Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám elnyomni ezt az...

Hogyan tudnám elnyomni ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A suliban az az évfolyam, amibe vagyok, évente 3x-4x megy úszni tesióra helyett. És szóval hát...

Elsősorban nem vagyok az osztály legvékonyabba, szépen fogalmazva. Csak az osztálytársaim előtt szégyellem magam, ha csak úgy megyünk a családdal akkor nem.

Meg nincs egybe részes úszódresszem, anya meg 3 alkalom miatt nem venne, mert amúgy nem hordanám, de nagyon szégyellem magam az osztálytársaim előtt, főleg van 2 nagyon rossz indulatú lány is... és tudom, hogy apróság, de igen, nekem most ez az egyik legnagyobb problémám, és azért írtam ki, hogy valami értelmest választ kapjak, nem unatkozó 11 évesek válaszait...

Kérlek segítsetek!


2016. nov. 13. 00:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem éri meg évi 3-4 alkalom miatt venni egybefürdőruhát, de hidd el tapasztalatból mondom, hogy sokkal jobb érzés benne lenni. Valahogy olyan diszkrétebb, és valamennyire le is nyomja a felesleget. Annyira nem drága egy ilyen, hogy nagyon spórolni kelljen rajta :)

Egyébként ha nagyon zavar, hazudd azt azon a pár alkalmon, hogy megvan (persze ha lány vagy, bár nekem ez jött le az írásodból, ha nem akkor sorry).

Egyébként évekig nem mentem strandra én sem, talán 1-2 éve járok el nyáron. Igazából annyit tudatosíts magadban, hogy mindenkinek van csúnya hibája. Neked a pluszkilók, másnak a csontsoványság, a pattanásos, ekcémás bőr stb. És nincs semmilyen hatással az életedre egy random osztály vagy iskolatárs ilyetén véleménye.

Remélem tudtam egy hangyányit segíteni :)

16/L (90 kg)

2016. nov. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, lány vagyok :)

Tudom, hogy nem kéne ezzel foglalkoznom, de valamiért túlságosan számít nekem... Én sem szeretem.

Majd max. veszek a saját pénzemből:) :/

2016. nov. 13. 00:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne engedd meg, hogy olyan helyzetbe kerülj mások által, amiből rosszul jöhetnél ki. Szépen beszéld meg akár az igazgatóval, ha nem megy ez, akkor emberi lelkületű háziorvosodtól kérj úszásra felmentést (Ha a biztonsági öv használatára kaphatsz felmentést, akkor úszásra is lehet!), ha ez se jön be, akkor csak simán ne járj be és vetetsd észre a szüleiddel/tanároddal/bárkivel, hogy nem áll szándékodban úszásra járni. Ha te nem tudtad elintézni, majd ők. Legyél kicsit tökösebb, még ha lány vagy, akkor is :)
2016. nov. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne vedd rossz néven, de ha el vagy hízva, akkor szépen kezdj mozogni sokat és diétázni. Láthatóan rohadtul nem vagy magaddal kibékülve, egy jó fél - 1 év alatt nagyon sok feles kilótól meg lehet szabadulni, ha veszed rá a fáradtságot, egészségesebb is leszel, önbizalmad is lenne és mások sem csesztetnek. Más nem fog kiálllni mindig érted, ha te nem teszed magadért, akkor vagy vállalod a rosszindulatú embereket vagy teszel ellene.
2016. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, az azért nevetséges, hogy nem úszol, mert szégyelled magad. Arról nem az úszás tehet, hanem hogy nem állsz ki magadért illetve nem vagy hajlandó tenni ellene, csak várod a sültgalambot. Az életben még millió és egy ilyen nehézséged lesz, nem lehet minden elől elfutni.
2016. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves drága utolsó!

Létezik az a fogalom, hogy emberség. Látom beléd nem sok szorult. Nyilván ha zavarja a kérdezőt, akkor tenni is fog ellene. De tudod nem mindig azért hízik meg vagy kövér valaki, mert zabál, mint a disznó.

/egy inzulinrezisztenciás és pajzsmirigy alulműködéssel élő egyed, aki a diétázás ellenére egy dekát sem fogy, egyben az első válasszoló/

2016. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Diétázok, de én sem fogyok :/

A sportról: 1 évig karatéztam, 4 évig táncoltam, mostanában heti 2-3 rendszerességgel 100 felülés meg kargyakorlatok, emellett még a heti 5 testnevelés óra (45 perc)

És én? Én csak hízok.

Egyébként, igen, teszek ellene. De a kérdés itt nem az volt, hogy hogyan ússzam meg az úszást (istenem, ez a "szókapcsolat") hanem, hogy a fizikai dolgok mellett, mit tehetnék ez ellen, az érzés ellen.

2016. nov. 13. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, nyilván minden elhízott ember gyakorin ilyen problémával küzd...

Kérdező: az szerintem édeskevés, heti 2 kosáredzés sés 3 tesióra mellett én is csak hízni tudtam, a kargyakorlat és a felülésezés az semmi. De nekem mindegy végüls, a te gondod. A szemétkedők ellen ugyan kiállhatsz, de 0 önbizalommal csak kiröhögni fognak.

2016. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát ez így már nehezebb, el kell fogadnod magad, pusztítsd el az egódat, ami a félelmedet okozza, stb. az érzés ellen akkor teszel legtöbbet, ha meg sem hagyod születni az egész helyzetet.
2016. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Népbetegség lett, rengeteg ember nem is tud róla, hogy emiatt nem fogy. De én nem állok le ilyenekkel vitatkozni, azzal nem segítek a kérdezőnek sem.

Kérdezőnek: azt tudod még tenni, hogy keresel magadon olyan dolgokat, amikkel elégedett vagy, és azokra fókuszálsz. Én pl szeretem a hajam, meg a szemem, és ha azt érzem, hogy utálom magam a pluszkilóim miatt, eszembe jut, hogy de milyen gyönyörű hajam és szemem van. Kell hozzá bizonyos mértékű önbizalom és igen, egoizmus is ;)

2016. nov. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!