Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell mindig elvárásoknak...

Miért kell mindig elvárásoknak megfelelni?

Figyelt kérdés
Elegem van már hogy állandóan arról szól egy ismerkedés egy nővel hogy mim van meg, mit csinálok, hogy nézek ki, hogy viselkedek ne legyek se bunkó se kedves, milyen népszerü vagyok.. Én nem tudom már ezt követni.. nem értem hogy miért kell mindenképp hogy egy ideál mintakép legyen a férfi.. ha nem ilyen akkor megy a picsogás, hogy juj belőlem ez hiányzik meg azért nem jó..
2016. nov. 7. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más az elvárása, olyat keress akinek az elvárásai olyanok, aminek te is megfelelsz. Mindenkinek vannak elvárásai. Neked is. Összejönnél a szomszéd Julika nénivel aki 70 éves, fogatlan, 2 éve nem fürdött, viszont azé' jól tud sütni? Ugye hogy nem.... akkor miért baj ha másnak is van elvárása?
2016. nov. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell ideálnak lenned, elég h jól nézel ki, akkor az sem számít, ha tuskó vagy, és úgy bánsz a csajjal, m int egy rongydarabbal.

Ha nem nézel ki elég jól, akkor már minden másban magasabb a mérce.

2016. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem kell napraforgónak lenned. akinek nem tetszel így, azzal nem kell foglalkozni.
2016. nov. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát nekem nincs baj a külsőmmel, teljesen normál átlagos külsővel rendelkezem, ergo nem lehet a külsőre fogni. De ha odamegyek simán egy nőhöz, akkor nem az fogja érdekelni hogy én milyen vagyok, hanem az hogy meg van e bennem az a 10felsőbb hapsi akivek ő kapcsolatban áll, hogy meg van e bennem az a viselkedés, milyen a kiállásom, határozottság, milyen vicces vagyok, hogy kezelek helyzeteket. Ha eltérek ettől a mintától akkor én már nem vagyok férfi, akkor már unalmas vagyok, akkor már kerülni kell
2016. nov. 7. 09:41
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát, fejet hajtok.

Egyéként nem "kell" megfelelni, legfeljebb nem jön össze a dolog, ha kitart az "elvárásai" mellett. De én amblokk globálisan elvetem azt a kapcsolatot, amelyikben elvárások szerepelnek. Apróságokban ugyanúgy, mint nagyobb dolgokban.

Pl. itt is lehet olvasni: "elvárom a normális válaszokat" Hogymivan? :/

Kérni, mint olyan, már derogál?

Sajnos az embereknek néha már piszkavassal nem lehetne följebb emelni az orrát, annyira fönt van hordva.

2016. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenki hozzá illő társat keres, mert olyannal működik hosszú távon egy párkapcsolat. Próbálkozásokhoz meg túl rövid életet kaptunk. :-)
2016. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6, most ez átforditva akkor olyan, hogy Engem érdekel a fizika, kiváló vagyok belőle, és olyan nő után csorgatom a nyálam akit ugyanúgy érdekel és meg tud oldani egy képletet. Ha nem, akkor már nem is nő, és akkor minden más nőt elküldök a francba, még ha közelednek is, meg hibáztatok mindenkit meg arra fogom hogy milyen szr ez az ország meg milyen nők vannak.. Igy van ez nőknél is. szerinted ez normális? és akkor biztos nem bennem van a hiba hanem másokban. kb ennyi az hogy mindenki a saját hozzá hasonlóját keresse
2016. nov. 7. 10:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát, nem éppen erre gondoltam, én már rég tanultam fizikát... :-D

De az számít, hogy tudnánk-e pl. hosszú távon együtt élni, hogyan gondolkodunk például a munkáról, összeegyeztethető-e kettőnk mindennapi rutinja, hogyan képzeljük el magunkat a jövőben, családban, gyerekkel, vagy gyerek nélkül, hogyan szeretjük eltölteni a szabadidőnket, tudunk-e közös programokat szervezni, vagy annyira mások vagyunk, hogy ez elképzelhetetlen, hogyan bánunk a pénzzel, mennyire zavar, ha valaki teljesen másképp áll hozzá (pl. én spórolós, gyűjtögető típus vagyok, de nem fukar, viszont zavar, ha valaki ész nélkül beleugrik bármibe, és könnyen bepalizható, nem zavar, ha hetente veszel egy szelvény lottót mondjuk, de az igen, ha megszállottan játszol minden ilyennel, és csak megy a pénz), számít, hogy mennyire passzol az életmódunk, számít(hat), hogy egyik-másik fél dohányzik-e (nálam pl. csak nemdohányzó társ jöhet szóba), számít a gondolkodásmód, a viselkedés, van-e köztünk kibékíthetetlen ellentét vagy ami különbség van, az összeegyeztehtető.

Nyilván kell alkalmazkodni, idomulni egymáshoz, hiszen két önálló emberről van szó, de nem működik mindenki mindenkivel, nem vagyunk nyulak. :-)

2016. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, én értelek. Nem arról van szó, hogy a nők olyan ideális pasira vágynak, akivel jól kijönnek/egy hullámhosszon vannak, ami természetesen alapkövetelmény egy kapcsolatban, hanem olyan aprólékos konkrét igényeik vannak, mintha egy webáruházban a szűrési feltételeket állítanák be egy okos telefonhoz vagy egy laptophoz. Aztán ha majdnem mindennek megfelel, de talál benne valami hülyeséget, aminek lehet nincs is értelme, de "szúrja a szemét", akkor máris kiábrándul és dobja az illetőt. Persze ezt el lehet játszani folyamatosan, csak akkor ne sírjon az illető szája, ha ne adj Isten hoppon marad akár 30 éves korára is. Mert bizony, nem mindig vezetnek eredményre az ideák üldözése és sokszor pofáraesés a vége.
2016. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Állásinterjún is meg kell felelni, ki kell derülnie, hogy fogtok-e tudni hosszú távon együtt dolgozni vagy sem. A társkeresés is hosszú távú célt szolgál, tehát ki kell deríteni, hogy tudtok-e együtt élni hosszú távon, érdemes-e megpróbálni, vagy inkább ne húzzátok egymás idejét (persze ha nem csak egyéjszakás kalandokat keresel). :-)
2016. nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!