Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is elcseszett vagyok?

Szerintetek is elcseszett vagyok?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem. 18 éves fiú vagyok és egyre inkább kezdem azt érezni, hogy egyedül maradok. Rossz viszonyt ápolok a szüleimmel és az öcsémmel, más felfogásom van mindenről amiről csak lehet. Gyakran már inkább vágyom magányra. Minden napom egyre inkább küszködés. Nem találom se a helyem se a társaságom. Az utóbbi időben dolgozni kezdtem iskola mellett addig is elterelem a gondolataim, állandóan fáradt vagyok de otthon sincs kedvem lenni.Régen mosolygós jó fej srác voltam, szerettem a reggaet az alternativ zenét, sokat bicikliztem, szerettem a természetet járni, de ezeket egyre gyakrabban egyedül. Eljutottam oda hogy semmi értelme semminek, a lehető legmélyebben vagyok a gödörben. Mit tegyek? volt már valaki hasonló cipőben?

2016. nov. 5. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
2016. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hasonló dolog felé tartok (bár tizenhat évesen annyira nem lehet komoly...) de ez más kérdés.


Szerintem nem vagy elcseszett, semmiképp se gondold ezt! :) Keresd meg a kiváltó okot, biztosan van ilyen. Mit gondolsz, mi lehet az, történt esetleg valami? Barátaiddal mi a helyzet, osztálytársakkal milyen kapcsolatban vagy? Hogy érzed, öcséddel javítható a viszony, legalábbis örülnél, ha jóban lennétek? Egyéb családtagok (unokatesók pl)?

Azt javaslom, hogy amíg rá bírod venni magad, addig végezd a hobbidat és tanulj! Ez fontos, mindenképp csináld és a munkád is. Van, vagy volt valami célod, amit el akartál érni az életben? Mit gondolsz, ha most pl már dolgoznál, egyedül lakhatnál, más városban/külföldön élnél, stb (akármi), jobb lenne? Vagy ha csak lenne egy háziállatod, jártál volna valahol, kipróbáltál volna valamit? Ha találsz ilyet, akkor dolgozz azon, hogy ez meglegyen. Persze mondani könnyű - tudom, nálam legalábbis ez a baj - de egy, illetve sok-sok próbát megér.

Ha szereted még a hobbijaidat, hívd el a haverjaidat, osztálytársaidat egy túrára/biciklizésre, lehetőleg a legdumásabbakat is és akkor majdcsak lesz egy beszélgetés, ami segíthet elkezdeni visszarázódni :)

És még valami: nem tudom, hiszel-e vagy sem, de azért leülhetsz egyszer úgy is gondolkodni, hogy "Istenem..." és itt mondod, mondod és mondod magadban a dolgokat, ha hiszel benne, gondolsz rá, ha esetleg nem, akkor is segít, ha levezeted magadban a dolgokat. Akkor nyilván kicsit máshogy fog ez a gondolatmenet festeni, de a lényege ugyanaz. És kérheted a segítségét... menni fog kimászni a gödörből.

(Aki pedig most beszólna, az tegyen egy szívességet és inkább segítsen a kérdezőnek :) )

Többet/jobbat sajnos nem tudok, de remélem segíetettem valamennyit.

2016. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ne legy ilyen! Nem vagy elcseszett. Mindenki eleteben van egy ehhez hasonlo idoszak. Tul kell lenni rajta es kesz.Lehet hogy segitene ha otthon megbeszelned a szuleiddel vagy valaki olyannal aki kozel all hozzad es segitene tullendulni ezen :) 16/L
2016. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdeznék valamit. Füvet is szívtál már valaha (akár 1 szálat), vagy rendszeresen szívsz, vagy pedig egyik sem?
2016. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!