkapcsolati esélyekre értem, hanem hogy tényleg csak segíteni akar vagy megkérdezni az időt).

2016. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

27, te aztan kifejezetten nagyon buta, es meg bunko is vagy.

Nokent irom.

2016. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!