Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehetne elmagyarázni...

Hogyan lehetne elmagyarázni egy lassan 13 éves fiúnak, hogy egészségtelen amiket és ahogy eszik?

Figyelt kérdés
A gyerek családtag,de beleszólni nem akarunk a nevelésébe,nem vagyunk a szülei,de mégiscsak az unokaöcsénk. A kissrác nem eszik semmi gyümölcsöt,zöldséget semmilyen formában. Nem iszik mást csak kólát meg ízesített szénsavas löttyöket,energiaitalt,max kakaót. Rengeteg kenyeret eszik,meg tésztákat,sütit,chipset naponta 2 csomaggal is,csokit,nyalókát,ezeket suliba is viszi. Hambit csak úgy eszi meg ha a zsömle közt csak hús,sajt,ketchup majonéz van. Kedvencei a sültkrumpli,rántotthús,ripropp,lángos,tejbegríz extra cukrosan. A májkrémes kenyeret meg jól megsózza. Ráhagyják az egészet. Este 11kor vacsizha akármit nem bánják. A menza kaját a suliban nem eszi meg. Nagy a hasa és narancsbőrös,löttyedt,meg tokája van. Szuszog,izzad,nehezen bírja magát. Annyira még nem látszik kövérnek csak ha levetkőzik,de félő hogy ez nem lesz jó később. Milyen egészségügyi károkat okozhat ez?Cukorbeteg már van a családban szóval jó lenne odafigyelni,de mikor mondjuk csak kinevet,meg ha megkínálnánk normális kajával csak fujjog. Mi lesz így vele? Mi lesz a testével? Sportolni sem nagyon akar,a foci sem megy rendesen mert már most nem bír szaladni.
2013. okt. 6. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben a szüleivel kéne beszélni. Nem tudom elhinni, hogy így leszarják a saját gyerekük egészségét :S

Ha csak a gyereknek mondjátok az úgyse fog hinni nektek, mert a szülei tudnának rá csak hatni igazán legalábbis szerintem. Főleg ha így elvan kényeztetve

2013. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen velük is próbáltuk megértetni,de szerintük így jó és mindent meg kell adni a gyereknek amit megkíván még ha az káros is. Kicsi kora óta ez van vele. Ő sosem evett a családi ebédből szinte semmit. Mindent csak egyszer kóstoltattak meg vele és ha akkor nem kellett neki nem is erőltették tovább. Azt mondják egészséges az a lényeg. De hosszú távon is az marad?
2013. okt. 6. 21:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy addig nem fog tenni semmit, amíg ő maga nem ébred rá, hogy nem jó, amit tesz. Nekem is volt ilyen időszakom 12 éves korom körül (csak én lány vagyok), de aztán 2-3 év múlva nagyon besokalltam, nem tetszettem magamnak, és nem csak lefogytam, de átálltam egy egészséges életmódra, és mozgok is sokat. Előbb-utóbb hátha észreveszi magát. Addig pedig mégis meg kellene próbálni valahogy beszélni a szüleivel. Ha ők példát mutatnának, otthon egészségesen főznének, sportolnának, és igenis erőltetnék a gyereket, talán javulhatna a helyzet.
2013. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Hát ha tényleg ilyen "ételeket" eszik... Néhány év múlva nagyon komoly és beláthatatlan következményei lesznek. Ha már most meglátszódik rajta ez a sok műkaja, az még a jobb eset. Eléri mondjuk a 150 kilót 18-20 éves korára. Akkor majd lehet gondolkodóba esik, hogy mit és hol rontott el, valamint ebből mi lehet a kifele vezető út.


Van egy másik opció, hogy próbálni szépen, vagy esetleg durván (testi fenyítéssel) megoldani a normális ételek fogyasztására. Nálam a normális étel a hús, az állati zsír, a tojás, a zöldség, gyümölcs és magvak.


Nyilván ez rövidtávon nagyon durva nézeteltérésekhez vezetne. De a gyerek meggyógyulna és később nagyon hálás lenne a szüleinek.


Kívülállóként majd azt fogod látni, ahogy az első opció így vagy úgy végbemegy. Ne foglalkozz vele túl sokat egyébként. Akik nem hagyják, azokon nem is lehet segíteni.

2013. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!