Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes ilyen emberekkel...

Érdemes ilyen emberekkel barátkozni?

Figyelt kérdés
A társaságunkban van pár akik iránytani akarják a többi embert. A srác konkrétan egyszer mikor ketten voltunk ki is mondta hogy ő társaság vezetőjének tartja magát. De mi ez? Egy barátságban egyenragúnak kéne lenni. De nálunk nem így van, állandóan másokra erőszakolják a véleményüket meg hisztiznek és megsértődnek ha másokkal is barátkozom, vagy valamelyik barátom másokkal is barátkozik rajtuk kivűl. Miattuk már 3 ember is kiszakadt a társaságból őket viszont elhordták mindenféle szemétnek, meg a társaság több tagjának is hazudtak róluk és megpróbáltak mindenki mást ellenük fordítani, sajnos pár embert sikerült is. A jelenlegi társaságban már csak én vagyok az egyetlen aki felmeri vállalni a véleményét, a többiek inkább kerülik velük a konfliktust. Én viszont nem vágyom már erre a 2 emberre, hogy tudnám úgy megszakítani velük a barátságot, hogy a többi embert ne tudják ellen fordítani? mert a többieket nagyon kedvelem, de félek hogy ez a két gyökér rólam is hazugságokat terjeszteni és nekik hinnének. Hogy lehetne egy ilyen helyzetből jól kijönni? Egyébként az a durva hoyg nem tinik vagyunk hanem jócskán 20 felett.

2016. nov. 11. 10:23
 1/10 A kérdező kommentje:
"van egy pár akik iránytani akarják a többi embert. "
2016. nov. 11. 10:24
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha jócskán 20 felett vagy akkor el kell tudni viselni ha olyan emberek vettek körül, akik bármilyen butaságot elhisznek rólad. És tudod, hogy ők sem barátok, hanem a párocska talpnyalói.


A lassú elmaradozást ajánlom egyébként.

2016. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan alakoknak tűnnek hogy vagy így vagy úgy de mindenképp keresztbe fognak tenni neked hisz írtad ha mással barátkozol vagy különbözik a vélemény, már baj van.Én azzal a három emberrel barátkoznék akik kiszakadtak a társaságból és mindenképpen eltűnnék a két kis óvodás életéből.Az általad kedvelt maradék embernek majd megjön az esze és mennek utánad.
2016. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A 3 kiszakadt emberrel barátkozom, ez is egy külön konfliktus forrás, állandóan kapom az ívet a pártól, hogy minek beszélek azokkal a szemét gyökér emberekkel és hasonlók, mondom mert nekem nem ártottak. Erre elkezdik mondani, hogy nekik mit ártottak, meg hogy biztos velem is ezt fogják majd csinálni stb. :D Konkrétan amúgy eltúlzott hazugság az összes ilyen állításuk. A maradék embereket akik a párocska befolyása alatt állnak viszont sajnálnám elveszíteni, mert rendesek csak nem sok önbizalmuk van így inkább kerülik a konfliktust és egyetértenek azzal akitől a legjobban félnek. Valahogy jó lenne őket megmenteni.
2016. nov. 11. 11:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen szánalmas ez a helyzet, huszonéves emberektől nem ezt várnám.
2016. nov. 11. 11:03
 6/10 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok.

Az embereket nem mentheted meg. Amikor meg akartam menteni valakit akkor szépen ott maradt a kakiban a barátságunkat meg szétdúltuk. Nem én voltam az első és nem is az utolsó akivel ez megtörtént. Van egy bibliai mondás, miszerint azzal nem teszel jót az éhezővel, ha halat adsz neki csak azzal, ha megtanitod horgászni. Ha sajnálod a többieket és amúgy értékes embereknek tartod őket akkor segits nekik az önbizalmuk növelésében. Amikor eljutnak arra a pontra, hogy nem fogadják el a párocska véleményét akkor lehet nekik segiteni kilépni a helyzetből, ha ők is akarják, de még nem elég erősek.

2016. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ja, és nem életkor, hanem mentalitás függő. Van aki 50 évesen is ilyen.

Te pedig ne magyarázkodj nekik. Ha rákérdeznek mondd, hogy "persze, beszélek velük, ha gond akkor az én gondom lesz". Kb. ez a leghosszabb amit mondanék.

2016. nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tetszik a halas hasonlat. Megpróbálom ilyen irányból megközelíteni a dolgokat. Köszönöm a választ!
2016. nov. 11. 11:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Barátságnál nem feltétlenül egyenrangúak a felek és ezzel nincs gond, amíg kényelmes a helyzet mindenkinek. Nekem is van olyan barátom, akit hagyok kibontakozni bizonyos helyzetekben és ott ő szerepel. Egyszerűen nehéz kivitelezni mindig, hogy mindenki egyenrangú legyen.

Másrészt viszont, attól, hogy 20 felettiek vagytok, még mind tiniként viselkedtek. A tinikor nem csak azt jelenti, hogy valaki épp 12-18 éves. A tinikor manapság eléggé kitolódott és ezt sorban látom rengeteg fiatal ismerősömnél. Rengeteg ember egyszerűen bent ragad a korszak sajátosságaiban és észre sem veszi.

Ha a barátotok társasága kényelmetlen, akkor hagyjátok ott és ne foglalkozzatok vele. Ha titeket így egymás ellen lehet fordítani és már több embert is kiutáltak a társaságból, akkor az egész kapcsolatotoknak semmi köze nincs a barátsághoz. Haverok vagytok, ráadásul a páros eszközei. Álljatok már a sarkatokra és ne úgy viselkedjetek, mint a gyerekek.

2016. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem érdemes. Madarat tolláról, embert barátjáról ismerni meg.
2016. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!