Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hisszük azt, hogy...

Miért hisszük azt, hogy mindannyian megérdemeljük az életet? Mi értelme van egy elcseszett életnek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 30. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sors szerű hülyeségektől a falra mászok...aki nem találja az élete értelmét és közben egész életét azzal tölti, hogy azt keresi, ezen agyal, na annak tényleg nincs értelme...

Szerintem neked kell tenned érte, hogy értelme legyen, lehet csak annyi az egész, hogy megpróbálsz boldog lenni

2016. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
példát mutat a többieknek, hogy milyen hibát ne kövessenek el.
2016. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Semmi, de a szóban forgó elcseszett élet tulajdonosa bármikor felállhatna és megpróbálhatna változtatni.


Én személy szerint azért hiszem, hogy mindenki megérdemli az életet, mert csodálatos dolognak tartom, amit mindenkinek joga van kiélvezni.

2016. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek? Abba az állatok is beletartoznak, ugye? Vagy csak 7, majd pár évtizeden belül 12 milliárd ember tartozik bele? A szumátrai tigris vagy az amuri leopárd vagy a panda nem tartozik bele? Annyira megérdemeljük az életet, hogy korlátlanul falhatjuk fel a bolygónkat, miközben ökológiai katasztrófát idézünk elő? Emberből BÁRMENNYI élhet a bolygón?
2016. jan. 30. 21:13
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert félreértés ne essék, a bolygón NINCS korlátlan hely. Nem juthat hely és erőforrás mindenkinek. Csak hát az állatok nem védik meg magukat.
2016. jan. 30. 21:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Az életet nem kell kiérdemelni, a szaporodást kellene talán. De annyi táplálékot állítunk elő hogy mindenki nyugodtan teleszarhatja a gyerekkel. Olvasd el Daniel Quinn Izmael világot c. könyvét, szerintem neked való.
2016. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

*gyerekkel a világot

*oda meg nem kell a "világot"

2016. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jesszus, nyugi... Én arról beszélek, hogy aki már itt van és él, az megérdemli az életet és a boldogságot, nem hittem volna, hogy te a bolygó túlnépesedési problémáiról akarsz értekezni.
2016. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értelek, kérdező, de mindenkit letaszítanál a Taigetoszról, aki "szerencsétlen", csak mert túlnépesedik a föld?


Uhh... ezért éri meg erre az oldalra járni, mert néha olyan jókat tudok röhögni :D :D

2016. jan. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Jesszus, nyugi... Én arról beszélek, hogy aki már itt van és él, az megérdemli az életet és a boldogságot, nem hittem volna, hogy te a bolygó túlnépesedési problémáiról akarsz értekezni."


Eredetileg nem is arról akartam, de azt hiszem van létjogosultsága a felvetésnek. Egyébként valóban nem erre vonatkozott eredetileg a kérdés. Pl. én sem tudom, mivel érdemlem ki az életet, ugyanis nem harcolok meg érte. Magamat nem tudnám fenntartani.



"Ha jól értelek, kérdező, de mindenkit letaszítanál a Taigetoszról, aki "szerencsétlen", csak mert túlnépesedik a föld? "



Nem, én csak azt mondom, hogy nem kell mindenkinek megszületnie. És nem elsősorban a fejlett világra gondolok, hanem olyan afrikai országokra, ahol 6-8 gyerek születik átlagosan. Ezzel azt érjük el, hogy kiszipolyozzuk a Földet. És természetesen ezek az emberek ezerrel irtják az élővilágot, mert hát a 6-8 pulyának mégiscsak ennie kell. Jó, jó, hát aranyos a tigris, meg minden, de kit érdekel most az az erdő, amikor a 6-8 éhes szájat be kell tömni? Aztán a 6-8 éhes száj felnő és meghal, a tigris meg örökre kipusztul Azért, hogy mi MÉG TÖBBEN legyünk. És még többen. És még többen és még többen. Közben szemétlerakóvá változik a Föld. Milyen jogon csináljuk ezt?



"Uhh... ezért éri meg erre az oldalra járni, mert néha olyan jókat tudok röhögni :D :D"



Most még röhögsz, majd meglátjuk, 30 év múlva mit fogsz gondolni. Európa elöregszik, Afrika meg a lehetetlenségig túl fog népesedni, úgyhogy várható onnan egy idetartó népvándorlás. Lehet, hogy majd akkor elgondolkodsz rajta, hogy kell-e 12 milliárd ember.

2016. jan. 31. 00:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!